Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kādas ir tālmācību skolu priekšrocības?

Covid-19 pandēmija ir ietekmējusi vairākus ikdienas dzīves aspektus, kā cilvēki strādā, iepērkas, socializējas un mācās. Pēc tam, kad 2020. gada martā skolas un universitātes pēkšņi aizvēra durvis, tālmācība kļuva arvien izplatītāka. Tālmācība pati par sevi nav nekas jauns un iespējas ir pieejamas gandrīz jebkuras klases skolēniem un ir paredzētas katram izglītības līmenim.

Tiešsaistes mācīšanos plāno skolēns pats un plānošana ir viegli pielāgojama katra mācīšanās stilam. Dažiem skolēniem klasesbiedri patiesībā ir šķērslis mācībām, tāpēc labprātāk mācītos vienatnē. Ir daudz iemeslu, kāpēc tradicionālie mācību modeļi var neatbilst konkrētiem skolēniem, tiešsaistes izglītība var nodrošināt elastību, lai pārvarētu dažādas problēmas.

Grūti piecelties no rīta?

Tiešsaistes izglītība nodrošina elastību, kas ļauj iegūt pielāgotu pieredzi. Ja no rīta gribas pagulēt ilgāk, tad skolēns var pamācīties vēlāk vai arī otrādi. Skola pielāgojas skolēnam, nevis otrādi.

Dažiem skolēniem tradicionālā skola var būt neērta, izraisot sociālo trauksmi vai uzvedības problēmas. Tradicionālajās skolās starpbrīži var būt nepietiekami, tāpēc mājās var paņemt ilgāku pauzi. Tālmācībā iespējams mācīties no jebkuras pasaules vietas vai mājās justies ērti, vienlaikus sasniedzot savus izglītības mērķus.

Tālmācība ir lieliska iespēja pilnveidot tādas svarīgas prasmes kā:

Laika plānošana — elastīgajā mācību vidē skolēnam jānosaka sava laika prioritāte.

Tehnoloģiju pārvaldīšana — mūsdienās ir ļoti svarīga un tas, ka skolēni pastāvīgi ir pieķērušies ekrāniem, nenozīmē, ka viņi zina, kā efektīvi strādāt ar tehnoloģijām. Tālmācība sniedz vērtīgas mācības, kā pielāgoties jaunām sistēmām un programmatūrām un kā patstāvīgi novērst tehniskas problēmas.

Atbildīga tehnoloģiju izmantošana — lai arī mūsu skolēni varētu būt pieredzējuši sociālo mediju lietotāji, tālmācībā tie iemācīsies prasmes, lai tehnoloģijas izmantotu atbildīgi un nobriedušiem mērķiem.

Tālmācība piemērota visiem, kas to vēlas. Uzzini, kādas vēl ir priekšrocības tālmācības skolām, ieskatoties tālmācības vidusskolas “Intelekts” mājas lapā: www.intelekts.lv vai sazinies pa tālruni: 20269033

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.