Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ko speciālisti vērtē Tavā CV?

Ja vien mēs varētu uzzināt, ko tieši personāla atlases speciālisti vērtē un meklē CV, tad varētu uzlabot tieši šos dzīvesgājuma apraksta jeb CV (Curriculum Vitae ― latīņu valodā) aspektus… 

Par laimi, cvparaugs.com personāla atlases speciālisti ir gatavi padalīties ar to, kas ir svarīgakais un kam pievērst uzmanību CV sagatavošanā! Zinot, kādiem CV aspektiem veltīt sevišķu rūpību, Tu palielināsi savas izredzes izcelties konkurentu vidū un saņemt uzaicinājumu uz darba interviju! 

Turpinājumā Tevi sagaida visi CV atlases noslēpumi, kurus gribētu atklāt ikviens darba meklētājs! Šajā rakstā uzzini, ko labāk rakstīt savā CV un ko — labāk neminēt, kādu noformējumu izvēlēties un kā tapt pamanītam! 

CV noformējums un dizains — ērti un viegli pārskatāms

Pirmais, ko darba devējs novērtēs, ir nevis CV iekļautā informācija, bet gan tā koptēls jeb noformējums. Pēc CV noformējuma var spriest, ar cik lielu rūpību un ieinteresību cilvēks ir rakstījis CV un vēlējies uzrunāt darba devēju ar savām prasmēm, pieredzi un zināšanām. 

Vizuāli pievilcīgs CV 

Personāla atlases speciālisti atklāj, ka ir patīkami lasīt vizuāli pievilcīgus un ērti pārlūkojamus CV, piemēram, tādus, kur svarīgākais ir izcelts ar ierāmējumu vai treknu burtu fontu. Tanī pat laikā, ir svarīgi pārlieku neaizrauties ar daudzveidīgu fontu un krāsu lietojumu, jo tas var apgrūtināt uztveri. Līdz ar to, varam secināt, ka robeža starp oriģinālu un pārspīlētu CV dizainu ir ļoti smalka. 

Stratēģisks CV noformējums

Papildus tam, CV noformējumā ir svarīgi ņemt vērā konkrēto profesiju. Piemēram, ir radošie amati, kur iespējams ar CV parādīt savu lietpratību un gaumi. Savukārt standarta CV labāk ievērot zelta vidusceļu un sagatavot to lakoniskā, vienkāršā manierē. 

Liela nozīme arī tam, kā ar CV noformējumu kandidāts izceļ savas priekšrocības vai trūkumus. Jā, nereti kandidāts pat nepadomā, ka ar izvēlēto CV noformējumu izceļ savus trūkumus, nevis priekšrocības. Tā, piemēram, cilvēkam, kura stiprā puse ir ilggadīga darba pieredze, hronoloģisks CV noformējums ir ideāls variants. Savukārt, ja šādu pašu noformējumu izvēlas kandidāts bez sevišķas darba pieredzes, tas tikai izcels šo viņa trūkumu. Gadījumā, kad darba pieredze nav bagātīga, ir ieteicams izvēlēties funkcionālo CV noformējumu, kas izceļ iegūtās prasmes un zināšanas, nevis darba vietu. 

CV saturs — ne par daudz, ne par maz

No CV apraksta ir svarīgi saprast, kādas prasmes, zināšanas un kompetences cilvēkam piemīt un vai viņš būs piemērots noteiktajam darbam. Līdz ar to, CV būtu jāinformē par profesionālo gājumu, kontaktinformāciju, izglītību un papildizglītību —  izskaidrojot, kādi kursi pabeigti un iemaņas apgūtas. Ir vērts iekļaut arī tādas papildsadaļas kā valodu prasmes, jo cilvēkiem, kuri pārzina vairākas valodas, bieži vien ir priekšrocība. 

Ja nav skaidrs, kādā struktūrā rakstīt CV, izmantojiet speciālistu sagatavotās CV veidnes un paraugus! Tas ir darba nozarei pielāgots šablons, kurā nepieciešams tikai ievadīt savu personīgo informāciju — bez stresa par to, ka būsiet pieļāvis kādu rupju kļūdu CV izveides pamatos! 

Katrs CV jāpielāgo konkrētajam darba sludinājumam

Lai pieteikums būtu pamanīts, ir labi sniegt ziņas, pēc kurām darba devējs var spriest par kandidāta piemērotību amatam. Piemēram, ja darba sludinājumā norādīts, ka angļu valodas zināšanas būtu priekšrocība, tad darba devējs noteikti meklēs šo informāciju arī CV. No tā izriet tas, ka katru CV būtu jāpielāgo konkrētajam darba sludinājumam. Ja kandidāts savā CV ir pieminējis faktus, kas apstiprina vajadzīgo pieredzi, viņš ir krietni priekšā saviem konkurentiem. 

Ko labāk noklusēt?

Domājot par CV saturu, nevajadzētu izpaust konfidenciālu informāciju par sevi. Ne dzimums, ne ģimenes stāvoklis, ne vecums nav noteicošais tam, vai jūs tiksiet uzņemts darbā. Tikai profesionālā pieredze ir izšķirošais faktors, tādēļ īpaša uzmanība jāpievērš tam, kā skaidri izklāstītu to, kas līdz šim ir darīts un sasniegts. 

Nav jāiekļauj tādā informācija, kas neattiecas uz amatu vai nozari. Piemēram, piesakoties darbā, kur nepieciešamas analītiskas spējas, pie hobijiem norādītā ezotērika izskatītos jocīgi. Šādas ninanses labāk noklusēt, ja tās nav vietā. 

Iespēja tapt pamanītam — Tava motivācija

Kā pievērst darba devēja uzmanību? Izmantojot mazu viltību — CV augšdaļā izvieto profesionālo kopsavilkumu jeb īsu ievadu par sevi, kur burtiski 3-5 teikumos ir pateikts būtiskākais, kas būtu jāzina, pirms vispār lasīt tālāk. 

Ja piesakies uz amatu, kur varētu būt daudz pieteikumu, šim ievadam ir liela nozīme. Tā ir arī laba iespēja saistošā veidā norādīt uz savu atvērtību, kad nav prasītās pieredzes. Profesionālais kopsavilkums ļauj darba devējam noticēt tam, ka cilvēks ir ieinteresēts un gatavs mācīties.

Protams, savu motivāciju un atvērtību var paust arī motivācijas vēstulē. Tiesa, svarīgi zināt — ja pats CV nebūs pievilcīgs, motivācijas vēstulei personāla atlases speciālists nemaz neķersies klāt. Taču, ja ir labs CV, tad motivācijas vēstule tikai paaugstina iespēju tikt uzaicinātam uz darba interviju. 

Ja nezināt, kā sagatavot darba devējam pievilcīgu motivācijas vēstuli, izmantojiet jau gatavu un pārbaudītu risinājumu. Izmantojot cvparaugs.com CV veidnes, jūs saņemsiet piekļuvi arī atbilstošu motivācijas vēstuļu paraugiem! 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.