Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kam pievērst uzmanību, izvēloties vasaras riepas

Iestājoties pavasarim, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra ir virs nulles, ir ieteicams ziemas riepas nomainīt pret vasaras riepām. Taču speciālisti iesaka pieņemt lēmumu par ziemas riepu nomaiņu uz vasaras riepām, balstoties uz automašīnas lietošanas paradumiem, jo starpsezonas laikapstākļi mēdz būt nestabili – ar ievērojamām temperatūras izmaiņām starp dienu un nakti. Piemēram, ja transportlīdzeklis galvenokārt tiek izmantots no rīta un vakarā, ir lietderīgi ar vasaras riepu maiņu nedaudz nogaidīt, kamēr gaisa temperatūra nostabilizējas.

Tomēr, iestājoties pavasarīgiem laikapstākļiem, aktuāls kļūst jautājums – kam pievērst uzmanību, izvēloties vasaras riepas.

Riepu izmērs

Viena no lietām, kas noteikti jāizvērtē pirms vasaras riepu iegādes, ir to izmērs. Lai braukšana būtu droša un komfortabla, kā arī nebūtu pārāk liels degvielas patēriņš un riepas tik ātri nenodiltu, ieteicams izvēlēties auto ražotāja ieteikto riepu izmēru. Runājot par riepu izmēriem, būtiski ir arī ņemt vērā riepu platumu. Vasaras sezonai ieteicams izvēlēties platākas zema profila riepas, kas nodrošinās stabilitāti uz sausa ceļa seguma.

Braukšanas paradumi

Vēl viens svarīgs faktors, kas jāņem vērā, ir braukšanas paradumi, piemēram, jāsaprot to, pa kādu ceļa segumu pārsvarā pārvietosies vasaras sezonā, lai riepas vasarai izvēlētos ar tām atbilstošu protektora rakstu. Ja pārsvarā tiks braukts pa gludiem, asfaltētiem ceļiem, ieteicams izvēlēties riepas ar smalkāku protektora rakstu, kas ietaupīs arī degvielu, taču, ja tiks izmantoti grants ceļi, labāk izvēlēties vasaras riepas ar mazliet rupjāku protektora rakstu.

Tāpat viena no īpašām riepu grupām, ko var izvēlēties papildu drošībai, ir lietus riepas, kas mazina akvaplanēšanas risku uz slapja ceļa seguma.

‘’MMK Riepu serviss’’ piedāvā plašu augstas klases vasaras, ziemas, kā arī vissezonas riepu izvēli atbilstoši ikviena klienta vajadzībām. Turklāt, veikt pareizo izvēli palīdzēs veikt pieredzējušie servisa meistari. Servisa pakalpojumu klāstā ietilpst ne tikai riepu un disku tirdzniecība, bet arī riepu montāža un balansēšana. Riepu serviss piedāvā arī riepu un disku remontu. ,,MMK Riepu serviss” mājaslapā pieejama plaša informācija par servisa pakalpojumiem, kā arī lietderīgi padomi piemērotāko riepu izvēlē.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.