Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Praktiski ieteikumi, kur pirkt lietotu auto

Attēls: Freepik.com, aleksandarlittlewolf

Ikviens autovadītājs savas dzīves laikā vienreiz vai pat vairākkārt nonāk situācijā, kad jālemj par labu jauna auto iegādei. Ne vienmēr iespējams iegādāties jaunāka modeļa automašīnu no salona, tāpēc vienmēr aktuāls būs lietotu auto piedāvājums. Šajā rakstā aplūkosim praktiskus padomus un ieteikumus, kur pirkt lietotu auto, un uzskaitīsim iemeslus, kāpēc lietotas automašīnas iegādāties ir izdevīgāk! Lasi vairāk turpinājumā!

Kāpēc pirkt lietotu auto ir izdevīgi?

Neatkarīgi no tā, vai Tev patīk lietotas vai jaunas automašīnas, katrai no tām ir savas priekšrocības un trūkumi. Šoreiz aplūkosim lietotu auto priekšrocības!

1. Nolietojums

Automašīnas nolietojas. Lai arī automašīnas kalpo arvien ilgāk, tās kopumā joprojām lielāko daļu savas vērtības zaudē tieši sākumā. Daži modeļi gan iztur amortizāciju labāk nekā citi, tomēr vairums pircēju var sagaidīt, ka trīs gadu laikā pēc izbraukšanas no salona jauna automašīna zaudēs līdz pat 50% no savas kopējās vērtības.

2. Vairāk par zemāku cenu

Ņemot vērā iepriekš minēto nolietojumu, Tava grūti nopelnītā nauda var ātri vien izkūpēt gaisā, iegādājoties jaunu auto. Ar ierobežotu budžetu, pērkot jaunu mašīnu, visticamāk var atļauties tikai pamata apdari vai zemāka līmeņa automašīnu jauno modeļu tirgū, taču, ja pirksi lietotu, ar to pašu budžetu varēsi iegādāties augstākas klases mašīnu ar modernāku aprīkojumu.

3. Plašāka izvēle

Katru gadu tirgū tiek laisti vairāki simti jaunu modeļu. Iedomājies, cik plaša ir izvēle, iegādājoties dažus vai pat 10 gadus vecu mašīnu! Tas arī ir ieguvums, jo ļauj izvēlēties tīkamāko savai gaumei un vēlmēm.

4. Lielāks sirdsmiers

Agrāk braukšana ar lietotām automašīnām bija apšaubāma, un daudzi autovadītāji to uzskatīja par risku, taču transportlīdzekļu vēstures pārskatu pieejamība ir mainījusi šo nostāju. Autovadītājiem tagad ir plašākas iespējas, kā pārbaudīt auto vēsturi – redzēt detalizētu informāciju par automašīnas īpašumtiesībām, negadījumu vēsturi, nobraukumu un daudz ko citu.

Bet kā un kur vislabāk iegādāties lietotu auto? Par to – lasi turpinājumā!

Attēls: Freepik.com, prostooleh

Trīs vietas, kur pirkt lietotu auto

Lūk – pati atbildīgākā daļa! Plānojot lietota auto iegādi ir rūpīgi jāapsver, kādam pārdevējam dot priekšroku. Iepazīsties ar trīs veidiem, kā tikt pie laba lietota auto!

#1 No paziņām

Paziņu loks mēdz būt gana plašs. Šādā veidā iegādāta lietotā automašīna var raisīt lielāku uzticamību par tās stāvokli un prognozējamo kalpošanas ilgumu. Tuvi cilvēki nemelos par problēmām vai piedzīvoto, kā rezultātā varēsi saņemt auto ar patiesu vēsturi.

#2 Autoplačos

Šāda alternatīva ir salīdzinoši izplatīta auto pircēju vidū, taču tai ir savi “zemūdens akmeņi”. Ne vienmēr autoplaču īpašnieki ir godprātīgi – tiek dzirdēts, ka automašīnas mēdz pārdot sliktā tehniskā stāvoklī, grozot to patieso nobraukumu. Tomēr visam ir savs “bet” – ne visi autoplaču īpašnieki ir tādi. Pirms pārdevēja izvēles noteikti iesakām izvērtēt pieejamās atsauksmes, pārliecinoties par pārdevēja profesionalitāti un patiesumu, jo šādā veidā arī ir iespējams iegādāties automašīnu teicamā stāvoklī par izdevīgu cenu.

#3 Sludinājumu portālos

Teju ikviens auto pircējs ir apmeklējis kādu no sludinājumu portāliem, lai tajā iepazītos ar pieejamajiem auto modeļiem un to cenām. Arī šādā situācijā jābūt uzmanīgiem, lai neiekristu “viltvāržu” nagos, kas cenšas pārdot auto sliktā stāvoklī.

Ja esi izlēmis, kur pirkt lietotu auto, bet pietrūkst līdzekļu tā iegādei – mums ir, ko Tev ieteikt! Lasi rakstu Praktiski padomi, kā ietaupīt naudu, lai sakrātu savai pirmajai automašīnai” un uzzini vairāk!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.