Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kādām prasībām ir jāatbilst jumtam, ja vēlas uzstādīt saules paneļus?

Lai arī visbiežāk saules paneļi ir redzami uz namu jumtiem, ne visi jumti ir piemēroti to izvietošanai. Saules paneļu uzstādīšana var notikt tikai uz strukturāli stabiliem un izturīgiem jumtiem, ar piemērotu jumta slīpumu un vērsumu pret debespusēm. Turklāt, pirms saules paneļu uzstādīšanas projekta izstrādes tiks pārbaudīts, vai jumta platība ir pietiekoša vēlamās elektroenerģijas jaudas ģenerēšanai.

Vērsts uz dienvidiem

Dienvidu puses jumti ir vispiemērotākie saules paneļu uzstādīšanai, jo tādējādi paneļi var uztvert saules gaismu visas dienas garumā. Izmantojamas ir arī dienvidaustrumu un dienvidrietumu puses, taču visneefektīvākā ir ziemeļu debespuse.

30o – 40o grādu leņķis

Optimāls paneļa sagāzuma leņķis attiecībā pret zemi palīdz uztvert pēc iespējas vairāk saules starus un palielina saules paneļu ģenerētās elektroenerģijas apjomu. Latvijā par optimālu sagāzuma leņķi uzskata 30o – 40o.

Jebkuras leņķa atkāpes no optimālajiem parametriem samazina uztverto tiešo saules staru apjomu. Tā kā saules paneļi tiek montēti uz slīpiem jumtiem paralēli jumta segumam, tad jumta leņķis lielā mērā ietekmēs saules paneļa efektivitāti.

Nav noēnojuma

Saules paneļi darbosies efektīvi tikai tad, ja tie spēs uztvert pēc iespējas vairāk tiešus saules starus. Apkārtējo koku vai apbūves radīts jumta noēnojums būtiski samazina saražotās elektroenerģijas iespējamās jaudas apjomu.

Piemērots seguma materiāls un konstrukcija

Jumts ir ēkas daļa, kas saules ietekmē visvairāk sakarst. Tā kā augstās temperatūrās saules paneļu efektivitāte zūd, ir būtiski paredzēt arī pietiekošu paneļu ventilāciju.

Vispiemērotākie jumti saules paneļu uzstādīšanai ir ar metāla, keramikas dakstiņu vai bitumena šindeļu segumu. Savukārt, koka lubiņu un salmu jumti nav piemēroti saules paneļu uzstādīšanai.

Salmu segums pārāk absorbēs saules gaismu un uzkarsīs, radot nopietnus bojājumu riskus saules paneļiem augstas temperatūras ietekmē. Savukārt, koka jumti var nebūt pietiekoši izturīgi paneļu svara radītājai slodzei. 

Lai ieguldījums saules paneļu uzstādīšanā atmaksātos, būtiski ir ņemt vērā visus aspektus, kas var ietekmēt paneļu efektivitāti. Uzņēmuma Ivsolar sertificētie speciālisti palīdzēs atrast piemērotāko risinājumu ilgtspējīgas elektroenerģijas ieguvei, pateicoties uzņēmuma plašajam pakalpojumu klāstam. 

Vēlaties uzzināt vairāk par saules paneļu uzstādīšanu? Kad tiek meklēti saules paneļi, cena spēlē būtisku lomu. Vēlaties uzzināt kāda tā var būt?

Aplūkojiet informāciju Ivsolar uzņēmuma mājas lapā www.ivsolar.lv un iepazīstieties ar visu aktuālo informāciju, kas palīdzēs pieņemt lēmumu! Var arī aizpildīt kontakt formu un Ivsolar darbinieki paši sazināsies ar Jums!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.