Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kā sagatavot savu auto pārdošanai?

Esi nolēmis pārdot savu auto? Neatkarīgi no tā, kāds ir pārdošanas iemesls, tas ir rūpīgi jāapdomā un tam ir rūpīgi jāsagatavojas – pāris pavirši uzņemtas bildes un neliels apraksts noteikti nepalīdzēs pārdot auto. Lai Tu spētu ieinteresēt potenciālo pircēju un pārdot savu auto pēc iespējas izdevīgāk un veiksmīgāk, esam apkopojuši padomus, kā sagatavot auto pārdošanai!

Veic apkopi

Kad esi nolēmis pārdot savu auto, negaidi pēdējo brīdi, kad pircējs pateicis, ka drīz būs klāt, lai to apskatītu. Kurš gan vēlas iegādāties nevīžīgi koptu auto? Auto apkope prasa diezgan daudz laika, tādēļ veic to aptuveni nedēļu vai pat divas nedēļas pirms plāno ievietot sludinājumu par auto pārdošanu!

Parūpējies gan par auto salonu, gan virsbūvi. Notīri visus paneļus, izvāc savas mantas, izmazgā paklājiņus, izvēdini salonu. Pēc tam nomazgā auto virsbūvi ar augstspiedienu vai dodies uz automazgātavu.

Domā kā potenciālais pircējs

Tā kā auto nav ikdienas pirkums, pircējs noteikti ņems vērā daudz un dažādus faktorus, lai būtu drošs, ka iegādājas auto izdevīgi un ”neiegrābjas”. Veic rūpīgu auto apskati un domā kā potenciālais pircējs – kādi ir Tava auto defekti? Piefiksē visus, gan lielus, gan mazus defektus, kas varētu pievērst pircēja uzmanību – ja iespējams, novērs tos, taču, ja neko nevari izdarīt, esi godīgs un nosaki atbilstošu cenu!

Uzņem vairākas fotogrāfijas

Uzņem vairākas sava auto fotogrāfijas, turklāt dari to no dažādiem leņķiem, lai potenciālais pircējs būtu drošs, ka automašīnu ir vērts aplūkot klātienē. Jo vairāk bilžu, jo labāk – fotografē auto salonu, motortelpu, virsbūvi, ja iespējams, arī auto apakšu. Paturi prātā, ka svarīga ir ne tikai kvantitāte, bet arī kvalitāte!

Apkopo visus dokumentus

Apkopo visus ar auto saistītos dokumentus, kas potenciālajam pircējam sniegs drošības un uzticības sajūtu, kā arī informēs par to, kas ar auto ir darīts – kādas problēmas tam bijušas, kas ir novērsts, pie kā vēl jāpiestrādā. Apkopo ne tikai tādus dokumentus kā servisa grāmatiņa, bet arī csdd kvītis par apskatēm (gan izietām, gan neizietām), čekus un kvītis no servisiem par veiktajiem remontdarbiem. Apkopo itin visu, arī šķietami nesvarīgus dokumentus, jo kopumā tas viss var pārliecināt potenciālo pircēju un arī pacelt auto vērtību.

Izveido sludinājumu

Veidojot sludinājumu, atceries ievērot visas valodas normas – bieži tas ir noteicošais faktors, kas rada iespaidu par auto īpašnieku. Izpaudies, raksti daudz un sniedz paskaidrojumus – jo detalizētāks un saprotamāks sludinājums, jo lielāka iespēja, ka tiks piesaistīts potenciālais pircējs, pat vairāki. Sludinājumā piemini ne tikai auto specifikācijas, bet arī veiktos remontdarbus, kas potenciālajam pircējam sniegs ieskatu par to, kādi papildu ieguldījumi būs nepieciešami pēc auto iegādes.

Atstāj labu pirmo iespaidu

Viens no svarīgākajiem faktoriem, pārdodot ne tikai auto, bet jebkuru citu preci – iespaids par pašreizējo īpašnieku. Kad potenciālais pircējs ir apskatījis Tavu sludinājumu un nolēmis atbraukt, lai apskatītu Tavu auto, centies atstāt pēc iespējas labāku pirmo iespaidu!

Laipni sagaidi potenciālo pircēju, izstāsti visu par savu auto, nebaidoties atkārtot sludinājumā publicēto informāciju, kas tikai pierādīs, ka esi zinošs un pārliecināts par savu preci. Jo labāks iespaids par Tevi kā pārdevēju, jo labāks iespaids par Tavu preci jeb auto!

Atceries – pēc tam, kad veikta mašīnas pārrakstīšana, nepieciešams iegādāties jaunu apdrošināšanas polisi. (Te vari lasīt vairāk par mašīnas pārrakstīšanu)

Octa apdrošināšana mājas lapā www.Octas.lv pieejama ikvienā diennakts laikā – ātri, ērti, izdevīgi!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.