Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kā atšķirt labu no slikta nodokļu konsultanta

Brīdī, kad kārtējo reizi mainās nodokļu likumdošana vai nākas saskarties ar iepriekš nebijušu darījumu, kurā jāņem vērā specifiskas nianses, var būt nepieciešamas nodokļu konsultācijas no pieredzējušiem ekspertiem. Ieskatieties Corsax.lv piedāvājumā, iespējams, tieši te atradīsiet jums nepieciešamo!

Sertificēti konsultanti

Viens no drošiem kritērijiem, kā pārliecināties par konkrētā konsultanta profesionalitāti, ir pajautāt viņa sertifikātu. Latvijā nodokļu konsultanti tiek sertificēti Latvijas Nodokļu konsultantu asociācijā, un tas ir sava veida apliecinājums, ka konkrētais eksperts ir zinošs un labi orientējas mūsu valsts nodokļu līkločos.

Minētās asociācijas mājas lapā atrodams pilns tās biedru saraksts, atsevišķi atrodami arī sertificētie nodokļu konsultanti.

Pieredze

Skaidrs gan, ka ar sertifikātu vai skolas diplomu vien nepietiek, lai kļūtu par labu konsultantu. Šajā nozarē īpaši nozīmīga ir pieredze. Vienkāršus nodokļu piemērošanas jautājumus ikviens interesants var atšķetināt, rūpīgāk palasot konkrētos likumus vai interneta meklētājos atrodamo informāciju, taču grūtības sākas, ja jārisina netipiski jautājumi. Tur bez pieredzes un prasmes interpretēt likuma ietvaros neiztikt.

Šis ir arī viens no iemesliem, kāpēc ir vērts sazināties ar nodokļu konsultantiem, kuri darbojas ārpakalpojumā. Tieši viņi ikdienā saskaras far dažādiem klientiem, dažādu nozaru uzņēmumiem un tāpēc plaši pārzina šo jomu.

Sadarbības modeļi

Kam jūs ikdienā jautājat padomu, ja nepieciešamas nodokļu konsultācijas? Skaidrs, ka pirmais ceļš noteikti ved pie grāmatvežiem, jautājot viņu viedokli. Bet ko darīt, ja grāmatvedis arī nezina un nevar atrast atbildi? Tādā gadījumā ir vērts meklēt atbalstu pie nodokļu konsultantiem, kurus iespējams piesaistīt uz konkrētām konsultācijām.

Lielākā daļa šīs jomas ekspertu ir gatavi gan vienreizējai telefona sarunai vai e-pasta sarakstei, taču ērti, ja iespējams vienoties par ilgtermiņa sadarbību, lai vienmēr, kad rodas kāda neskaidra situācija, ir savs konsultants, pie kura vērsties pēc padoma.

Ja vēl neesat atraduši savu padomdevēju, ielūkojieties Corsax.lv, iespējams, tieši tur ir jūsu nākamais nodokļu padomdevējs. Mūsu komandā darbojas pieredzējuši eksperti, kuri operatīvi prot atrast atrisinājumus pat šķietami neatrisināmām situācijām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.