Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kā runāt ar bērnu par skolas vērtējumiem?

Kad bērni atnes mājās sekmju izrakstu, viņi var uztraukties par to, kā vecāki reaģēs. Un vecāki ne vienmēr zina, ko teikt. Ko darīt? Vai kliegt? Uzskaitīt sliktos vērtējumus? Atļaut bērnam pašam visu risināt? Tas, kā vecāki pārvalda sava bērna akadēmiskos panākumus, ir daļa no vecāku atbildības, un tas ietekmēs bērna turpmākos panākumus. Bērnu centrs “Smaids” www.bernusmaids.lv raksta kā labāk rīkoties un kad sākt par šo tematu runāt ar bērnu.

Sāc jau bērnudārzā

Pirmkārt, ir svarīgi, lai vecāki savam bērnam laicīgi ieliktu pamatus. Pirmajā reizē, kad bērns pārnāk mājās ar kādu veikumu ir bērnudārzā vai 1. klasē. Tas ir tad, kad runāt par atzīmēm ir ļoti svarīgi, lai nostiprinātu savas cerības, mīlestību pret mazajiem panākumiem un atbalstu, ko sniedzat nākotnei.

Ko teikt, ja bērns saņem sliktas atzīmes

Labākais padoms, lai runātu par sliktajām atzīmēm, ir vienmēr būt informētam par to, kas notiek ar jūsu bērnu skolā, lai sliktas atzīmes nebūtu pārsteigums. Ja zināt, kā bērnam klājas stundā, uzturat kontaktus ar skolotāju, vecāki parasti var jau zināt, kad atzīmes būs zemas.

Palīdzi bērnam gūt panākumus skolā

Mēs visi esam unikāli. Ne visiem ir jābūt desmitniekiem un tas ir normāli. Tā kā visi ir atšķirīgi, mums kā vecākiem ir jāraugās uz savu bērnu akadēmiskajām vajadzībām individuāli un jāmāca viņiem nesalīdzināt sevi ar kādu citu.

Vienmēr būs kāds gudrāks un tavs bērns vienmēr būs gudrāks par kādu citu. Tāda ir pasaule, un tas nepadara indivīdu labāku vai sliktāku. Ieguldītais darbs mācībās ir svarīgs bērna nākotnei. Pildot skolas darbus, svarīgi ir iemācīt bērnam visu nepamest, kad dzīve kļūst grūta. Palīdzam mūsu bērniem iemācīties darīt visu iespējamo, lai arī kāds būtu veids, lai sasniegtu sapņus!

  • Nekoncentrējies tikai uz atzīmēm — uzzini arī skolotāja komentārus.
  • Ja bērns ir uzlabojis atzīmes kādā priekšmetā, pajautā, ko viņš darīja, lai tas notiktu.
  • Ja bērns smagi mācās, bet joprojām nesanāk, pārliecinies, ka bērns zina, ka redzat viņa pūles.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.