Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ko par grāmatvežiem parasti citi nestāsta?

Par katru profesiju lielai daļai sabiedrību ir savi stereotipi, kas ļoti bieži neatbilst patiesībai, un ir arī lietas, ko zina un saprot tikai konkrētās jomas eksperti, bet kas citiem izklausās kā ķīniešu ābece. Ko jums citi nestāsta par grāmatvežiem? Dalās Corsax.lv Grāmatvedības Birojs (https://corsax.lv/).

Grāmatveži ir radoši

Šis ir viens no biežāk sastopamajiem stereotipiem: grāmatveži ir pedantiski, ciparmīļi, kuriem nepatīk radošas lietas. Patiesībā ir tieši pretēji! Ļoti bieži šīs profesijas pārstāvji paralēli darbam aizraujas ar patiesi radošiem hobijiem. Arī ikdienas darbā grāmatvedim nemitīgi ir ne tikai jāievēro visas atbilstošās likumdošanas prasības, bet arī jāprot tās radoši piemērot praksē, jo ikvienā uzņēmumā vai iestādē darbība notiek plaši un daudzveidīgi, nemitīgi nonākot iepriekš neparedzētās situācijās, savukārt grāmatvedim vienmēr ir jāzina, kā to pareizi iegrāmatot un noformēt.

Grāmatveži visu nezina no galvas

Nereti cilvēkiem šķiet, ka grāmatvedim jebkurā diennakts laikā var uzdot jebkuru jautājumu par finansēm vai grāmatvedību un viņš momentā zinās atbildi uz to. Patiesībā mūsdienās ļoti daudz grāmatvežu darba norit e-vidē, tiek izmantotas dažādas grāmatvedības programmas, tāpēc grāmatvedim nemaz nav nepieciešams zināt no galvas pilnīgi visus aprēķinus un nianses. Grāmatvedis mūsdienās arvien vairāk pārtop nevis tehniska darba darītājā, bet padomdevējā, kas palīdz gudri pieņemt finanšu lēmumus.

Grāmatveži nemitīgi mācās

Šobrīd gan šādu apgalvojumu var izmantot, šķiet, par jebkuru profesiju, bet grāmatvežiem tas ir īpaši izteikti – jāmācās ir nemitīgi. Nepietiek pat ar iegūtu augstskolas diplomu, mācības turpinās ik dienu. Jo Latvijas likumdošana, šķiet, tāpat kā Rīga nekad nebūs pilnīgi gatava – arvien ir kādas izmaiņas un grozījumi, kas ir jāzina grāmatvežiem. Piemēram, no 2021. gada ir mainījusies minimālā alga – grāmatvedim ir jāzina, ko tas mainīs ierastajos algu aprēķinos.

Grāmatveži strādā daudz

Lai arī ir skaidrs, ka normālais darba laiks ir 8 stundas, īsts grāmatvedis mēdz aizmirst stundu skaitīšanu un aizrauties ar darbu, jo īpaši – gada pārskata un atskaišu nodošanas datumos. Lai arī grāmatvedības programmas darbu atvieglo, tik un tā darāmā ir daudz.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.