Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kāpēc siltajā laikā mašīnām vislabāk ir piemērotas tieši vasaras riepas?

Pienākot 1. martam, kad teorētiski ir atļauts sākt izmantot vasaras riepas, daļai autobraucēju rodas jautājums – kādēļ man tērēt naudu, ja varu turpināt braukt ar ziemas riepām? Patiesībā ir virkne iemeslu, kādēļ to nevajadzētu darīt, un par tiem vairāk lasiet raksta turpinājumā.

Ziemas riepu pamata funkcija ir pielāgota citiem laika apstākļiem

Kā zināms, vasaras riepas ir paredzētas siltākam laikam, bet ziemas riepu funkcijas tiek atbilstoši pildītas, ja gaisa temperatūra nepārsniedz +7 grādus. Jo siltāks ir laiks, jo sliktāka būs ziemai paredzēto riepu saķere. Tāpat jārēķinās arī ar ievērojami ātrāku riepu nolietošanos un augstāku negadījumu risku, jo var gadīties, ka bīstamos apstākļos ar ziemas riepām nevarēsiet tik ātri reaģēt un veikt precīzus manevrus.

Pat augstākā līmeņa drošības sistēmas neaizsargās, ja būs neatbilstošas riepas

Nav šaubu, ka mūsdienās transportlīdzekļi ir aprīkoti ar dažādām drošības sistēmām, kas aizsargā dažādās situācijās uz ceļa. Taču diemžēl reizēm cilvēki, paļaujoties tikai uz šīm sistēmām, nepadomā par atbilstošu riepu izvēli un siltajā laikā neuzstāda riepas vasarai.

Nav svarīgi, cik dārga elektroniskā drošības sistēma un sensori ir uzstādīti Jūsu automašīnā. Ja tā nav aprīkota ar sezonai atbilstošām riepām, netiek nodrošināta nepieciešamā saķere ar ceļu. Riepu maiņa, iestājoties pavasarim, gluži vienkārši ir pašsaprotams solis, kas būtu jāsper ikvienam atbildīgam šoferim, kas saprot, cik svarīgi ir justies droši uz ceļa jebkuros laika apstākļos.

Ilgstoša viena veida riepu lietošana nepalīdz ietaupīt ilgtermiņā

Viens no iemesliem, kuru daļa cilvēku, kas nelieto vasaras riepas, bet turpina braukt ar ziemas riepām, piemin, ir iespēja ietaupīt. Taču, ja palūkojamies uz šādu izvēli tuvāk, jārēķinās ar to, ka ziemai piemērotās riepas vasarā nolietosies daudz ātrāk, tādēļ tās kalpos tikai aptuveni divus gadus. Savukārt, ja riepas lietotu tikai tām piemērotajā sezonā – ziemā, šāds komplekts pietiktu pat četriem līdz pieciem gadiem. Vasaras riepas nereti kalpo pat ilgāk. Tāpat jāņem vērā, ka ziemai paredzētās riepas vasaras laikā patērē vairāk degvielas.

Kvalitatīvu riepu maiņa un tirdzniecība – MMK Riepu Serviss

Palutiniet savu automašīnu, izvēloties labas vasaras riepas, ko piedāvā MMK Riepu Serviss. Šeit pieejami ne tikai dažādu pasaulē atzītu ražotāju riepu modeļi vasarai, bet arī ziemas riepas izpārdošana. Uzziniet vairāk – MMKserviss.lv!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.