Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kā atrast darbu citā pilsētā?

Ja ir plānots pārcelties uz citu pilsētu, turklāt ir aktuāls arī jauns darbs, var būt grūti saprast, kāda varētu būt labākā stratēģija attiecībā uz darba meklējumiem. Vai vispirms pārcelties un tikai tad sākt meklēt darbu? Bet varbūt vispirms jāpievēršas darba jautājumam un tikai pēc tam jādomā par pārvākšanos? Atbilde uz šo jautājumu ir atkarīga no konkrētās situācijas, jo apstākļi un iespējas mēdz atšķirties. 

Finansiālie apsvērumi 

Viens no būtiskākajiem aspektiem, protams, ir finansiālās iespējas. Ja Jums ir iekrājumi, kas ļauj segt pārcelšanās izdevumus un vēl kādu brīdi neuztraukties par darbu, tad, iespējams, gudrāk ir vispirms pārvākties uz jauno dzīvesvietu un tikai pēc tam sākt nopietnus darba meklējumus. Savukārt, ja finansiālā situācija nav tik stabila, tad Jūsu interesēs ir darbu atrast pēc iespējas ātrāk. 

Ieteikumi, kā atrast darbu 

Kad ir izlemts, kurā brīdī sāksiet darba meklējumus, nākamais solis ir izdomāt stratēģiju, kas palīdzēs Jums sasniegt šo mērķi. 

Dodiet sev pietiekami daudz laika

Ja plānojat pārcelties uz kādu no lielajām pilsētām, uzdevums var šķist vienkāršāks – darbs Rīgā un citās lielajās pilsētās tiešām ir atrodams vieglāk. Tomēr jārēķinās, ka tas var nenotikt ātri, īpaši, ja pretendējat uz konkrētu amatu. Apbruņojaties ar pacietību un dodiet sev pietiekami daudz laika. 

Izskatiet dažādas iespējas 

Lai darba meklējumi veiktos labāk, ir vērts skatīt ne tikai darba sludinājumus, bet arī izvēlētajā pilsētā esošos uzņēmumus. 

Izmantojot mājas lapas un sociālo tīklu kontus, ievāciet informāciju par interesējošiem uzņēmumiem un darba iespējām tajos. Tāpat ir vērts apskatīt attālinātā darba iespējas. 

Sagatavojieties darba intervijām 

Kad ir saņemts uzaicinājums uz darba interviju, svarīgi ir tai sagatavoties. Jau iepriekš pārdomājiet atbildes uz tipiskākajiem jautājumiem, ko uzdod darba interviju laikā, kā arī iepazīstieties ar informāciju par uzņēmumu. Tas ļaus Jums justies pārliecinātākam darba intervijas laikā. 

Pārcelšanās uz citu pilsētu un jauna darba meklējumi ir nozīmīgs dzīves pavērsiens, tomēr tā var būt aizraujoša pieredze, īpaši, ja procesa gaitā tiek pieņemti gudri lēmumi. 

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.