Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kā pielāgot mājvietu pandēmijas vajadzībām?

Vārds “mājas” pēdējā gada laikā ieguvis nedaudz negatīvu nokrāsu, pārtopot gan ofisos, gan skolas solos, tādēļ Gundara Vīksnas arhitektu birojs steidz palīgā, lai mājas atkal iegūtu visas tās asociācijas, kas saistās ar mīļumu, siltumu, omulību un atveldzi.

Arhitekta pakalpojumi sniedz iespēju izmainīt ne tikai mājas izkārtojumu un interjeru, bet, kā izrādās, šo to var pamainīt arī lielākos dzīvokļos. Varbūt pandēmijas laikā uzsākāt remontu? Izkrāsot sienas un grīdas var teju jebkurš, taču varbūt esat nobrieduši jau krietni radikālākām pārmaiņām? Vai zināji – pat, ja dzīvoklis ir tavs, ar to nevar darīt pilnīgi visu, kas ienāk prātā.

Prātīga sienu nojaukšana

Piemēram, ja vēlies izveidot jaunu, norobežotu telpu, nojaucot kādu esošu sienu un pievienot jaunas, to nemaz tā uz savu galvu nedrīkst darīt. Tas viss ir jāsaskaņo ar būvvaldi un ar kaimiņiem, turklāt palīgā piesaucot arī arhitektu. Kāpēc tā? Jāatceras – lai arī savā miteklī jūtamies kā karaļi, mēs tomēr šo pasauli dalām arī ar citiem. Nedod Dievs, ja nezināšanas dēļ dekoratīvās sienas vietā nojauksim ēkas nesošo sienu! Tas var izraisīt bojājumus visā ēkā un tā var kļūt pat bīstama dzīvošanai.

Tādēļ pirms tik radikālām pārmaiņām ir svarīgi aprunāties ar mājas īpašnieku, saņemt no viņa projektu, nodot to tālāk arhitektam, kurš ne tikai palīdzēs izprast, kuru sienu labāk nojaukt un kur izbūvēt jaunu, bet nokārtos arī nepieciešamo apliecību, lai to pēc likuma vispār drīkstētu darīt. Šķiet, ka lētāk to būtu darīt uz savu galvu, bet visbiežāk tā tikai šķiet. Maldīgs ir uzskats, ka, piemēram, biezākās dzīvokļa sienas ir nesošās un tās plānākās – noteikti ir tikai dekoratīvās. To visu var noteikt tikai pēc mājas projekta, kuru vislabāk spēs nolasīt tieši arhitekts.

Ja tomēr izvēlēsieties to īsāko un lētāko ceļu, var nākties pārmaksāt dubultā un vēl vairāk. Sods par neatļautu būvniecību, izmainot dekoratīvās sienas, ir līdz 500 eiro, taču, ja nezināšanas dēļ būsiet iejaucies nesošajās konstrukcijās, var nākties maksāt krietni vairāk – gan sodu, gan sliktākajā gadījumā – arī par skādes nodarītajiem zaudējumiem, ja gadījies appludināt kaimiņu dzīvokli vai vēl trakāk – radušies bojājumi visā mājā.

Izbūvēt balkonu

Pieaiciniet arhitektus, ja vēlaties savā vienmuļajā dzīvoklī izbūvēt balkonu, kur paelpot svaigu gaisu, kad mājas sienas ir apnikušas, taču arī satikt nevienu pagalam negribētos. Ne vienmēr jāmaina dzīvesvieta, lai dzīvotu labāk. Kuram gan patīk vairākas dienas pakot ilgi gādāto iedzīvi, kad neilgi pēc tam tā atkal jāizpako? Varbūt patiešām ir vērts meklēt radošākas iespējas, kā uzlabot labklājību jau esošajā mītnē?

Vide patiešām spēj mainīt to, kā jūtamies. Ja Tev jau nobriedušas svaigas idejas, kā uzlabot apstākļus jau esošajā dzīves vietā, iesakām sazināties ar Gundara Vīksnas arhitektu biroju. Šai profesionālajai komandai ir 2 lokācijas – Rīgā, Krūzes ielā 3 un Liepājā, Dīķa ielā 11. Protams, ka šajā laikā labāk iesakām vispirms zvanīt: +37167817121 (Rīga) vai +37163424067(Liepāja) vai rakstīt uz: info@gvbirojs.lv. Turklāt G. Vīksnas sertificēto arhitektu pakalpojumi pieejami ne tikai šajās pilsētās, bet ir iespējami arī izbraukumi uz citām Latvijas novadiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.