Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina uzņēmumus iesaistīties iedzīvotāju mudināšanā vakcinēties

Foto: pexels.com/ attēlam ilustratīva nozīme

Latvijas uzņēmumi aicināti iesaistīties iedzīvotāju mudināšanā vakcinēties, sadarbojoties ar vakcinācijas procesa organizētājiem un piedāvājot bezmaksas produktu, pakalpojumu kuponus vakcinētajiem Latvijas iedzīvotājiem, “Alūksniešiem.lv” ziņo Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Ieva Stūre.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nelielu dāvanu vai bonusu piešķiršana vakcinētām personām ir prakse, kas iedzīvotāju motivēšanai vakcinēties tiek izmantota arī citās valstīs. Tā var būt brīvbiļete vai atlaide muzeja apmeklējumam, teātra vai koncerta biļetei; bezmaksas ēdiena vai dzēriena piedāvājums kafejnīcā; produktu dāvanas no Latvijas ražotājiem; bezmaksas sporta nodarbības apmeklējums. Protams, ka joprojām vakcinēšanās galvenais mērķis ir katra paša drošība, lai novērstu smagu saslimšanu ar Covid-19, un sabiedrībā kopumā apturēt vīrusa izplatību, taču bezmaksas dāvana var būt pamudinošs solis iedzīvotājiem, kas izprot vakcinācijas nepieciešamību, tomēr vēl tai nav pieteikušies. Savukārt, Latvijas uzņēmumiem tā ir iespēja demonstrēt savu sociālo atbildību un piedalīties šobrīd valstij vissvarīgākajā darbā: pandēmijas mazināšanā,” norāda veselības ministrs Daniels Pavļuts.

“Sagaidām ka sadarbības formas iedzīvotāju motivēšanā vakcinēties būs dažādas. Aicinām pieteikties gan Latvijas pārtikas ražotājus, gan mazumtirgotājus, muzejus, teātrus, koncertu rīkotājus, sporta klubus un visus citus Latvijas uzņēmumus. Arī sadarbības formas var būt dažādas: vienreizējs kupons visiem vakcinētajiem; kupons, ko izdalīt tikai konkrēta reģiona vai pilsētas vakcinācijas punktu apmeklētājiem; atlaides visiem, kas uzrāda Eiropas Covid-19 sertifikātu vai vēl citi piedāvājumi iedzīvotājiem,” stāsta Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča.

Uzņēmumi aicināti arī atbalstīt vakcināciju arī savu darbinieku vidū, piemēram, piešķirot bezmaksas brīvdienu vakcīnas saņemšanas dienā vai pēc vakcinācijas, izmaksājot papildu naudas prēmijas vai kā citādi motivējot darbiniekus vakcinēties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmumi aicināti sūtīt savus sadarbības piedāvājumus uz: manavakcina@vmnvd.gov.lv. Uzņēmumu piedāvājumi, kas neapdraud personas dzīvību vai veselību, neveicina atkarības, tiks publicēti arī Veselības ministrijas visos informācijas kanālos, kas regulāri publicē ziņas par vakcinācijas projekta aktualitātēm.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.