Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Izdevīga cena elektrībai biznesa klientiem

Arvien pieaugošā cena elektrībai likusi sarosīties ikvienam. Par saviem elektrības patēriņa paradumiem un izmaksām aizdomājas gan mājsaimniecības, gan uzņēmumi, kuriem elektrība ir viens no galvenajiem energoresursiem, bez kura ikdienas darbs nav iedomājams, tāpēc rēķini mērāmi simtos un pat tūkstošos eiro. Izmaksu pieaugums būtiski ietekmē saimniecisko darbību un mudina meklēt risinājumus. Cenu celšana produktiem un pakalpojumiem, citu izdevumu samazināšana, atteikšanās no attīstības plāniem – šie un citi veidi var tik izmantoti, lai kompensētu elektrības cenu kāpumu. 

Vēl ir iespēja pārskatīt savas līgumsaistības ar esošo tirgotāju un salīdzināt ar citiem atvērtajā elektrības tirgū pieejamajiem piedāvājumiem. Varbūt šis ir īsais brīdis mainītu tirgotāju uz tādu, kam ir izdevīgāka cena elektrībai un uzņēmuma vajadzībām atbilstoši pakalpojumi?

“Ignitis Latvija” – uzticams pakalpojums un konkurētspējīgas cenas

Energoresursu tirgotājs SIA “Ignitis Latvija”, kas ir Lietuvas uzņēmuma UAB “Ignitis” meitasuzņēmums, jau vairākus gadus ar panākumiem darbojas Latvijas tirgū, piedāvājot konkurētspējīgus pakalpojumus biznesa klientiem. Uzņēmums tirgo ne tikai elektrību, bet arī dabasgāzi, veic elektroauto uzlādes staciju ierīkošanu un uzstāda saules paneļus, kas ļauj palielināt klientu uzņēmumu neatkarību no kopējā elektrotīkla un optimizēt izdevumus par šo resursu.

“Ignitis Latvija” ir ar lielu starptautisku pieredzi biznesa klientu apkalpošanā. Uzņēmuma galvenie attīstības un biznesa mērķi sasaucas ar visas uzņēmumu grupas, kurā ietilpst “Ignitis Latvija”, izvirzīto stratēģiju, kas ietver inovācijas un investīcijas, paplašināšanos starptautiskā mērogā, ilgtspējīgas enerģijas attīstību, kvalitatīvu un efektīvu klientu apkalpošanu, kā arī caurspīdīgumu uzņēmuma darbībā, kas vairo gan klientu, gan sadarbības partneru uzticību.

Fiksētas un elastīgas cenas elektrības produkti

Atbilstoši saviem patēriņa paradumiem un vajadzībām, klienti pie “Ingitis Latvija” var izvēlēties elektrības pakalpojumus gan par fiksētas, gan elastīgas cenas tarifiem.

  • Fiksētas cenas produkti ir piemēroti klientiem, kuriem nepieciešama cenas stabilitāte, kuri vēlas precīzi plānot savas izmaksas un zināt, cik daudz turpmāk būs jāmaksā par elektroenerģiju. Fiksēta tarifa gadījumā cena tiek aprēķināta saskaņā ar līgumā norādīto fiksēto likmi un nav atkarīga no tirgus cenas svārstībām.
  • Elastīgas cenas produkti patiks klientiem, kuri gatavi uzņemties lielāku risku un maksāt tirgus situācijai atbilstošu cenu. Šādā gadījumā cena elektrībai veidojas no mainīgās daļas, kas ir atkarīga no elektrības cenas biržā, un fiksētās daļas – tirgotāja peļņas.

Protams, cena elektrībai veidojas arī no vairākām tādām komponentēm, kuras tirgotājs nevar ietekmēt, – PVN, OIK, sadales un pārvades izmaksas. Bet, izvēloties savām vajadzībām atbilstošu pieslēguma jaudu, tarifu un tirgotāju, kurš spēj piedāvāt izdevīgākus līguma nosacījumus, iespējams būtiski ietekmēt savu elektrības rēķinu.

Pieejama arī atjaunīgā jeb zaļā enerģija

Sekojot līdzi tendencēm vides un enerģētikas politikā un apzinoties, cik būtiska ir atjaunīgo energoresursu plašāka ieviešana tautsaimniecībā, “Ignitis Latvija” saviem biznesa klientiem piedāvā arī atjaunīgās jeb zaļās enerģijas produktus. Tie īpaši aktuāli klientiem, kuri domā par sava biznesa ietekmi uz vidi, savu patēriņu un vēlas to iespējami samazināt. “Ignitis Latvija” piegādā elektroenerģiju, kas ražota, izmantojot atjaunīgos enerģijas avotus. Tāpat iespējams arī izvēlēties klienta vajadzībām un paradumiem piemērotāko zaļās enerģijas produktu par fiksētu vai elastīgu cenu.

Kā uzņēmumā samazināt elektrības patēriņu

Vislielāko efektu uz elektrības izmaksu samazinājumu iespējams panākt, apvienojot savām vajadzībām atbilstoša un izdevīga pakalpojuma izmantošanu ar elektrības lietošanas paradumu optimizēšanu. Jo mazāk patēriņš, jo zemākas būs izmaksas, kas jānovirza šim resursam. Kā iespējams samazināt elektrības patēriņu, nesamazinot preču un pakalpojumu kvalitāti? Lūk, dažas pozīcijas, par kurām uzņēmumiem šajā sakarā it vērts padomāt:

  • ēku  un telpu energoefektivitātes uzlabošana;
  • ražošanas iekārtu un procesu modernizēšana;
  • energoefektīvas sadzīves un biroja ierīču iegāde;
  • taupīgāki elektrības lietošanas paradumi ikdienā.

Vairāk par elektrības iegādi un individuāliem piedāvājumiem uzzināsiet ignitis.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.