Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Nekustamais īpašums Alūksnes novadā: kā pieņemt vislabāko lēmumu? 

Visbiežāk nākas nožēlot tās izvēles, kas veiktas emociju ietekmē, bet eksperti norāda, ka informētība ir veiksmīga lēmuma pamatā. Lai arī visus potenciālos riskus nosaukt ir grūti, pastāv vadlīnijas, kurām sekojot, šos riskus var samazināt. 

Arī moderni sludinājumu portāli nāk soli pretim, piedāvājot pircējiem un pārdevējiem noderīgas funkcijas ar mērķi veicināt drošāku darījumu norisi un izskaust krāpniecību. Šāds sludinājumu portāls ir dalder.lv, kurā cita starpā sludinājumu ievietošana ir bez maksas. 

Sadarbībā ar šo inovatīvo reklāmas portālu piedāvājam iepazīties ar jautājumiem, kurus profesionālā komanda iesaka uzdot pirms gala lēmuma pieņemšanas, kad uz spēles ir nekustamais īpašums Alūksnē.

Kādas būs izmaksas?

​Lai izvērtētu savas iespējas nākotnē segt ikmēneša maksājumus, īpašniekam jālūdz uzrādīt rēķinus par iepriekšējiem periodiem. Tāpat ieteicams iepazīties ar apsaimniekošanas līgumu, kurā var būt iekļauti nepieņemami nosacījumi, piemēram, aizliegums turēt mājdzīvniekus. 

Kas notiks ar īpašumu nākotnē?

​Lai arī nekustamais īpašums Alūksnes novadā var šķietami attaisnot visas uz to liktās cerības, der noskaidrot, vai nākotnē piemājas ainavā nav gaidāmas izmaiņas/ Pastāv risks, ka blakus iecerētajai dzīvesvietai var tikt uzcelta rūpnīca vai cita būve, kas ievērojami izmainīs kopējo noskaņu.

Tāpat jānoskaidro, vai nekustamajam īpašumam Alūksnes novadā zeme pie mājas ir īpašumā/ Zemes nomas maksas cena var mainīties, līdz ar to kopējie ikmēneša rēķini nākotnē var negaidīti pieaugt. 

Vai nav apgrūtinājumu?

​Ieteicams nekustamo īpašumu Alūksnes novadā apskatīt kopā ar profesionālu būvinženieri. Speciālists spēs novērtēt patieso īpašuma stāvokli un apzināt riskus, kas saistāmi, piemēram, ar nesaskaņotām pārbūvēm.

Vai ir pieeja komunikācijām?

​Pērkot nekustamo īpašumu Alūksnes novadā, var atklāties, ka komunikāciju tīkli pieder kādai privātpersonai. Līdz ar to šķietami izdevīgajai īpašuma iegādes cenai var nāksies klāt pieskaitīt ievērojamus papildus tēriņus.

Vai pirkt māju bez remonta?

Jāņem vērā, ka remonta laikā pastāvīgi dzīvot mājoklī ir kaitīgi veselībai. Tāpēc laicīgi jāizvērtē iespējas īrēt citu īpašumu remonta laikā. Tāpat jāaprēķina kopējos izdevumus attiecībā pret līdzvērīga jauna mājokļa iegādes cenu.

Visi par un pret

Lai izvērtētu, kādi dzīvokļi Alūksnē ir vispiemērotākie, jāveic kritiska trūkumu un ieguvumu izvērte. Starp jau minētajiem jautājumiem pircējs var apdomāt lokācijas piemērotību un energoefektivitātes lomu.

Visbeidzot, tiem, kas vēl šaubās, vai turpināt īrēt vai iegādāties nekustamo īpašumu Alūksnes novadā, der izvērtēt ikmēneša maksājumu apmēru abos no gadījumiem. Visbiežāk maksāt kredītu sanāk krietni vien izdevīgāk. Īrējot visa ieguldītā nauda iztek gluži kā smiltis caur pirkstiem, kamēr katrs ieguldītais cents savā īpašumā atmaksājas arī nākotnē. 

Ja vēlies pirkt vai pārdot nekustamo īpašumu Alūksnes novadā, dalder.lv sludinājumu ievietot iespējams par velti!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.