Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksne pošas svētkiem

Jau šo svētdien – pirmā advente, kurā degsim pirmo sveci adventes vainagā. Sagaidot svētkus, Alūksnē pamazām tiek izvietoti Ziemassvētku rotājumi ar mērķi radīt svētku noskaņu un mudināt ienest vairāk gaismu arī savās mājās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā vēsta Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Spudiņa, ka lielākais jaunums šogad būs gandrīz četrus metrus augstais eņģelis, kurš atrodas laukumā pie Brūža un Pils ielas krustojuma. Vēl viens jaunums šogad būs eņģelis, kas izveidots kā interaktīva svētku rota, ko cilvēks var ne tikai aplūkot, bet arī saplūst ar to un sajusties par eņģeli. Tas atradīsies pie Tūrisma informācijas centra.

Speciāliste atzīmē, ka konceptu Alūksnei kā eņģeļu pilsētai ir radījusi Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte, bet māksliniece un eņģeļu autore ir Alūksnes Mākslas skolas pasniedzēja Lilija Kukle.

– Veidojot eņģeļus, tos redzu kā gaisīgus un nereālus pasaku tēlus. Laika gaitā ir uzlabojusies arī prasme tos veidot. Tas redzams arī veiktajā darbā. Ļoti labi, ka šī ideja par eņģeļu pilsētu saglabājās nevis apstājās. Ir ļoti patīkami, ka cilvēki novērtē darbu un radīto noskaņu,- stāsta Lilija Kukle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Māksliniece izceļ, ka liela nozīme kopējā tēla veidošanā jāpiešķir arī niansēm, piemēram, apgaismojumam, kas padara katru eņģeļi īpašu. Līdzīgi kā citus gadus parks ap strūklakām būs eņģeļu parks – tiks izvietotas eņģeļu figūras, kā arī izrotātas arkas.

Vēl ar gaismu virtenēm tiks pušķotas ābelītes Pils ielas malā. Būs gaismas rotājumi pār Brūža ielu, pie Alūksnes Kultūras centra, Miera ielas krustojumā un citur.

Lai arī Alūksnes Ziemassvētku egles iedegšanas svētki šogad nenotiks, tā administratīvās ēkas laukumā iemirdzēsies 2.adventē. Eglei būs daļa jaunu rotājumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai Ziemassvētku gaidīšanas laiks būtu gaišāks un priecīgāks, Alūksnes novada pašvaldība aicina iesaistīties arī iedzīvotājus, uzņēmumus, iestādes, nevalstiskas organizācijas un rotāt savus namus, pagalmus un logus, ja iespējams, izvēloties baltu toņu lampiņu virtenes.

Foto: Sanita Spudiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.