Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Šampūns bērniem – izvēles priekšnosacījumi

Līdz četru gadu vecumam mazuļu galvas āda un mati ir daudz jutīgāki un trauslāki par pieaugušo galvas ādu un matiem. Tieši tādēļ līdz brīdim, kad mazuļu galvas ādas pH līmenis nostabilizējas, tiek ieteikts lietot bērniem paredzētus šampūnus. Izvēloties bērna šampūnu, vecāki meklē produktu, kas nodrošina bērna veselību un labsajūtu, sastāvs atbilst mazuļa galvas ādas tipam un produktam ir pieņemama cena. Taču, lai izvēlētais bērnu šampūns nodrošinātu mazuļa veselību un labsajūtu arī ilgtermiņā, ir vērsts pievērst pastiprinātu uzmanību tā sastāvam.

Neitrāls pH līmenis

PH rādītājs nosaka produkta relatīvo skābuma vai sārmainuma līmeni. Tā kā mazuļu galvas āda ir ļoti jutīga, tad nav ieteicams izmantot pārāk sārmainus vai skābus matu kopšanas līdzekļus, kas varētu kairināt jutīgo galvas ādu. Šampūni bērniem tieši ar neitrālu pH līmeni jeb pH 7 būs pietiekoši maigi, turklāt, nodrošinās arī atbilstošu tīrības pakāpi.

Sastāvdaļas, ko kurām labāk izvairīties

Šampūnu sastāvā esošās sintētiskās krāsvielas, smaržvielas un citas ķīmiskās vielas var kairināt jutīgu galvas ādu un izraisīt alerģiskas reakcijas. Īpaši ieteicams ir izvairīties no parabēniem, ftalātiem un sulfātiem, kas ir bieži sastopamas sastāvdaļas pieaugušo matu kopšanas līdzekļos. 

Labos bērnu šampūnos galvas ādu kairinošās sastāvdaļas maksimāli tiek aizstātas ar maigākām dabiskas izcelsmes sastāvdaļām. Piemēram, sintētiskās smaržvielas tiek aizstātas ar ēteriskajām eļļām vai augu ekstraktiem, sulfāti ar kokosa glikozīdu, bet alveja un kumelītes ir izplatītākās alternatīvas pieaugušo šampūnu sastāvā iekļautam alkoholam.

Kas ir hiperalerģisks bērnu šampūns?

Lai arī hiperalerģiska šampūna nosaukums var šķist biedējošs un specifiski lietojams, tā nebūt nav. Vārds „hiperalerģisks” uz iepakojuma apzīmē vien to, ka matu kopšanas līdzekļa sastāvā nav galvas ādu kairinošu un alerģisku reakciju izraisošu sastāvdaļu. Šī ir arī drošākā izvēle mazulim, lai pārliecinātos, ka visas bērna šampūna sastāvdaļas būs maigas un atbilstošas viņa jutīgai ādai, kā arī palīdzēs kopt sausu vai jau sakairinātu galvas ādu. 

Taču, izvēloties skaistumkopšanas preču veikalos visatbilstošāko šampūnu, ir vērts atcerēties, ka tas, ka bērnu šampūni nesatur sintētiskos konservantus, tas to derīguma termiņu. Turklāt, nav ieteicams lietot bērnu šampūnus pēc noteiktā derīguma termiņa. 

Iegādājāties preces bērniem tikai pārbaudītās vietās. Šo var attiecināta arī uz šampūniem. Klipshop interneta veikalā var atrast visatbilstošākos matu kopšanas līdzekļus ne tikai pieaugušajiem, bet arī Jūsu mazuļiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.