Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kas jāzina par OCTA polisi un tās iegādi

Mūsdienās internetā var iegādāties ne tikai apavus, apģērbu un koncertu biļetes, bet arī apdrošināšanas polises. Ja kādreiz obligāti vajadzēja doties uz apdrošināšanas biroju klātienē, tad tagad OCTA polisi droši var iegādāties neizejot mājās. Vairāk par OCTA polisi un tās iegādi internetā stāsta apdrošināšanas portāls Manapolise.lv .

Īsumā svarīgākais par OCTA polisi

OCTA ir saīsinājums no frāzes “Obligātā civiltiesiskā apdrošināšana”. Ar šo polisi tiek apdrošināts nevis transporta līdzeklis, bet īpašnieka atbildība – OCTA segs zaudējumus, kas izdarīti trešās puses mantai (mašīnai, piekabei, sētai un tamlīdzīgi). Tātad, ja ceļu satiksmes negadījumā tiec atzīts par vainīgo, tavam OCTA polises apdrošinātājam būs jāizmaksā atlīdzība cietušajam.

Lai piedalītos ceļu satiksmē, OCTA polise Latvijā ir obligāta, tātad visām automašīnām, kas atrodas uz ceļa, ir iegādāta un derīga OCTA polise.

Kas ietekmē OCTA polises cenu?

OCTA polises cenu veido vairāki faktori. Šie faktori ir:

  • transporta līdzekļa veids (vieglais vai kravas auto);
  • kādām vajadzībām auto tiek izmantots (privātām vai darba);
  • kur automobilis reģistrēts (Rīgā vai ārpus Rīgas);
  • autovadītāja stāžs;
  • riska klase jeb Bonus malus.

OCTA kalkulators

OCTA kalkulators ir brīnišķīgs rīks, kas palīdz izvēlēties izdevīgāko piedāvājumu no apdrošināšanas biroju piedāvājuma klāsta. OCTA kalkulatoru var atrast Manapolise.lv mājaslapā.

OCTA kalkulatorā jāievada dati par auto (nepieciešama tehniskā pase) un vēlamais OCTA polises derīguma termiņš. Pēc datu ievadīšanas mājaslapā parādīsies vairāku apdrošinātāju piedāvājumi. Atliek vien izvēlēties izdevīgāko!

Garantētā OCTA polise

Ja gadījies aizmirst iegādāties OCTA polisi, bet tūlīt pat jau jāsēžas pie stūres un jābrauc, labs risinājums ir garantētā OCTA polise, ko piedāvā Manapolise.lv. Izvēloties šo polises veidu, OCTA būs aktīva jau 15 minūšu laikā un varēsi uzreiz doties braucienā.

Garantēto OCTA polisi šobrīd var iegādāties Manapolise.lv mājaslapā un birojā Cēsu ielā, kā arī Runpay termināļos visā Latvijā.

OCTA polises iegāde internetā

OCTA polisi internetā var iegādāties, veicot vien pāris soļus:

  1. Ievadi lodziņos attiecīgo informāciju par savu auto – automašīnas reģistrācijas numuru, reģistrācijas apliecības numuru un uz cik mēnešiem vēlies iegādāties OCTA polisi.
  2. Izvēlies izdevīgāko apdrošināšanas piedāvājumu.
  3. Aizpildi OCTA polises pasūtīšanas formu – ievadi datus par sevi, izvēlies apmaksas veidu un apstiprini pasūtījumu.
  4. Noteikti pārliecinies divreiz vai visi dati ir ievadīti pareizi, lai vari saņemt savu OCTA polisi pēc iespējas ātrāk.
  5. Apstiprini pasūtījumu un veic apmaksu.

Pēc pasūtījuma saņemšanas, OCTA polise tiks sagatavota un nosūtīta e-pastā, kā arī saņemsi apstiprinājuma īsziņu, ka OCTA ir iegādāta.

Pēc polises iegādes turpini braukt droši un apzinīgi, bet zini, ka OCTA polise ir kabatā, ja nu gadās kāda kļūme.

Aizmirsies polises derīguma termiņš?

Arī tā reizēm gadās! Bet par to nav jāsatraucas – OCTA polises derīguma termiņu iespējams noskaidrot Latvijas transportlīdzekļu apdrošināšanas biroja (LTAB) mājaslapā.

Atgādinājums par OCTA polises termiņa beigām

Ja būsi iegādājies OCTA polisi Manapolise.lv mājaslapā, tuvojoties OCTA polises termiņa beigām, Manapolise.lv Tev nosūtīs e-pastu ar atgādinājumu. Pirmo atgādinājumu saņemsi 10 dienas pirms termiņa beigām, otro – trīs dienas un trešo – OCTA polises termiņa beigu dienā. Kopā ar e-pastu uzreiz saņemsi arī visu apdrošinātāju piedāvājumus tieši Tavam auto, atliks tikai izvēlēties izdevīgāko un ar vienu klikšķi iegādāties OCTA polisi nākamajam posmam!

OCTA polise ārvalstīs

Latvijā iegādāta OCTA polise ir derīga un darbosies tieši tāpat kā Latvijā arī Eiropas Savienības valstīs, kā arī Šveicē, Serbijā un Andorā. Ja dodies auto ceļojumā uz kādu no valstīm, kas ir ārpus Eiropas Savienības, visdrīzāk būs jāiegādājas Zaļā karte jeb Starptautiskais apdrošināšanas līgums. Precīzu informāciju par valstīm, kurās ir derīga Zaļā karte, vari noskaidrot pie sava apdrošinātāja.

Iegādāties apdrošināšanu savam auto nekad vēl nav bijis tik ērti, pāris klikšķi internetā un OCTA polise jau rokā. Ja vēlies justies pavisam droši uz ceļa, noteikti vērts apdomāt arī KASKO apdrošināšanas polises iegādi. Pieteikties KASKO polisei vari internetā, bet mašīnas apskate un līguma noslēgšana notiks klātienē. Lai izdodas daudz lielisku un drošu autobraucienu!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.