Reklāma

Ūdens attīrīšana mājas apstākļos – virtuvē vai vannasistabā

Tīra dzeramā ūdens pieejamība vēsturiski ir viens no galvenajiem kritērijiem izvēloties dzīvesvietu. Dzīvojot pilsētā, par ūdens tīrību rūpējas centralizētās ūdensapgādes un attīrīšanas sistēmas, bet ne vienmēr viss ir tik labi, kā varētu vēlēties. 

Rezultātā daļa Latvijas iedzīvotāju rīkojas proaktīvi un paši veic nepieciešamos pasākumus, lai uzlabotu ūdens kvalitāti savā privātmājā vai dzīvoklī. Lai nepieļautu kļūdas ir svarīgi izvēlēties ūdens filtrus, kas piemēroti konkrētajai vietai un ūdens spiedienam caurulēs. 

Pēc tam, kad ir izdarītas ūdens analīzes ir jāizvēlas, kur uzstādīt ūdens attīrīšanas iekārtas. To var uzstādīt pirms ūdens ieguves vietas (zem izlietnes, dušas, uzmontēt uz krāna) vai tieši uz ienākošā ūdensvada. Pirmajā variantā ūdens tiks attīrīts, piemēram, tikai izlietnē virtuvē, bet citur ūdens kvalitāte netiks uzlabota. Otrs risinājums paredz, ka tiek attīrīts pilnīgi viss mājoklī ienākošais ūdens (visas izlietnes, dušas, klozetpodi, ūdens piegāde veļas mašīnai, trauku mazgājamajai mašīnai.)

Kā izvēlēties mājai vai darbavietai atbilstošāko ūdens filtru?  

Ūdens filtri tiek izgatavoti dažādās formās, funkcionalitātē un cenu diapazonā. Lai saprastu, kurš ir piemērotākais ir jāņem vērā: ūdens analīzes, vajadzības, kvalitāte, izmaksas, ūdens ieguves vieta, spiediens caurulēs un vēl citi faktori. 

Ar ko sākt? 
• Ūdens analīzes. Centralizētajai ūdensapgādes sistēmai pieslēgto mājokļu īpašnieki var palūgt ūdens analīžu rezultātus savā pašvaldībā. Tas dos labāku priekšstatu, bet pilnīgāku ainu var iegūt, ja tiek veikta individuāla ūdens testēšana. Reizēm ūdens piegādes caurules vai pat caurules pašā mājā ir novecojušas un rada papildus piesārņojumu par ko pašvaldības uzņēmumam nav informācija. Vietās, kur ūdens tiek iegūts no akas, upes vai avota, analīžu veikšana ir tikai pašu ziņā, jo valsts un pašvaldību institūcijas to nedara.

 • Ūdens spiediens. Cilvēki mēdz iegādāties ūdens attīrīšanas iekārtas un ūdens filtrus, nepārbaudot ūdens spiedienu.Rezultātā ūdens filtru caurplūde var būt nepietiekama un ūdens pa krānu tek vājā strūkliņā vai, uzkrājoties gaisam, raustās. Neatbilstība ūdens spiedienā var novest arī pie noplūdēm, kas var sabojāt elektroierīces, grīdu un pat nopludināt kaimiņus.

 • Izlietotā ūdens daudzums. Pirms pirkt ūdens filtrus, pārbaudiet cik daudz ūdeni iztērējiet dienā, mēnesī. Ja jums ir uzstādīti ūdens skaitītāji, to izdarīt būs vienkārši. Pretējā gadījumā nāksies pašiem rēķināt vai paļauties uz aprēķiniem par vidējo ūdens patēriņu mājsaimniecībās. 

• Tikai sertificēti produkti. Pirkt ūdens attīrīšanas iekārtas internetā šķiet izdevīgi, taču ir svarīgi, lai tās būtu sertificētas darbībai ES un būtu iespējams garantijas serviss un remonts.

 • Pārdevēja uzticamība. Labākie ražotāji un tirgotāji nodrošina konsultācijas, ūdens analīzes, servisu, uzstādīšanu un sniedz garantijas. Ja kāds pārdevējs piedāvā pārdot vai uzstādīt filtrus bez ūdens analīžu veikšanas, ir vērts izvērtēt viņu kompetenci. Ūdens filtri ir ļoti dažādi un katrs paredzēts specifiskām vajadzībām. Pārdevējiem ir jāspēj ieteikt labāko ilgtermiņa risinājumu konkrētai vietai. 

SIA “Water Filters Latvia” ir daļa no Baltijas valstu vadošo ūdens attīrīšanas uzņēmumu grupas. Privātpersonām un juridiskajām personām tiek nodrošināta ūdens pārbaude, filtru uzstādīšana, apkalpošana un garantija. Papildus informāciju atradīsiet https://www.waterfilters.lv mājaslapā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.