Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Krāsas virtuvē – kā izvēlēties mūsdienīgu krāsu paleti?

Virtuve mūsdienīgā interjerā vairs nav tikai telpa ēdiena pagatavošanai, drīzāk tā ir kļuvusi par daudzfunkcionālu telpu vai telpas zonu, kurā ēdiena pagatavošanas funkcijas tiek apvienotas ar iespēju būt kopā un atpūsties ģimenes vai draugu lokā. Virtuves mēbeles ir vizuāli labi pamanāmas vertikālas plaknes, tādēļ izvēlētais virtuves dizains un tajā izmantotās krāsas var būtiski ietekmēt noskaņu gan pašā telpā, gan iespaidot stila izvēles citās mājokļa daļās.

Kādēļ krāsas virtuvē ir jāizvēlas rūpīgi?

Lai izvēlētos piemērotākās virtuves iekārtas krāsas ir jāņem vērā ne tikai individuāli iecienītākie toņi, bet arī to praktiskums un ietekme uz telpu kopumā. 

Virtuves ir telpas, kurās tiks pavadīts daudz laika, tādēļ šīs telpas nedrīkst būt vienmuļas, garlaicīgas vai kaitinošas. Ir jāņem vērā, ka krāsas lielā laukumā uz virtuves mēbelēm izskatās un ietekmē interjeru citādi nekā ir redzamas nelielajos krāsas paraudziņos. 

Ja izvēlētās krāsas, neskatoties uz interjera tendenču aktualitātēm, šķiet pārāk nomācošas un spilgtas, virtuvē nebūs komfortabli uzturēties. Turklāt, gaiši un balti virtuves skapīši, kas rada tīru un mierīgu kopiespaidu, var ātrāk uzņemt netīrumus un tos būs jātīra biežāk.

Kādas ir aktuālās krāsu tendences virtuves dizainā?

Virtuves skapīši, letes, vertikālie skapji un virtuves salas nav vienīgās mēbeles, kuru krāsa ir savstarpēji jāsaskaņo. Virtuves iekārtas krāsa ir jāsaskaņo arī ar telpas sienām, grīdām, apgaismes ķermeņiem, sēdmēbelēm un citiem stila aksesuāriem. 

Saulaini dzeltenie, sārtie, gaiši salvijas zaļie un piesātinātie zilie toņi, pateicoties savai daudzpusībai un spējai labi kombinēties ar citiem neitrāliem toņiem, šobrīd ir kļuvuši par visaktuālākajiem krāsu toņiem virtuves dizainā. 

Krāsu izvēli var palīdzēt atvieglot viena no šī gada aktuālākajām dizaina tendencēm – veidot divu toņu virtuves iekārtojumu, izmantojot vienas krāsas divu piesātinājumu toņus. Tādējādi ir iespējams panākt pārdomātas telpas dizainam tik nepieciešamo kontrastu un dinamiku, nekļūdoties dažādu krāsu kombinēšanā.

Jaunas virtuves mēbeles, galdus, krēslus un virtuves mīkstāsmēbeles par izdevīgām cenām ir iespējams atrast un iegādāties “4 istabas” daudzveidīgajā mēbeļu interneta veikalā. 

Ja ir nepieciešams labi pārdomāts iebūvējamais skapis vai arī stūra skapis, arī šeit mēbeļu salons “4 istabas” spēs palīdzēt. Nav svarīgi vai Jums nepieciešams tikai drēbju skapis vai vesela virtuves iekārta apskatiet piedāvājumu www.4istabas.lv!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.