Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aglonā notiks Svētā Meinarda svinības

Šodien Aglonas dievmātes starptautiskajā svētvietā Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos notiks Svētā Meinarda svinības, liecina publiskotā informācija Aglonas bazilika mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētā Meinarda svinībām Aglonā veltīs divus dievkalpojumus – plkst.12 un plkst.19.

Sestdien, 14.augustā, svētā mise ieplānota plkst.9, bet nākamā mise paredzēta plkst.12. Savukārt no plkst.19 sāksies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas obligātās svinības, tās atzīmējot ar svētās mises iestiprināšanu pie pāvesta altāra.

Vēlāk, plkst.22, sakrālajā laukumā būs Tautas krustaceļš, bet plkst.23.30 – pusnakts svētā mise pie pāvesta altāra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētdien, 15.augustā, plkst.7 notiks svētā mise latīņu valodā bazilikas kritpā, bet plkst.8 pie bazilikas dārza altāra paredzēta svētā mise ar iestiprināšanu. Plkst.10 svētā mise bazilikas kriptā būs poļu valodā.

Svētku galvenā svētā mise ieplānota plkst.12 pie pāvesta altāra un plkst.13.45 sekos Valsts prezidenta uzruna un valsts himna. Plkst.14 iecerēts svētku noslēgums.

Kā vēstīts Aglonas bazilika mājaslapā, lai piedalītos svētku dievkalpojumos 14.augustā plkst.19 un 15.augustā plkst.12 epidemioloģiski daļēji drošā režīma sektorā, kurā cilvēku skaits, ieskaitot personas līdz 12 gadu vecumam, nepārsniedz 1000, iepriekš jāreģistrējas Aglonas bazilikas informācijas centrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aglonas bazilika pārstāvji norādīja, ka pasākums ir epidemioloģiski daļēji drošs, ja dalībniekiem ir sadarbspējīgs testēšanas sertifikāts, kas apliecina, ka sešu stundu laikā veiktais SARS-CoV-2 antigēna tests ir negatīvs, vai persona pēdējo 48 stundu laikā ir veikusi Covid-19 testu, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS, un tas ir negatīvs.

Savukārt personām ar derīgu digitālo sadarbspējīgo sertifikātu par vakcināciju vai pārslimošanu dalība minētajos dievkalpojumos nav ierobežota un iepriekš nav jāreģistrējas.

Lai piedalītos svētajās misēs plkst.12 un plkst.19, visiem būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments kopā ar digitālo sadarbspējīgu sertifikātu par Covid-19 pārslimošanu, vakcināciju vai negatīvu testu.

Tāpat uz dievkalpojumiem, kas paredzēti līdz 13.augustam, iepriekš pieteikties nav nepieciešams, tomēr tajos atļautais cilvēku skaits būs ne vairāk kā 1000 cilvēki.

Šogad Aglonas bazilikas teritorijā netiks veikta tirdzniecība, bet pieguļošajā teritorijā tiks piedāvāti izbraukuma ēdināšanas pakalpojumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.