Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Lieldienas ir draudzīgas jūsu makam un izturīgas pret vīrusu

Katru gadu Lieldienas paziņo par pavasara sākumu un dabas pamošanos. Daudzi latvieši pulcējas pie ģimenes galda, sacenšas olu stipruma sacensībās un bauda sātīgu ēdienu. Šogad Lieldienas būs savādākas. COVID-19 pandēmijas laikā Lieldienas sagaidīsim karantīnas apstākļos. Nekādas pulcēšanās, vecāku ģimenes locekļu apmeklēšanas. Daudziem pavasara noskaņu aizēno satraukums par finanšu stabilitāti. Rodas jautājums, vai šādā situācijā ir vērts svinēt Lieldienas?

Labas emocijas – pretinde panikai

Portāla ,,Visasakcijas.lv‘‘ komanda saka ,,JĀ‘‘. Pašlaik mēs piedzīvojam lielu spriedzi un stresu. Informatīvais fons mums pastāvīgi atgādina par to, kādā sarežģītā laikā mēs dzīvojam un kāda neskaidra nākotne gaida. Izolācija palielina vientulības un atstumtības sajūtu. Visu šo emocionālo komplektu palīdzēs mazināt labas emocijas. Psihologi iesaka vairāk laika veltīt virtuālai (ja ir iespējams un tiešraides) saziņai, iecienītākajiem hobijiem, vingrinājumiem, pozitīvajai literatūrai, mūzikai un filmām.Jautrākas emocijas mēs varam radīt paši, un Lieldienas – tam ir lielisks iemesls. Svētku ēdienu un radošu risinājumu meklēšana, plānošana, ideju īstenošana palīdzēs atraut domas no pašreizējās situācijas. Varbūt Lieldienas sagaidīsiet vienatnē vai ģimenes lokā, taču mazliet savādākas brokastis vai pusdienas noteikti dienu padarīs spilgtāku un atstās patīkamas atmiņas par tik netipiskiem svētkiem.

Mielasta galds – draudzīgs makam

Mums, latviešiem, ir ierasts lielos svētkus svinēt ar bagātīgu un pilnu mielasta galdu. Šogad mēs piedāvājam izmēģināt nedaudz savādāku Lieldienu galdu – pieticīgāku, ar mīlestību pagatavotu un īpaši draudzīgu jūsu makam. Portāla ,,Visasakcijas.lv‘‘ pārstāvis stāsta, ka taupīgus ēdienus plānot nav sarežģīti, tomēr sagatavošanai būtu jāpiešķir papildu laiks.
,,Mēs novērojam, ka portāla apmeklētāju skaits vienmēr palielinās pirms svētkiem. Cilvēkus interesē akcijas, labākie piedāvājumi. Izmantojot esošās atlaides un atbilstoši tām sakārtojot Lieldienu ēdienkarti var ietaupīt pat līdz 40% budžeta. Protams, plānošana un recepšu meklēšana prasīs laiku, taču rezultāts priecēs gan ģimenes locekļus, gan maku. ”

Taupīgas Lieldienas – iespējama misija

Mēs dalāmies ar padomiem, kā karantīnas laikā palīdzēt izveidot nelielus, taupīgus un garšīgus Lieldienu svētkus.

Nepieciešams skaidrs budžets. Jau iepriekš paredziet, kādu budžetu Jūs varat tērēt svētku brokastīm vai pusdienām. Atzīmējiet, kādi pārtikas produkti jums ir vissvarīgākie. Skaidras prioritātes un vajadzības palīdzēs izvairīties no kārdināšanas.
Akciju publikācijas. Apskatiet lielveikalu tīklu akciju piedāvājumus. Tuvojoties svētkiem, jūs atradīsit karstākos piedāvājumus. Salīdzinot dažādu tīklu un līdzīgu produktu cenas, varēsiet izvēlēties tos, kuru cenas un kvalitātes attiecība jūs visvairāk apmierina. Vienu nedēļu pirms Lieldienām jūs varēsiet iegādāties olas, olu krāsas, zivis, saldumus ar lielāku atlaidi nekā parasti.

Produktu pārskatīšana. Rūpīgi novērtējiet to, kas jums ir mājās. Bieži saldētavā var atrast aizmirstas, vasarā sasaldētas ogas (lieliska piedeva deserta pagatavošanai). Vistālākajā skapja stūrī varat atrast produktus, kurus iegādājāties, lai pagatavotu kādu eksotisku ēdienu. Varbūt tie derēs Lieldienām? Pieejamo produktu izmantošana palīdzēs gan ietaupīt, gan atbildīgi patērēt aizmirsto. Iecienītākie ēdieni. Ja Lieldienas jūsu ģimenē nav iedomājamas bez konkrētiem ēdieniem, dažus pievienojiet ēdienkartei. Atcerieties, ka šogad svētku galdam nevajadzētu būt bagātīgam, bet gan garšīgam. Tātad, lai radītu svētku atmosfēru, noteikti pietiks ar iecienītākajām uzkodām, pamatēdienu un desertu.Padomājiet par pārpalikumiem. Vēl viens triks, plānojot svētku ēdienkarti – padomājiet, vai varēsiet pārtikas atlikumus izmantot citam ēdienam? Vai varbūt varat tos iesaldēt? Šādā veidā plānotie ēdieni var kļūt par nākamās dienas vakariņām vai pusdienām.Lai vienmēr ir rezerves plāns. Pārtikas preces ar atlaidēm ātri pazūd no veikalu plauktiem. Tāpēc vienmēr izveidojiet alternatīvu plānu, ja neatrodot galvenos produktus, jūs tomēr varētu gūt maksimālu labumu no veikalu akcijām. 

RIMI, MAXIMA, MEGO un citu tirdzniecības tīklu akcijas varat atrast portālā https://www.visasakcijas.lv/

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.