Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kā ārstēt karpālā kanāla sindromu

Karpālā kanāla sindroms ir viens no izplatītākajiem kompresijas neiropātijas veidiem. Saslimšanas laikā plaukstas pamatnē tiek saspiests nervs, rezultātā rodas nepatīkamas sajūtas un tirpšana. Cik izplatīts tas ir, kā to atpazīt un kā notiek karpālā kanāla sindroma ārstēšana? Atbildes uz šiem jautājumiem mums sniegs plastiskais ķirurgs Dr. Jānis Žaržeckis.

Kādi ir karpālā kanāla sindroma simptomi?

Galvenās pazīmes, kas liecina par saslimšanu ir pirkstu tirpšana, sajūtu mazināšanās plaukstā un sāpes. Lielākoties šie simptomi ir īpaši izteikti nakts stundās, taču tie var būt arī dienas laikā.

Cik izplatīts ir karpālā kanāla sindroms?

Karpālā kanāla iekaisums mūsdienās ir īpaši izplatīts. Problēma skar diezgan lielu sabiedrības daļu. Lai arī vēsturiski tā tika saukta par “slaucēju slimību”, jo lielākoties bija sastopama sievietēm, kas ikdienā veica monotonu darbu un slauca govis. Šodien šī slimība ir izplatīta, galvenokārt, ofisa darbiniekiem. Strādājot ar datoru, rokas ilgstoši atrodas viena veida pozā un tiek atkārtotas vienas un tās pašas darbības.

Taču nevar noliegt arī to, ka slimību var ietekmēt ne tikai pārpūle, bet arī traumas un iedzimtība.

Kā ārstēt karpālā kanāla sindromu?

Savlaicīgi pamanīta karpālā kanāla sindroma ārstēšana ir krietni vieglāka un ātrāka. Sākumstadijās slimību ir iespējams ārstēt ar atpūtas palīdzību, medikamentiem vai fizioterapiju, taču ielaistos gadījumos vienīgais efektīvais risinājums ir operācija.

Karpālā kanāla operācija nav sarežģīta procedūra. Tās laikā zem lokālās anestēzijas plaukstas pamatnē tiek veikts neliels griezums, kura laikā ķirurgs atklāj nervu un mazina spiedienu uz tā. Uzreiz pēc operācijas pacients var doties mājās. Pēcoperācijas periodā pāris nedēļas ir iespējams neliels diskomforts un sāpes, taču slimībai raksturīgās nakts sāpes parasti pazūd uzreiz pēc operācijas.

Karpālā kanāla operāciju ir iespējams veikt valsts apmaksātas programmas ietvaros.

Dr. Jāņa Zaržecka un Dr. Tālivalža Krūmiņa plastiskās ķirurģijas klīnikā karpālā kanāla un citas plaukstu operācijas ir iespējams veikt šīs programmas ietvaros. Kopējā operācijas cena nepārsniedz 40€!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.