Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kā uzņēmumā uzstādīt saules paneļus

Videi draudzīgi risinājumi ieņem arvien nozīmīgāku lomu arī uzņēmējdarbībā, jo to ne tikai pieprasa dažādi normatīvi, bet to pamana un novērtē arī patērētāji, klienti un sabiedrība kopumā. Saules paneļi ir viens no “zaļajiem” risinājumiem, kas sniedz ieguvumus gan uzņēmumam, gan videi. Tāpēc uzņēmēju interese par tiem pieaug, tomēr no reālas rīcības bieži vien attur priekšstats, ka saules paneļu ieviešana ir dārga un sarežģīta. 

Lai atspēkotu šo mītu, pastāstīsim, kā sadarbībā ar “Ignitis Latvija” varat uzstādīt saules paneļus bez lielām investīcijām un sarežģītu projektu izstrādes.

  • “Ignitis Latvija” veic pilnu projekta realizāciju

“Ignitis Latvija” ir enerģētikas uzņēmums ar starptautisku pieredzi. Uzņēmuma pakalpojumu klāstā ir arī saules paneļu uzstādīšana klientu uzņēmumos. “Ignitis Latvija” nodrošina pilnu projekta realizāciju un organizē visu vajadzīgo atļauju iegūšanu. Līdz ar to klientam pašam nav vajadzības iedziļināties birokrātiskajās niansēs un tērēt tām savu laiku. Klients jau saņem funkcionējošu gala rezultātu – saules elektrostaciju. 

  • Projekts pielāgots klienta individuālajam vajadzībām

Pirms saules elektrostacijas projekta izstrādes “Ignitis Latvija” komanda izvērtē klienta vajadzības, lai izveidotu vispiemērotāko risinājumu konkrētajā situācijā. Mērķis ir nodrošināt klientam tādu projektu, lai klienta pašpatēriņš būtu vismaz 95% no saražotās enerģijas apjoma, kas arī sniedz ātrāko paneļu atmaksāšanās laiku. Visbiežāk atmaksāšanās laiks ir no 5 līdz 10 gadiem.

  • Norēķinieties par saules paneļiem ar izpirkumnomu

Lielās izmaksas ir viens no faktoriem, kas bieži attur uzņēmumus no idejas par saules paneļiem. Tāpēc “Ignitis Latvija”, domājot par klientu ērtībām un vēloties paplašināt saules paneļu pieejamību, piedāvā par saules elektrostaciju norēķināties ne tikai pilnā apjomā uzreiz pēc projekta nodošanas, bet arī ar izpirkumnomu. Tas nozīmē, ka saules stacija tiek uzstādīta par pakalpojuma sniedzēja līdzekļiem, bet klients norēķinās par saražoto elektrību. Pēc līguma darbības beigām saules stacija paliek klienta īpašumā.

  • “Ignitis Latvija” uzstāda efektīvos monokristālu paneļus

Ir zināmi vairāki saules paneļu veidi, bet biežāk izmantotie ir monokristāliskie un polikristāliskie saules paneļi. “Ignitis Latvija” saviem klientiem nodrošina monokristāliskos saules paneļus ar 25 gadu efektivitātes garantiju. Monokristālisko saules paneļu ražošanas izmaksas ir augstākas, toties šim paneļu veidam ir ļoti augsts lietderības koeficients, tāpēc tie uzskatāmi par visefektīvākajiem.

Kādus ieguvumus sniedz saules paneļi

Saules paneļu uzstādīšana uzņēmumā ir ne tikai videi draudzīgs, bet arī tālredzīgs biznesa lēmums, jo saules elektrostacija ļauj iegūt lielāku neatkarību no kopējā elektrotīkla, ievērojami samazināt izdevumus par patērēto elektrību, kā arī būtiski uzlabo uzņēmuma reputāciju gan klientu, gan sadarbības partneru acīs. 

“Zaļās” enerģijas izmantošana kļūst arvien aktuālāka visās tautsaimniecības nozarēs, tāpēc uzņēmumiem būs par šo soli jādomā agrāk vai vēlāk. Ieguvēji būs tie, kuri savlaicīgi izdarīs pārdomātu izvēli un sadarbībā ar uzticamu pakalpojuma sniedzēju ieviesīs savām biznesa vajadzībām atbilstošu saules elektrostaciju vai kādu citu “zaļās” enerģijas risinājumu. Jo ātrāk šis solis tiek sperts, jo ātrāk var redzēt tā pozitīvo ietekmi uz uzņēmumu, tā finansiālajiem rādītājiem un nākotnes perspektīvām.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.