Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vai manam bērnam nepieciešamas breketes?

Ja zobārsts skaidro, ka jūsu bērnam, iespējams, būs nepieciešamas breketes, tad tas ir normāli un tā būs daļa no ārstēšanas plāna, lai novērstu zobu vai žokļu izlīdzināšanas problēmas un sakodienu. Breketes var arī ieteikt, lai ārstētu problēmas, kas saistītas ar šķībiem zobiem vai saspiestiem zobiem.

Var būt daudz jautājumu par breketēm, it īpaši, ja šis ir pirmais bērns, kuram tās ir vajadzīgas. Zobārstniecības klīnika www.primedental.lv skaidro, dažādus vecāku jautājumus saistībā ar breketēm.

Kāds ir labākais vecums breketu nēsāšanai?

Lai gan jebkura vecuma cilvēki var nēsāt breketēm, meitenēm patiesībā varētu likt nedaudz agrāk nekā zēniem, jo meitenēm mute un galva pārstāj augt vecumā no 10 līdz 13 gadiem, savukārt zēniem augšana beidzas no 12 līdz 14 gadiem. Agrīna ortodontiskā ārstēšana ir visefektīvākā, jo mute un zobi ir vieglāk izlīdzināmi, jo aizvien ir mīksti audi.

Kādi ir iemesli, kāpēc bērniem jāliek breketes?

Breketes parasti jāliek, lai kontrolētu kaula pamatni uz kuras atrodas zobi, kā arī augšanu un formu, lai pieaugot būtu vieglāks un, iespējams, apturētu ķirurģiskas iejaukšanās. Breketes šajā vecumā un stadijā var arī palīdzēt risināt runas problēmas, kā arī vēlāk veicināt pašvērtējumu, jo zobi būs estētiski pievilcīgi. Bieži vien, ja kāds zobs ir zaudēts, tad protēzisti sūta pie ortodonta, lai izlīdzinām zobu rindu, koriģētu sakodienu, lai pēc tam var protezēt un likt implantu.

Kādas ir labākās breketes?

Ir divas izplatītākās breketes:

Tradicionālās breketes, kas ir ir piestiprinātas pie zobiem ar stiepli. Tās var būt metāla vai keramikas un atrodas zobu ārpusē vai iekšpusē, taču tās ir redzamas, bet ne sliktālas par kapēm.

Kapes – tās ir plānas un caurspīdīgas, kas tikai ieskatoties ir redzamas uz zobiem. pēc konkrēta laika tiek mainītas, lai pielāgotu jau regulētiem zobiem. Vispazīstamākais zīmols ir “Invisalign”.

Dažos gadījumos var izmantot abu brekešu veidu kombināciju.

Visbiežāk zobārsts pēc piemērotības izvēlas brekešu veidu, taču abi ir vienlīdz labi un kvalitatīvi. Abiem veidiem ir savi trūkumu, piemēram, tradicionālās breketes ir īpaši jātīra, taču kapes katru reizi kā vēlies ēst ir jāņem ārā un pēc tam zobi jāmazgā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.