Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kas jāņem vērā, veidojot energoefektīvu biroju? 


Pieaugot resursu cenām, energoefektīva biroja izveidošana ir tālredzīgs risinājums, kas palīdzēs ne tikai ietaupīt naudas līdzekļus, bet arī sniegt savu artavu vides problēmu risināšanā. Ieguldot, piemēram, energoefektīvā apgaismojumā, iekārtās vai biroja telpu renovācijā, uzņēmumam ir iespēja būtiski samazinās enerģijas patēriņu un ar to saistītās izmaksas. Pirms veidojiet energoefektīvu biroju, izvērtējiet savus enerģijas patēriņa paradumus. Tādā veidā varēsiet saprast, ko patērējat visvairāk un kurās pozīcijās ir iespējams ietaupīt. Lūk, dažas lietas, ko ieteicams ņemt vērā, veidojot energoefektīvu biroju.

Izvēlieties energotaupīgus apgaismojuma risinājumus

Veidojot energoefektīvu biroju, dodiet priekšroku moderniem un energotaupīgiem apgaismojuma risinājumiem. Kvēlspuldžu vietā izvēlieties LED spuldzes, jo tās spēj patērēt līdz pat 80% mazāk enerģijas. Tāpat padomājiet par to, lai telpu apgaismojumu būtu iespējams izmantot tikai tajās zonās, kur notiek darbība, uzstādot vairākus apgaismojuma elementus, kā arī ieviešot kustību sensorus, kas nodrošina apgaismojumu tikai tad, kad tas ir nepieciešams.  Energoefektīvākais apgaismojuma risinājums, protams, ir dabīgā dienas gaisma, tāpēc vēlams biroju iekārtot tā, lai tajā spētu iekļūt pēc iespējas vairāk saules gaismas. Tā palīdz ne tikai ietaupīt energoresursus, bet arī uzlabo darbinieku labsajūtu. 

Izvēlieties iekārtas ar augstāku energotaupības klasi

Modernas iekārtas ar augstāku energotaupības klasi ir tā sastāvdaļa, kuru pavisam noteikti ir vērts ieviest ikvienā birojā. Aizstājiet novecojušās ierīces ar jaunām A klases iekārtām, jo tām ir zemāks elektrības patēriņš. Tāpat ir būtiski izvērtēt biroja iekārtu noslogojumu, ar augstākas energotaupības klases iekārtām aizstājot vismaz tās, kuras ikdienā tiek lietotas visintensīvāk. Protams, šāds solis prasa lielākus finanšu ieguldījumus, taču ir tālredzīgs risinājums, kas būtiski uzlabos biroja energoefektivitāti.

Parūpējieties par ventilāciju, apkuri un siltumizolāciju

Vēl viens no faktoriem, kas jāņem vērā, veidojot energoefektīvu biroju, ir telpu apkures, siltumizolācijas un ventilācijas sistēmas, kas spēj būtiski ietekmēt enerģijas patēriņa apjomu un izmaksas. Ja birojā ir novērojami pastiprināti siltuma zudumi logu, durvju vai ēkas kopējā nolietojuma dēļ, ir vērts investēt līdzekļus, lai uzlabotu telpu kopējo energoefektivitāti. Tāpat ir vērts padomāt par radiatoru maiņu, jo novecojušām sistēmām ir zemāka efektivitāte un lielāks resursu patēriņš. Ir noderīgi parūpēties arī par ventilācijas sistēmu, lai vasarā biroja darba vide būtu patīkama. Lielisks risinājums, kas noder kā ziemā, tā arī vasarā, ir ārējās žalūzijas, kas gada siltajos mēnešos bloķē karstumu jau ēkas ārpusē, taču aukstajā laikā samazina siltuma zudumu caur logiem. Turklāt, tādā veidā jūs parūpēsieties ne tikai par biroja energoefektivitāti, bet arī darbinieku veselību.

Ja arī jums ir svarīgi uzlabot biroja energoefektivitāti, bet šobrīd nav pieejami nepieciešamie naudas līdzekļi šo ideju realizēšanai, noderīgi būs Aizdevums.lv finanšu pakalpojumi – aizdevums uzņēmumiem vai naudas kredīts, kas nodrošinās nepieciešamos finanšu līdzekļus biroja labiekārtošanai, energoefektivitātes uzlabošanai un citiem mērķiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.