Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes Kultūras centrā uzsākta atkritumu šķirošana

Foto: Alūksnes novada mājaslapa

Turpmāk Alūksnes Kultūras centrs sekos līdzi savu atkritumu plūsmai un šķiros papīra, kartona, plastmasas (PET), stikla un metāla atkritumus, kuru izvešanu nodrošinās jau esošais atkritumu apsaimniekotājs SIA “Pilsētvides serviss”. Savukārt jauna vienošanās noslēgta ar bīstamo atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu A/S “BAO”, kas nodrošinās izlietoto bateriju (kuras Alūksnes Kultūras centrā pasākumu sezonā rodas ne mazums) uzglabāšanu un pārstrādi, vēstīts Alūksnes novada pašvaldības mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kur Alūksnes Kultūras centra direktore Sanita Bērziņa, norādījusi:

“Ir zināms, ka Latvijai kā ES dalībvalstij jau pēc dažiem gadiem būs jāiekļaujas normā, kas paredz, ka vismaz 55% no visiem radītajiem sadzīves atkritumiem ir pārstrādājami jeb sašķiroti. Skaidrs, ka paradums šķirot atkritumus neveidojas vienā dienā, nedēļā vai pat mēnesī – tāpēc jau laicīgi Alūksnes Kultūras centrā sāksim to apgūt, lai tas nākotnē kļūtu pašsaprotami un kā daļa no ikdienas rutīnas. Ar šo rīcību mēs pievienojamies “škirotāju” pulkam un ceram rosināt, iedvesmot arī citas iestādes, uzņēmumus un cilvēkus pievērsties atkritumu šķirošanai – ja ne ar motivāciju par ilgtspējīgu attieksmi pret dabu un resursiem, tad ar faktu, ka šķiroto atkritumu izvešana, vismaz pagaidām, ir bez maksas un ļauj ietaupīt līdzekļus.”

Plānots, ka sākotnēji atkritumu šķirošana tiks apgūta un notiks Alūksnes Kultūras centra administrācijas daļā, bet, līdz ar sabiedriskās dzīves pilnvērtīgu atsākšanos un pasākumiem iekštelpās, atkritumu šķirošana notiks visās ēkas telpās un to ievērot tiks aicināti arī kultūras centra apmeklētāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.