Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kas jāzina pirms došanās pie optometrista?

Rūpes par veselību ietver arī regulāru redzes pārbaudi. Pie optometrista ieteicams doties vismaz reizi divos gados vai biežāk, ja radušās kādas sūdzības, piemēram, jūtama redzes pasliktināšanās. Redzes pārbaude ir nesāpīga un parasti neaizņem daudz laika, tomēr, lai zinātu, kam gatavoties, der paturēt prātā dažas lietas.

Vizīti ieplānojiet brīvdienā

Ideāls laiks vizītei pie optometrista ir brīvdiena, jo tad acis nav nogurušas – tas nodrošinās visprecīzākos redzes pārbaudes rezultātus. Te gan der atcerēties to, ka ir atsevišķi gadījumi, kad optometrists uz vizīti aicinās ierasties pēcpusdienā vai vakarā. Noskaidrojot plānotās vizītes mērķi (profilaktiska redzes pārbaude vai sūdzības), optometrists ieteiks labāko laiku vizītei.

Izvēlieties savu optometristu

Optometristu ieteicams izvēlēties ilgtermiņa sadarbībai, jo tādā veidā speciālists varēs sekot līdzi izmaiņām un rādījumiem ilgākā laika posmā, pievērst uzmanību svarīgām niansēm un piemeklēt labākos risinājumus.

Dodoties pie redzes speciālista, jāņem līdzi iepriekšējie redzes pārbaudes rezultāti un briļļu vai kontaktlēcu receptes, ja tādas ir.

Pastāstiet par savu pašsajūtu

Vizītes laikā esiet gatavs atbildēt uz dažādiem ar redzi tieši nesaistītiem jautājumiem, jo redzes pārbaudes rezultātus ietekmē arī tas, kā jūtaties kopumā. Informējiet speciālistu par savu veselības stāvokli, kā arī medikamentiem, ja tādus lietojat.

Ko vēl ņemt vērā?

Standarta vizīte pie acu aprūpes speciālista nav garāka par 30 minūtēm. Ar ilgāku vizītes laiku jārēķinās tad, ja nepieciešama konsultācija kontaktlēcu pareizā lietošanā.

Ir gadījumi, kad optometrists acu pārbaudes laikā izmanto acs zīlīti paplašinošus pilienus, kas ietekmē redzi tālumā, kā arī reakciju uz spilgtu apgaismojumu. Pēc šādu pilienu izmantošanas kādu brīdi ieteicams nesēsties pie auto stūres.

Ja pienācis laiks doties uz vizīti pie optometrista, ātrākais un ērtākais veids, kā pieteikties redzes pārbaudei, ir ieskatīties www.redzesparbaude.lv, kur atradīsiet plašu informāciju par acu veselību, kā arī varēsiet pieteikt vizīti pie optometrista kādā no redzes pārbaudes vietām visā Latvijā.

“OC Vision” ir uzņēmums, kas piedāvā zinošu acu aprūpes speciālistu konsultācijas un mūsdienīgas diagnostikas metodes. Redzes pārbaudes vietas strādā 14 Latvijas pilsētās – izvēlieties sev tuvāko un parūpējieties par savu acu labsajūtu!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.