Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kā pareizi rūpēties par automašīnas stikliem?

Netīrumi un pat nelielas švīkas vai plaisas uz automašīnas vējstikla var būtiski ietekmēt redzamību uz ceļa gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā. Tādēļ rūpes par automašīnas stikliem, izvēloties atbilstošus loga tīrīšanas līdzekļus, piedomājot pie ikdienas paradumiem un neignorējot nepieciešamību pēc vējstikla remonta vai nomaiņas, vienlaicīgi ir arī rūpes par savu un apkārtējo drošību.

Kvalitatīvi automašīnas logu tīrīšanas līdzekļi

Īpaši nepiemēroti logu tīrīšanas līdzekļi ir tādi, kas satur amonjaku. Šīs vielas klātbūtne tīrīšanas līdzeklī var atvieglot taukainu netīrumu notīrīšanu, taču vienlaicīgi pastāv risks sabojāt tonētus logus un citas automašīnas detaļas no plastmasas, gumijas vai vinila materiāliem.

Tāpat stikla tīrīšanai nepiemērotas ir lupatiņas no veciem krekliem vai vannas dvieļiem. Ar tām neuzmanīgi darbojoties ir daudz vieglāk uz stikla virsmas atstāt smalkus skrāpējumus, tādēļ stikla tīrīšanai vēlams izmantot tam piemērotas mikrošķiedras lupatiņas.

Ikdienas paradumu ietekme uz automašīnas stikliem

Regulāra durvju aizciršana vai automašīnas atstāšana karstā saulē rada piemērotus apstākļus automašīnas stikla bojājumiem un deformācijām. Vibrācija, kas rodas aizcērtot durvis, var ietekmēt plaisu rašanos stiklā, bet pielietotais spēks deformēt stikla ietvara rāmi. Savukārt, ilgstoša saules staru iedarbība vājina stiklu un samazina tā kalpošanas laiku. Temperatūru izmaiņu dēļ pat nelieli stikla bojājumi var kļūt par nopietnu problēmu.

Kvalitatīvas vējstikla slotiņas

Vējstikla slotiņas strauji nolietojas un tās ir viegli sabojāt. Ja nolietota slotiņa apgrūtina redzamību ar nenotīrītām netīrumu joslām uz vējstikla, tad tās metāla konstrukcija bojājuma gadījumā var atstāt uz vējstikla sīkus skrāpējumus, kuru dēļ var nākties nomainīt arī pašu vējstiklu. 

Neignorējiet nelielus skrāpējumus vai bojājumus stiklā

Ceļa segumā esošās akmens šķembas, trāpot pa vējstiklu, var izsist no tā virsmas nelielu stikla gabaliņu, kura vietā sāk krāties gaiss. Šī nelielā gaisa kabata mazina stikla stiprību, atvieglojot plaisu rašanos temperatūru vai vibrācijas ietekmē. Savlaicīgi novērsti nelieli vējstikla bojājumi pie pieredzējušiem un atsaucīgajiem Carglass speciālistiem, ļaus izvairīties no stikla nomaiņas un lielākiem automašīnas remonta izdevumiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.