Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kā pareizi uzlabot interneta veikalu

Interneta veikalos 2023.gadā globālajā tīmeklī iepērkas 2,12 miljardi cilvēku no visas pasaules, tādēļ interneta veikala vietnes optimizācija jeb uzlabošana ir neatņemama to darbības sastāvdaļa.

Ja jūs nostātos pat visapmeklētākajā vietā visvairāk apdzīvotajā pilsētā, potenciāli jūsu preces varētu apskatīt labi ja miljonā daļa no interneta lietotājiem. Taču tiešsaistē jūsu piedāvājumu var redzēt visi, ja vien jūs protat izmantot dažas nianses un pareizi pasniegt to interneta lietotājiem. Ja vēlaties uzbūvēt veiksmīgu interneta biznesu, ir ļoti vēlams, lai tiešsaistes veikala mājas lapa būtu redzama jūsu mērķauditorijai un ērti lietojama.

Uzreiz atgādināsim, ka veikala vietnes optimizācija ir pastāvīgs process – jums nepārtraukti nepieciešams sekot visiem tehnoloģiskajiem jaunumiem un ieviest tos savā vietnē.

Padomi vietnes uzlabošanai

No savas puses esam apkopojuši padomus, kā pareizi optimizēt interneta veikala vietni:

Padariet to ātru

Jūsu vietnes ielādes ātrums ir ļoti svarīgs, jo tas ietekmē lietotāju pieredzi un meklētājprogrammu klasifikāciju. Cilvēki nelabprāt uzturas vietnēs, kuras strādā kaitinoši lēni un nereaģē uz pieprasījumiem. Noteikti optimizējiet attēlus, samaziniet servera reakcijas laiku un HTTP pieprasījumus.

Izmantojiet kvalitatīvu elektronisko maksājumu sistēmu

Informāciju par populārākajām maksājumu sistēmām varat bez pūlēm atrast saviem spēkiem. Šajā sadaļā vēlamies jums cita starpā piedāvāt ESTO risinājumus – tā ir patiešām kvalitatīva un inovatīva pieeja.

Strādājiet ar SEO

SEO – šis vārds ir kļuvis par moderno mantru. Visi interneta veikalu īpašnieki aktīvi meklē SEO speciālistus, tērē šim nolūkam lielus līdzekļus un jūtas vīlušies, kad meklētājprogrammas maina algoritmus (un algoritmi tiek mainīti regulāri). Tad viss darbs gandrīz vējā. Bet pareizi izmantojot atslēgvārdus, panākumi ir sasniedzami: veiciet atslēgvārdu izpēti, lai noteiktu mērķauditorijas meklētos vērtības un iekļautu tos savas vietnes saturā, nosaukumos un aprakstos.

Šis uzdevums nav no vieglajiem, taču ir paveicams un īstenojams. No savas puses varam piebilst, ka meklētājprogrammas visvairāk ciena un novērtē kvalitatīvu un oriģinālu saturu. Tādēļ teksta pieblīvēšana ar atslēgas vārdiem reizēm arī var nesniegt cerētos rezultātus – kas par daudz, tas par skādi.

Nodrošiniet kvalitatīvu saturu

Nākamais loģiskais solis: uzturiet augstas kvalitātes saturu – nodrošiniet, lai jūsu vietnes teksti būtu saistoši, informatīvi un atbilstu jūsu mērķauditorijai. Rakstīt mūsdienās prot visi, taču kvalitatīvs saturs ir pa spēkam tikai profesionāliem rakstītājiem.

Uzlabojiet produktu lapas

Savās produktu lapās iekļaujiet augstas kvalitātes attēlus, detalizētus aprakstus un īstas reālu pircēju un pasūtītāju atsauksmes. Klientu atsauksmes ir īpašs stāsts, jo pēdējā laikā tās reizēm raksta algoti rakstveži, kuri neaizdomājas par oriģinālu un saistošu saturu.

Ieviesiet lietotājam draudzīgu dizainu

Nodrošiniet, lai jūsu vietnē būtu viegli orientēties, tai ir skaidrs un konsekvents izkārtojums un tā ir optimizēta mobilajām ierīcēm. Lietotāji ļoti bieži klīst pa internetu ar sava tālruņa palīdzību un reizēm mobilās versijas ir tik kaitinošas, ka negribas tur uzkavēties.

Izmantojiet sociālos tīklus

Mūsdienu cilvēki daudz laika pavada tieši tur, tādēļ kopīgojiet savas vietnes saturu sociālo mediju platformās, lai palielinātu atpazīstamību un piesaistītu vietnei potenciālos klientus.

Pārraugiet apmeklējumu analīzi

Izsekojiet savas vietnes veiktspēju, izmantojot analīzes rīkus – lai noteiktu jomas, kurās nepieciešami uzlabojumi, un novērtētu uzlabošanas pasākumu rezultātus un ietekmi.

Optimizācija – ceļš uz panākumiem

Ievērojot šos padomus, varat īstenot to, ka jūsu interneta veikals tiek pamanīts un ir redzams tirgus spēlētājs. Varat paaugstināt arī lietošanas ērtību un lietotāju pozitīvo pieredzi, tādējādi palielinot potenciālo klientu piesaisti, augstākus reklāmas ieguvumu līmeņus un, galu galā, arī kāpinot pārdošanas apjomus.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.