Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Radio staciju izvēle kļuvusi plašāka. Visi radio tagad skan Radio.lv

Mums Latvijā ir dažas radiostacijas (LR1, LR2, Skonto), kas ir pamanījušas izvietot raidītājus pa visu valsti un tās var dzirdēt gandrīz visur. Vienlaikus ir daudzi mazāki radio kanāli, kuru apraides iespējas aptver tikai noteiktus reģionus, bieži pat tikai galvaspilsētu. Šādas mazās radiostacijas var dzirdēt konkrētā pilsētā un reizēm arī aptuveni 50 km radiusā ap to.

Tagad situācija ir mainījusies.

Visiem Latvijas iedzīvotājiem un arī latviešiem ārzemēs tagad ir iespēja izmantot Radio.lv un klausīties visas radiostacijas internetā – online tiešraidē. Tas paver iespējas klausīties vairāk kā 50 Latvijas radiostacijas un dažādībai arī dažas ārzemju.

Dzīvojot Alūksnē, varat klausīties Liepājas, Ventspils vai Rēzeknes radio savā datorā, planšetē vai mobilajā telefonā. Lai izmantotu šo iespēju atveriet Radio.lv mājaslapu un izvēlieties kādu no pieejamajām radio stacijām, noklikšķinot uz logo.

Tas arī viss. Jums nebūs jāreģistrējas, jālejupielādē aplikācijas vai jāveic citas liekas darbības. Izvēlieties, ko klausīties un klausieties, ko izvēlējāties. Ja viens radio kanāls apnīk, izvēlieties kādu citu.

Ķā Radio.lv atbalsta latviešu valodas stiprināšanu?

Latviešu valodas saglabāšanai un stiprināšanai elektroniskā vidē esam izveidojuši speciālu sarakstu ar radiostacijām, kurās saturs skan tikai un vienīgi latviešu valodā. Lai tās atrastu, apmeklējiet radio.lv kādu no radiostacijas profiliem un sānā atrodiet izvēlni “Tikai latviski”.

Visticamāk jau esat dzirdējuši, ka dziesmas tikai latviešu valodā jau izsenis atskaņo Latvijas radio 2, bet viņi nebūt nav vienīgie. Mums ir arī radio “Pieci Latvieši”, EHR Latvieši un vēl daži pārsteigumi.

Citi pārsteigumi un interesanti jaunumi no Radio.lv

Tikai retais no parastā radio klausītājiem apjauš, ka Latvijā darbojas gana daudz interneta radiostaciju. To saraksts ir samērā apjomīgs, bet muzikālais repertuārs iepriecinās pat visprasīgākos klausītājus. Piemēram, radio “Merkurs” atskaņo 60., 70.-to gadu mūziku un vācu šlāgerus, bet radio “Norma” speciālu Normunda Rutuļa izvēlētu mūziku. Arī reģionālā – Valkas radiostacija “Arēna” ir atrodama Radio.lv katalogā.

Laiku pa laikam radiostaciju sarakstam pievienojas arī kāda ārzemju vai tepat Latvijā jaunradīta radio stacija. Savukārt svētkos parādās īpaši papildinājumi, piemēram, Ziemassvētku radio izlase.

Kuras ir populārākās radiostacijas Latvijā?

Plašsaziņas līdzekļi regulāri publicē dažādus radiostaciju topus, kurās par nemainīgu favorītu tiek atzīts LR2. Mūsu apkopotā informācija par klausītāju paradumiem liecina, ka internetā priekšroka, lielākoties, tiek dota radio “Skonto” un Topradio, kam cieši seko StarFM, RelaxFM un citas radiostacijas.

Iespējams, tas liecina, ka interneta jeb e-radio lietotājiem ir atšķirīga gaume un cilvēki, kas ar modernām tehnoloģijām ir uz Tu, izvēlas klausīties citas radiostacijas. No otras puses, Skonto jau gadiem ir pati populārākā komerciālā radiostacija un ir redzamas arī līdzības.

Kā es varu palīdzēt radio portālam?

Pirmkārt, apmeklējiet Radio.lv un pārbaudiet, vai tas jums šķiet noderīgs . Ja patīk, lietojiet ikdienā un iesakiet saviem draugiem vai paziņām.

Īpaši gaidām ieteikumus un ierosinājumus satura uzlabošanai vai papildināšanai. Ja jums ir ideja, rakstiet uz radio@radio.lv . Mēs noteikti izlasīsim jūsu ziņu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.