Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Veikalu tīklā “LaTS” šogad līdz šim aizvērti 15 veikali

Pārtikas mazumtirgotāja “LaTS” veikalu tīklā šogad līdz šim aizvērti 15 veikali, vienlaikus atvērtas vienpadsmit jaunas tirdzniecības vietas, aģentūrai LETA sacīja SIA “Latvijas tirgotāju savienības” valdes priekšsēdētājs Raimonds Okmanis.
Kopumā tirdzniecības vietu skaits nedaudz samazinās, bet paši veikali kļūst lielāki, kompensējot apgrozījuma samazināšanos, norādīja Okmanis.
Viņš arī skaidroja, ka visi tirdzniecības tīkli piedzīvo tirgotāju skaita maiņas, kuras ietekmē gan iepriekšējo īpašnieku došanās pensijā, gan, piemēram, administratīvo izmaksu pieaugums depozīta sistēmas ieviešanas dēļ. Tāpat tirdzniecības vietu skaita samazināšanās Okmaņa ieskatā saistīta ar vispārēju Latvijas iedzīvotāju skaita samazināšanos.
Taujāts par mazumtirdzniecības tīkla “SPAR” ienākšanu Latvijā un tā iespējamo ietekmi uz “LaTS” darbību, Okmanis uzsvēra, ka jebkurš jauns tirgus dalībnieks rada zināmas pārmaiņas. Vienlaikus viņš īpašus satricinājumus neprognozēja.
“Mūsu tirgus ir atvērts, un tas nozīmē, ka arī mēs skatīsimies, kas varētu būt vēl interesantāks vietējam pircējam un arī uzņēmējam, jo īpaši tāpēc, ka “SPAR” modelis ir ļoti līdzīgs mūsu darbības veidam,” atzina Okmanis.
Viņš arī stāstīja, ka sākotnēji neizslēdza iespēju, ka “SPAR” mēģinās piesaistīt arī kādu no “LaTS” tīkla tirgotājiem, līdzīgi kā tas notika ar tirdzniecības ķēdes “Elvi” partneri SIA “Banderi S.IDE”, tomēr patlaban nekas par tādām konkurentu darbībām neliecinot.
Kā norādīja Okmanis, “SPAR” Latvijā vēl nevar piedāvāt konkurētspējīgu infrastruktūru, jo tās izveidei vajadzīgs laiks.
“LaTS” vadītājs novērojis, ka šobrīd par starptautiskā tīkla partneriem kļuvuši vairāki alkoholisko dzērienu tirgotāji, tostarp SIA “Devona”, kas šīs sadarbības ietvaros sāks nodarboties arī ar pārtikas produktu tirdzniecību. Tāpat viņš neizslēdza, ka “SPAR” ienākšana Latvijā varētu veicināt jaunu tirdzniecības vietu rašanos.
“Īstermiņā lielas pārmaiņas gan nav gaidāmas, bet vienmēr jau kāds vēlēsies mainīt sadarbības partnerus, tāpat nav izslēgts, ka kāds no “SPAR” tīkla uzņēmumiem nākotnē varētu pārnākt uz mūsu tīklu,” piebilda Okmanis. Viņš gan atzīst, ka alkoholisko dzērienu tirgotājiem ieiešana pārtikas produktu tirdzniecībā prasīs piemēroties nozares specifikai, kas ietver īsākus produktu derīguma termiņus, mazākus uzcenojumus, lielākas darbaspēka izmaksas un citas īpatnības.
Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Latvijas Tirgotāju savienība” pērn strādāja ar 11,917 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,3% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa saruka par 8,3% – līdz 964 977 eiro.
“LaTS” reģistrēta 2007.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2845 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir Raimonds Okmanis – 42,99%, Inga Tunste – 39,02%, Agita Vanaģele – 10,02%, Ēriks Pīlādzis – 2%, Velga Kalniņa – 2%, Rauls Baumanis – 2%, Arnolds Taukulis – 0,98% un Jeļena Okmane – 0,98%

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.