Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aiz sava mīluļa ir jāsavāc!

Foto: Pexels.com

Siltākiem laikapstākļiem tuvojoties Alūksnes ielās paŗādās vairāk cilvēku un arī viņu četrkājaino draugu. Garas pastaigas brīvā dabā ir labas, bet suņu saimniekiem un staidzinātājiem der atcerēties, ka aiz mīluļiem arī jāsavāc to ekskrementi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Vineta Bumbiša

Piemēram, alūksniete Vineta Bumbiša savā Facebook.com profilā raksta: “Ar, nu jau izmisīgu lūgumu, gribu vērsties pie visiem suņu cilvēkiem! Lūdzu, lūdzu, lūdzu un simts reizes lūdzu, visiem suņu īpašniekiem, bet visvairāk tiem, kas staidzina savus draugus pa Merķeļa ielu un iet pa “4Plus” ceļu! Tās ir šausmas kādas mīnas tur mētājās! Es pati esmu trīs suņu saimniece, man ir trīs minī Čivavas un reizēm man vajadzīga lupa, lai atrastu sava suņa mīniņu, bet es viņu atrodu un savācu.
Tāpēc ļoti liels lūgums, ņemiet līdz maisiņus un savāciet aiz sava drauga, tā tak arī ir mūsu atbildība, kā suni pabarot, tā aiz viņa savākt! Iešu es ar bērnu pastrādāt, ņemsim maisu, lāpstiņu un mēģināsim to ceļu kaut nedaudz , bet sakopt. Bet vai tas jādara mums???? NĒ…. Vienkārši jau man, suņu saimniecei tur pastaigāties, ir pretīgi. Nespēju pat iedomāties, kādas ir sajūtas iet cilvēkam, kam suņa nav! Nu lūdzu neesiet cūkas un savāciet aiz sava dzīvnieka!!!!!!!”

Cilvēki tikai pasmejas
Savukārt aizvadītajā gadā, kāda iedzīvotāja no Miera ielas privātmājas, kura publiski vēlējās būt anonīma, arī laikrakstam vaicāja – vai drīkst ar suņiem staigāt un aiz tiem nesavākt ekskrementus? Viņa vēstīja, ka bieži vien savā teritorijā novēro situāciju, ka suņu staidzinātāji no dzīvnieku, ejot pa ietvi, palaiž vaļīgāk suņu pavadu un ļauj tiem nokārtot savas dabiskās vajadzības. Kundze norādīja, ka viņas pagalma priekšā pastāvīgi esot arvien jauni izkārnījumi.
“Paši cilvēki iet pa ietvi, bet suņi gar malām. Viendien pat ar trīs suņiem vienlaicīgi pastaigājās. Esmu pat aizrādījusi, bet cilvēki tikai pasmejas,” stāstīja iedzīvotāja.

Foto: Delfi

Vērsties policijā
Zināms, ka, staidzinot savus mājdzīvniekus, suņu īpašniekam  jābūt inventāram (speciāli maisiņi), lai savāktu aiz sava dzīvnieka, tāpat saimnieku pienākums ir apdzīvotu vietu teritorijā savākt sava mājdzīvnieka ekskrementus. Alūksnes novada pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons kā situācijas risinājumu Miera ielas iedzīvotājai iesaka arī turpmāk paust savu attieksmi, uzrunājot neapzinīgos suņu staidzinātājus, cīnīties par savu tiesību aizstāvēšanu un nepieļaut, ka viņas teritorijā tiek nokārtotas dzīvnieku dabiskās vajadzības.
“Iedzīvotāji varētu konkrēto saimnieku vai staidzinātāju ar suni nofotografēt mirklī, kad suns nokārto dabiskās vajadzības, rakstīt iesniegumu un vērsties policijā. Vēl risinājums – iedzīvotāji var arī nožogot teritoriju ap māju, ja tas ir iespējams” saka A.Tomsons.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saimniekiem ir pienākumi
Viņš uzsver, ka policijas patruļu laikā mājdzīvnieku īpašniekiem ir likts arī uzrādīt inventāru, tomēr tas nenozīmējot, ka saimnieks vienmēr savāc aiz suņa. “Tas viss ir atkarīgs no katra godaprāta. Sabiedrības aktīva līdzdalība stimulēs mājdzīvnieku īpašniekus ievērot šos noteikumus,” uzsver A. Tomsons.
Pašvaldības policija atgādina, ka īpašnieku pienākums ir arī suņu čipošana, un suņiem jābūt  reģistrētiem Lauksaimniecības datu centra dzīvnieku reģistrā. A.Tomsons uzsver – beidzoties valstī ieviestajiem ierobežojumiem, pašvaldības policija turpinās čipoto dzīvnieku pārbaudes Alūksnes novada teritorijā.

Šāds vizuālis izveidots Mārupes novadā, atgādinot, kādi pienākumi jāievēro suņu saimniekiem

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.