Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kādas ir zobu implantu priekšrocības?

Zobu implanti var kalpot visu mūžu

Titāns ir nerūsējošs, bioloģiski saderīgs materiāls, kas spēj pilnībā integrēties jeb saplūst ar cilvēka organismu – precīzāk kauliem. Medicīnā to izmanto kopš 1950. gada, un ir pierādīts, ka tas ir drošs un efektīvs. Titāna implanti ir spēcīgi un izturīgi, un ar pienācīgu aprūpi tie var kalpot jums visu mūžu. Zobu implanti pēc sajūtām ir kā dabiski zobi, Ar implantiem atbalstītie aizvietojamie zobi darbojas tāpat kā dabīgie zobi, ļaujot pacientiem atgūt 70 līdz 90 procentus no visas košļājamās jaudas. Pacienti bieži norāda, ka nevar atšķirt implantus no dabīgajiem zobiem. Par tiem var rūpēties tāpat, kā parastiem zobiem, tīrīt ar zobu birsti vai zobu diegu. Atrodiet ķirurgu implantologu, lai uzzinātu jums interesējošo informāciju pirms implanta ievietošanas. Patiesībā zobu imlantu cenas pašreiz ir salīdzinoši draudzīgas salīdzinājumā ar citām zobu aizvietošanas alternatīvām.

Zobu implanti novērš kaulu zudumu

Trūkstoša zoba dēļ žokļa pamatā esošais kauls var pasliktināties, jo trūkst stimulācijas, ko parasti izraisa košļāšana un košana. Pirmajā gadā pēc zoba zaudēšanas trūkstošā zoba zonā kaulu tilpumu var samazināt pat par 25 līdz 30 procentiem, un tas turpināsies, ja netiks ievietots implants.

Implanti nodrošina veselīgu žokļa stimulāciju un palīdz novērst kaulu zudumu. Tie nodrošina tādu pašu stabilitāti un funkciju kā dabiski, veseli zobi.

Zobu implanti vai zobu protēzēs?

Zobu implanti ir daudz labāks risinājums trūkstošiem zobiem, salīdzinot ar zobu protēzēm. Zobu protēzes ir nestabilas un, lai arī sākumā tās labi iederās, tās ar laiku zaudēs savu formu, jo žoklī turpinās kaulu zudums. Zobu protēzes slīd un berzējas pret kaulaino grēdu, veicinot sāpes un smaganu pietūkumu. Laika gaitā kaulainā grēda, kas atbalsta zobu protēzes, deformējās, radot vēl mazāku stabilitāti. Lieki piebilst, ka zobu protēzes piešķir jums tikai aptuveni 10 procentus no normālas košļājamās jaudas un pārvērš ēšanu par pienākumu, nevis baudu.

  • Zobu protēzes var izslīdēt, ēdot vai runājot. Implanti ir pilnīgi fiksēti un stabili, un tie nepārvietojas;
  • Zobu protēzes padara košļāšanu sarežģītu, tādejādi jūs tiekat aprobežots ar pārtikas izvēli, jo daudzus produktus nav ieteicams lietot uzturā, ja jums ir zobu protēzes;
  • Zobu protēzes bieži jātur vietā, izmantojot zobu līmi. Tīrīšanai tie ir jānoņem, bet par implantiem rūpējas, tāpat kā par dabiskiem zobiem;
  • Zobu implanti nesatur mākslīgas plāksnes, kas kavē garšas izjūtu un spēju normāli runāt;
  • Progresīvs kaulu zudums, ko izraisa zobu protēzes, var izraisīt sejas deformāciju jeb sarukumu. Gadiem ejot, kaulu zudums žoklī var izraisīt jūsu sejā novecojušo izskatu (Pārmērīgas grumbas, vaigu un ādas nokarāšanās, novājētas lūpas un smails zods);

Uz zobu implantiem balstīti zobu kroņi saglabā pilnīgi dabīgu sajūtu mutē, nav svešķermeņa sajūtas, kas traucētu ēst un košļāt. Jums nebūs sajūta, ka jūsu mutē ir kaut kas traucējošs, jo zobu implanti ir kā mākslīgās zobu saknes, kas fiksējas un integrējas kaulā un dodrošina dabīgu košļāšanas funkciju.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.