Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kā izvēlēties auto spuldzes? 

Laba ceļa redzamība ir viens no svarīgākajiem drošas un ērtas pārvietošanās nosacījumiem. Īpaši tas ir aktuāli aukstajā periodā, kad ir tumšs laiks, braucienu nereti apgrūtina sniegs, lietus, migla un citi braukšanai nelabvēlīgi apstākļi. Pareizi izvēlētas auto spuldzes palīdzēs nodrošināt ceļojuma drošību un komfortu.

Droši vien jau esat sapratis, ka, izvēloties spuldzes, cena ir tālu no pirmā un svarīgākā kritērija. Galu galā par drošību ir jāmaksā. Lētākās ir halogēna spuldzes mūsdienu tirgū. Tajā pašā laikā tās ir vispopulārākās, lai gan tām ir īsāks kalpošanas laiks nekā ksenona vai LED spuldzēm. Daži autobraucēji mēdz uzskatīt, ka halogēnās spuldzes ir novecojušas, un aicina meklēt modernākus risinājumus. Tomēr, ja braucat nelielu attālumu pa labi apgaismotiem ceļiem, automobiļu halogēnās gaismas var noderēt vislabāk.

Ksenoni šobrīd kļūst ļoti populāri, un auto ražotāji tos arvien biežāk izvēlas kā rūpnīcas iespēju. Ksenona auto lukturi ir uzticami, izturīgi un kvalitatīvi. Bet, protams, par kvalitāti ir jāmaksā. Autobraucējiem šī tehnoloģija pēdējā laikā kļuvusi lēta. Ja pirms dažiem gadiem ksenonus varēja atļauties pārtikuši autovadītāji, tagad tie ir pieejami ikvienam.

Bet tie, kas tiecas pēc patiesām inovācijām, tagad izvēlas LED automašīnu gaismas. Autobraucēji saka, ka šī tehnoloģija ir automašīnu apgaismojuma sistēmu nākotne. Tomēr līdz šim tam ir viens trūkums. Lai gan gaismas diodes spīd ilgi un labi, šīs spuldzes bieži pārkarst, tāpēc, izmantojot šīs spuldzes garām gaismām, pārliecinieties, vai dzesēšanas sistēma ar tām tiek galā. Tas nav paredzēts katrai automašīnai.

Viens no iemesliem, kāpēc LED apgaismojumu iecienījuši jauni un pārtikuši autovadītāji, ir iespēja izvēlēties apgaismojuma toni. Gaismas lukturos šādas spuldzes var izskatīties purpursarkanas, zaļganas, dzeltenīgas, zilganas, taču ceļš joprojām ir apgaismots, kā to nosaka likums.

Izvēloties spuldzes, padomājiet par ceļu pa kuru pārvietojieties. Ja tas ir labi apgaismots ceļš, šoseja, pilsētas ceļš, jums noderēs mazākas jaudas spuldzes. Ja biežāk braucat pa šoseju, pa mazāk apgaismotiem ceļiem, laukos, izvēlieties spuldzes ar lielāku jaudu. Nu, protams, ziemā vienmēr ir noteikums: vairāk gaismas, vairāk drošības.

Noderīgie avoti:

Lētākās halogēna spuldzes

https://www.manapolise.lv/blogs/kadas-spuldzes-vislabak-noder-brauksanai-tumsa/

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.