Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Matu kopšanas līdzekļi, kuriem jābūt kosmētikas plauktiņā

Šampūns, kondicionieris, balzams – to uzskata par matu kopšanas minimumu. Tam var piekrist, jo speciālisti iesaka matu aprūpē neaizrauties ar neskaitāmiem līdzekļiem, bet gan pieturēties pie labi pārbaudītiem, individuāli piemeklētiem un patiešām vajadzīgiem produktiem. Tomēr mūsdienu straujais dzīves ritms un vizuālā tēla augstās prasības mudina paplašināt kosmētikas plauktiņu ar vismaz vēl dažiem noderīgiem produktiem. Kādi ir šie matu kopšanas līdzekļi un kādu labumu tie var sniegt jūsu matiem? 

Matu maska

Ideālos apstākļos mums visiem mati būtu veselīgi un bez bojājumu pazīmēm. Tomēr realitātē mati ik dienu tiek pakļauti intensīvai ārējai ietekmei – saulei, matu krāsām, veidošanai, matu aksesuāriem. Tāpat matus ietekmē arī uzturs un dzīvesveids kopumā. Matu maskas ir koncentrēta sastāva matu kopšanas līdzekļi, kas var palīdzēt efektīvi cīnīties ar dažādām matu bojājumu pazīmēm, uzlabojot to izskatu. Matu maskas parasti ir veidotas, lai orientētos uz kādu konkrētu problēmu novēršanu, tāpēc būtiski ir piemeklēt savu matu stāvoklim atbilstošu matu masku. Masku nav ieteicams izmantot biežāk kā 1-2 reizes nedēļā, jo pārmērīga lietošana var padarīt matus taukainus un smagus. Ja maskas lieto regulāri, ieteicams ik pa laikam tās pamainīt, lai nodrošinātu matiem vispusīgu kopšanu.

Matu eļļa

Matu eļļām ir ļoti daudz vērtīgu īpašību. Tās spēj iesūkties dziļākajos mata slāņos, mitrinot to no iekšienes. Argana eļļa satur daudz taukskābju, kas spēj aizstāt lipīdus, liekot matiem atkal atgūt savu spīdumu. Eļļas palīdz nogludināt arī mata kutikulas, neļaujot tam zaudēt tik nepieciešamo mitruma līmeni un palīdzot matam ilgāk saglabāties gludam un vijīgam. Ja mati ir pūkaini vai nepaklausīgi, eļļa var palīdzēt tos mīkstināt un atšķetināt. Matu eļļas lietošana ir ļoti vienkārša – eļļu var ieklāt mitros vai sausos matos. Svarīgi ir nepārspīlēt ar daudzumu, lai mati nekļūtu pārāk taukaini. Pietiks ar daudzumu monētas lielumā, to var iemasēt plaukstās un vienmērīgi ieklāt matos. Jāizvairās no eļļas ieklāšanas pārāk tuvu galvas ādai, jo tas var veicināt matu taukošanos.

Sausais šampūns

Mūsdienu dinamiskais dzīvesveids ne vienmēr ļauj pienācīgi daudz laika veltīt skaistumkopšanas procedūrām. Ja nav laika izmazgāt matus, bet vajadzīgs tūlītējs rezultāts, kā arī nepieciešams atsvaidzināt matus starp mazgāšanas reizēm, ļoti noderīgs ir sausais šampūns. Tas absorbē uz ādas esošo senumu un sviedrus, tādējādi radot tīrāku matu efektu. Nākamajā matu mazgāšanas reizē sausais šampūns tiek izmazgāts no galvas ādas un matiem nekādu bojājumu nenodara. Svarīgi, lai pret lietoto sauso šampūnu nebūtu alerģijas. Diemžēl, ja mati ir pārāk netīri, sausais šampūns var nesniegt pietiekamu efektu. Tomēr tas ir lielisks līdzeklis, kuru vērts glabāt savā skaistumkopšanas arsenālā negaidītām situācijām, kad pāris minūšu laikā ātri jāuzlabo matu izskats.

Līdzeklis aizsardzībai pret karstumu

Vairums sieviešu ikdienas matu aprūpē un veidošanā izmanto fēnu, diezgan bieži arī matu taisnošanas un lokošanas ierīces. Tas matus pakļauj regulārai karstuma ietekmei, kā rezultātā mati var kļūt sausi, trausli, nespodri un neveselīgi. Protams, piemēroti matu kopšanas līdzekļi palīdz mazināt karstuma radītās sekas, bet pareizāk būtu matus aizsargāt jau pirms tam, izmantojot speciālus termoaizsardzības līdzekļus, kas pasargā matus fēnošanas, taisnošana un veidošanas laikā. Matu aizsardzībai pret karstumu kalpo dažādi izsmidzināmi un krēmveida produkti, kuru uzdevums ir aptvert katru matu, radot noturīgu aizsargslāni. Tas neļauj matiem karstumā zaudēt mitrumu un kļūt sausiem. Līdzeklis jāieklāj tīros, mitros vai sausos matos pirms fēnošanas vai veidošanas ar karstajām ierīcēm.

Kas jāņem vērā, izvēloties matu produktus

Dažādi matu kopšanas līdzekļi pieejami tiešām lielā izvēlē. Šampūnu, kondicionieru un balzamu vien ir neskaitāmi veidi. Kā izvēlēties sev piemērotākos? Vienmēr jāvadās pēc savu matu reālā stāvokļa, tipa un vajadzībām. Ne vienmēr tas, kas der un patīk draudzenei, būs piemērots arī jūsu matiem. Jāizmēģina un jāvēro savu matu un galvas ādas reakcija. Piemēram, šampūns – vai labi puto, vai patīk konsistence un aromāts, kādi ir mati pēc produkta lietošanas, vai netaukojas pārāk ātri, vai galvas ādai nav diskomforts. Ja kaut kas neapmierina, jāpārtrauc produkta lietošana. Tas attiecas arī uz citiem līdzekļiem. Jānovēro matu reakcija, līdzekļa sniegtais efekts un reālā nepieciešamība to izmantot. Ne vienmēr visi pieejamie matu kopšanas līdzekļi ir nepieciešami. Atrodiet tos, kas liek jums un jūsu matiem izskatīties un justies lieliski.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.