Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kā aizstāvēt savas intereses apdrošināšanas lietu strīdos?

Apdrošināšanu var uztver kā finansiālu drošības tīklu, kas palīdz atgūties no negadījumiem un nelaimēm, apmaksājot medicīniskos izdevumus, sedzot remonta izmaksas un citus ieguldījumus, kā arī saņemot zaudējumu kompensācijas. Iegādājoties apdrošināšanu, polises veidā tiek noslēgts juridisks līgums starp klientu un apdrošināšanas pakalpojuma sniedzēju. Parakstītās polises noteikumi nosaka gan apdrošinājuma ņēmēja un apdrošinātāja pienākumus un tiesības, gan apdrošināšanas polises derīguma termiņu, apdrošināšanas izmaksas apjomu un izsniegšanas kārtību. Taču tāpat kā neviens nav pasargāts no negadījumiem un nelaimēm, apdrošināšanas līguma izpildes vai izmaksas kārtība var radīt juridiskus strīdus, kurus var palīdzēt atrisināt apdrošināšanas tiesībās specializējies advokāts vai juristu birojs.

Kādas ir biežākās konfliktsituācijas apdrošināšanas jomā?

Visbiežāk strīdi starp apdrošināšanas ņēmēju un apdrošinātāju rodas saistībā ar atlīdzības pieprasījuma izskatīšanu ilgumu, prasības noraidīšanas pamatojumu un zaudējumiem neatbilstošas atlīdzības summas izmaksas piedāvājumu. 

Visi apdrošināšanas gadījumi nav vienādi. Jo sarežģītāks un apdrošinātājam riskantāks šķitīs apdrošināšanas objekts, jo komplicētāki būs arī polises darbības noteikumi un pieaugs riski apdrošināšanas strīdiem.

Kā kvalitatīva juridiskā palīdzība var palīdzēt apdrošināšanas strīdos?

Apdrošināšanas pakalpojumi tiek nodrošināti, pamatojoties uz apdrošināšanas līgumu jeb polisi, kuras noteikumi ir izstrādāti, balstoties uz noteiktu risku novērtējumu. Lai izvairītos no slēptu līguma nosacījumu vai neizpildāmu prasību nepamanīšanas līgumā pirms tā noslēgšanas, apdrošināšanas lietās specializējies juridiskais birojs piedāvā ne tika juridiskas konsultācijas jau strīdus situācijā ar apdrošinātāju, bet piedāvā arī juridisku palīdzību apdrošināšanas līgumu noslēgšanas sākumposmā. 

Šādas konsultācijas ir lieliska iespēja izrunāt visus ar līguma noteikumiem saistītos riskus un neskaidros jautājumus par līguma izpildi. Savukārt, jau konflikta situācijās pieredzējis zvērināts advokāts var pārstāvēt klienta intereses gan tiesā, gan pirmstiesas izlīguma sarunās ar apdrošinātāja pārstāvjiem, meklējot piemērotāko risinājumu.

Apdrošināšanas tiesības ir viena no zvērinātu advokātu biroja „Atlācis un Partneri” specializācijām. Gan biroja juristi Rīgā, gan advokāti Valmierā sniegs konsultācijas, sagatavos atzinumus un pārstāvēs klienta intereses civilprocesa tiesā vai šķīrējtiesā. Tāpat biroja speciālistiem ir liela pieredze ar apdrošināšanas lietām saistīto strīdu risināšanā ārpus tiesas.

Ja arī Jums ir nepieciešami juridiskie pakalpojumi un labs advokātu birojs, tad labāk ir vērsties pie profesionāļiem. Apskatiet mājas lapu www.eabirojs.lv, un piesakieties konsultācijai Jums ērtā laikā. Padariet savu ikdienu vienkāršāku un bez raizēm!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.