Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kā iekārtot nelielu vannas istabas telpu?

Nelielas vannas istabas iekārtošana var būt diezgan liels izaicinājums, tā kā ierobežotā telpas platībā ir jāizvieto daudz aprīkojuma, vienlaikus rūpējoties par estētisku koptēlu. Neskatoties uz to, neliela vannas istaba var būt gan skaista, gan funkcionāla – tas ir pārdomātu risinājumu, piemeklētu mēbeļu un detaļu jautājums. Kā iekārtot nelielu vannas istabu? Pārbaudīsim!

Ar ko sākt nelielas vannas istabas dizaina izstrādi?

Lai gan mūsdienās daudzos furnitūras un flīžu veikalos iespējams apskatīt vannas istabas izkārtojuma paraugus, kā arī izmantot dizainera pakalpojumus, liela nozīme ir arī personīgām idejām un precīziem vannas istabas izmēriem.

Sagatavojiet vannas istabas plānojumu ar precīziem katras sienas un grīdas izmēriem. Iekļaujiet visas iespējamās nišas, kā arī esošo instalāciju atrašanās vietu – tas ir svarīgi, ja neplānojat to visu pārveidot. Uz šīs bāzes iespējams sākt plānot svarīgāko sadzīves iekārtu un mēbeļu atrašanās vietu.

Kā nedrīkst pietrūkt pat nelielā vannas istabā?

 • Izlietnes – mazas izlietnes labi iederas nelielās telpās. Ja tā ir vienīgā vannas istaba mājā vai dzīvoklī, pārliecinieties, lai izlietne nebūtu pārāk maza. Roku vai sejas mazgāšana ļoti šaurās izlietnēs ir neērta.
 • Tualetes pods – nelielā vannas istabā vislabāk iederēsies pie sienas stiprināms, kompaktu izmēru klozetpods.
 • Dušas kabīne vai vanna – daži uzskata, ka nelielā vannas istabā iederas tikai dušas kabīne. Tomēr daudz kas ir atkarīgs no telpas formas un proporcijām. Vannas istabā var lieliski iederēties stūra vanna vai pie sienas liekama vanna, kurā iespējams gan ērti mazgāties, gan dušoties.
 • Mēbeles – izvēlieties ne tikai skapīti zem izlietnes, bet arī piekaramus vai brīvi stāvošus skapīšus. Piedāvājumā atradīsiet vannas istabas sienas skapīšus ar spoguļa durvīm, kas ir populārs risinājums mazām vannas istabām.

Protams, vannas istabas aprīkojums nesastāv tikai no tualetes poda, izlietnes un dušas kabīnes, bet arī flīzēm, piederumiem, mēbelēm un daudz kā cita. Acīmredzamu iemeslu dēļ šo lietu skaitu nelielās vannas istabās nākas ierobežot līdz minimumam. Telpu iespējams optiski paplašināt, ierobežojot priekšmetu skaitu ārpus mēbelēm, kā arī ievērojot vienotus estētiskos risinājumus un kopīgu krāsu gammu visiem dizaina elementiem.

PEPCO informatīva ilustrācija, kā optiski palielināt nelielu vannas istabu.

Kā vannas istabā iegūt vairāk vietas?

Daži triki un pārbaudīti veidi, kā iegūt vairāk vietas pat ļoti šaurā vannas istabā:

 • Apsveriet iespēju pārvietot veļas mazgājamo mašīnu uz citu telpu, piemēram, priekšnamu, virtuvi vai saimniecības telpu.
 • Izvēlieties augstas un piekaramas mēbeles, izmantojot sienu potenciālu, lai iegūtu vietu kosmētikas un tīrīšanas līdzekļu uzglabāšanai.
 • Izvēlieties kompaktu sanitāro aprīkojumu, pārdošanā pieejamas daudzas šauras izlietnes, nelielas dušas kabīnes un tualetes podi, kas aizņem minimālu vietas platību.
 • Spēlējieties ar krāsām, jo gaišas krāsas telpu padara lielāku. Iegūto iespaidu iespējams uzsvērt ar glazētām flīzēm un lieliem spoguļiem.

Pat nelielu vannas istabu var padarīt estētisku un praktisku. Ņemot vērā ierobežoto vietas platību, izvēlieties tikai rūpīgi pieskaņotus piederumus un dekorus. Visu nepieciešamo varat iegādāties veikalā Pepco.

Piederumi un dekori nelielas vannas istabas platībai

Neliela vannas istaba ieturēta baltos, melnos un brūnos toņos.

Vannas istabas interjers nenozīmē tikai flīzes, mēbeles un sanitāro aprīkojumu. Svarīgas ir arī praktiskas un dekoratīvas detaļas. Pepco piedāvātie vannas istabas piederumi ir neaizstājama izvēle, ņemot vērā to izcilo funkcionalitāti. Pat vismazākajā vannas istabā noderēs:

 • Stiprinājumi un āķi – pirmkārt, jau tualetes papīram un dvieļiem. Daudzi cilvēki meklē variantus, kur pakārt dvieļus nelielā vannas istabā, kad lielākā daļa sienu jau ir labiekārtotas. Lieliska opcija var būt īpašs durvju pakaramais vai pakaramais uz dušas kabīnes ārējās sienas.
 • Uzglabāšanas trauki – piemēram, kosmētikai, zobu birstēm, vates kociņiem un citiem šāda veida piederumiem. Mazās vannas istabās vislabāk iederas ergonomiskas formas uzglabāšanas trauki (īpaši kvadrātveida un taisnstūrveida, kurus iespējams novietot blakus vienu otram).
 • Dvieļine tikai ķermenim, bet arī rokām un sejai. Nelielai vannas istabai vislabāk izvēlēties vienkrāsainus dvieļus pieskaņotos toņos, lai neradītu haosa iespaidu.
 • Tualetes poda birste – lai ietaupītu grīdas platību, iespējams izvēlēties pie sienas piekarināmu modeli.

Nelielā vannas istabā ieteicams uzturēt kārtību, noliekot lietas savās vietās un parūpējoties, lai pārāk daudz priekšmetu neatrastos redzamās vietās. Jo īpaši tas attiecas uz kosmētiku un tīrīšanas līdzekļiem. Skapīšus ieteicams ieplānot ar aizveramām durvīm, lai šīs visas lietas nebūtu redzamas un pamanāmas. Atvērtie plaukti nelielā vannas istabā nav tā labākā izvēle. Ja uz tiem tiks izkārtots pārāk liels priekšmetu daudzums, tiks panāks nomnācošs efekts. Atcerieties, ka pat nelielā vannas istabā ir svarīgi parūpēties par funkcionalitāti un estētiku, tāpēc neaizmirstiet par dekoriem un sīkām detaļām. To visu iespējams iegādāties Pepco, jo tieši sīkas lietiņas dizainam piešķir vēlamo raksturu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.