Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Modernās tehnoloģijas mērnieka darbā

Mērniecības uzņēmumi ir augsti specializējušies pakalpojumu sniedzēji, kas spēj veikt dažādus uzmērīšanas darbus. Papildus, mērnieks var sagatavot dažādos normatīvajos aktos pieprasīto dokumentāciju gan īpašumu un tajā esošo objektu uzskaitē, gan tehnisko dokumentāciju dažādu būvniecības vai citu darbu veikšanai, gan prasību, gan drošības ievērošanai.

Biežāk kā reizi dzīvē ar mērnieku saskarsies retais no mums, taču, ja pieder īpašums un tajā notiek kāda aktīva darbība, var būt nepieciešams veikt zemes robežu vai topogrāfiskā plāna sagatavošanu (https://www.geodezists.lv/pakalpojumi/topografija/Ja plāno būvniecības darbus, var būt nepieciešams veikt ģeodēziskā plāna vai citu dokumentu sagatavošanu. Lai šādās situācijās vienmēr ātri varētu sagatavot visu dokumentāciju, ieteicams zināt, kur meklēt kompetentu un uzticamu mērnieku ar plašu kompetenču klāstu.

Agrāk mērnieka darbs bija vairāk tehnisks. Ja šobrīd katrai darbībai ir nepieciešama minētās dokumentācijas sagatavošana, agrāk mērnieka darbs bieži saistījās ar fizisku robežu nozīmēšanu dabā. Lai gan ikviena darbība tika veikta pēc maksimālas precizitātes, nosacīta kļūda jebkurā mērnieka darbā bija pieļaujama. Mūsdienās visi darbi ir jāveic pēc visaugstākajām prasībām un kļūdas nedrīkst pieļaut ne prasību dēļ, ne pašu interesēs.

Viens no precīzākajiem mērniecības darbu veicējiem ir no Kurzemes puses nākušais SIA “Ģeodēzists”. Uzņēmums ir dibināts pirms vairāk kā 20 gadiem un jau kopš darbības sākuma tiek izcelts kā inovāciju ieviesējs dažādu mērījumu veikšanā Latvijā. Uzņēmums bija pirmais, kas Latvijā mērījumus veica ar elektriskiem tahimetriem un kā viens no pirmajiem sāka piedāvāt digitālos topogrāfiskos plānus.

Prasības mērniecībā nemitīgi ir palikušas stingrākas un tas prasa ar vien jaunu tehnoloģiju izmantošanu mērniecības nozarē, lielākas precizitātes nodrošināšanai. SIA “Ģeodēzists” ir viens no retajiem mērniekiem, kas Latvijā piedāvā zemes kadastra, meliorācijas kadastra un jebkuru citu uzmērīšanas darbu veikšanā izmantot dronus, 3d skenerus, ortofoto un citas tehnoloģijas, kas nodrošina augstu precizitāti un plašu informācijas klāstu dokumentācijas sagatavošanai. Šādu tehnoloģiju izmantošana ne tikai nodrošina augstas kvalitātes dokumentāciju, bet dod iespēju veikt mērījumus dažādiem sarežģītiem objektiem, t.sk. mērīt apjomus un tilpumus.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.