Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Hiperaktīvs suns: kāds varētu būt iemesls? 3 ieteikumi suņa nomierināšanai

cute small dog standing on two legs and looking away by the window searching or waiting for his owner. Pets indoors

Laimīgs un vesels suns, protams, būs aktīvs, spēlēsies un skraidīs. Tomēr dažreiz šāda aktivitāte var būt pārlieku intensīva, tāpēc pievērsiet uzmanību savam sunim, ja viņš pēkšņi kļūst aktīvāks, kā ierasts, vai arī viņa uzvedība krasi mainās.

Kāpēc suns ir pārāk aktīvs?

Principā tam var būt vairāki iemesli. Viens no iemesliem vienkārši ir suņa šķirnes īpatnība. Ir suņi, kuri dabīgi ir daudz aktīvāki, kuriem ir vajadzīgas regulāras fiziskās aktivitātes, tāpēc šīs šķirnes suņi paši par sevi būs aktīvāki. Šajā gadījumā neko daudz mainīt nevarēs, kā vienīgi nodrošināt suņukam pietiekami daudz fizisko aktivitāšu. Nepietiekams fizisko aktivitāšu daudzums var izraisīt suņuka hiperaktivitāti. Tāpēc izlasiet suņa šķirnes aprakstu, pirms iegādājaties savu mīluli, lai zinātu, ko no sava suņuka sagaidīt. Ja neesat gatavi aktīvam sunim, tad izvēlieties mierīgāku suņu šķirnes pārstāvi.

Vēl viens iemesls var būt nepabeigta suņa audzināšana. Ja jūs sākat audzināt savu suni un doties uz suņu skolu, tad pabeidziet iesākto līdz galam. Ja nav tik viegli, kā cerējāt, vai tas prasa vairāk laika, tad nepadodieties, jo pēc tam būs vēl grūtāk. Suns neklausīs un radīs vairāk haosa un problēmu.

Suņu barība un dzīves ritms ir svarīgs

Ņemiet vērā, ka suņu barība un dienas režīms ir ļoti būtisks jūsu mīlulim. Tas ir gluži, kā cilvēkiem. Ja bērni ēd daudz saldumu, tad kļūst hiperaktīvi. Tāpat ir arī ar suņiem. Ja dosiet sunim neveselīgu pārtiku un pārāk daudz lutināsiet ar gardumiem, tad suns kļūs aktīvāks. Tieši tāpēc ir ļoti svarīgi sunim dot kvalitatīvu barību, konservus un rūpēties par suņa veselīgo dzīvesveidu.

Hungry dog eating dry feed from food bowl. Pet feeding

Ne tikai suņu barība, bet arī miega kvalitāte ir svarīga. Tāpēc sunim vajag vietiņu, kur var netraucēti atpūsties. Labs miegs un kvalitatīva veterinārā suņu barība ir laimīga suņa noslēpums. Tad suņuks labi jutīsies un nebūs pārlieku hiperaktīvs.

Ieteikumi, kā nomierināt suņuku

Ja jūsu suns ir hiperaktīvs tāpēc, ka tāda ir šīs šķirnes īpašība, tad jūs varat nodrošināt pietiekami daudz aktivitāšu. Ja dzīvojat mājā, tad laidiet suni pagalmā spēlēties, cik bieži vien iespējams. Ja dzīvojat dzīvoklī, tad obligāti katru dienu dodieties garās un aktīvās pastaigās.

Tikpat svarīgi ir sunim nodrošināt gana daudz nodarbju. Tas nozīmē, ka jāiegādājas dažādas mantiņas, ar kurām jūsu suns varēs darboties ilgi laiku. Mūsdienās mantiņu izvēle ir milzīga, tāpēc atrodiet tādas, kas suni interesēs. Kā arī piedāvājiet sunim dažādību – gan parastas graužamas mantiņas, bumbiņas, plīša mantiņas, gan arī intelektuālas spēles. Intelektuālās suņu mantas lieliski nodarbina suni. Ja jums ir laiks un vēlme, tad šādas mantiņas jūs varat izveidot arī paša spēkiem no mājās viegli atrodamiem priekšmetiem. Internetā var atrast dažādus tā saucamos DIY video, lai to varētu veikmsīgi īstenot.

Kāds saimnieks, tāds suns

Šī ir bieži dzirdēta frāze, kas nudien ir patiesa. Suņi ļoti bieži līdzinās saviem saimniekiem. Suņi viegli pielāgojas jūsu dzīvesveidam un dzīves ritmam. Ja jūs pats esat ļoti aktīvs, vai bieži stresojat, tad arī suņuks būs daudz aktīvāks. Lai no tā izvairītos, centieties atbrīvoties no stresa. Ja jūs nestresosiet un būsiet mierīgs, tad arī jūsu suns būs daudz mierīgāks. Tam jāpievērš īpaša uzmanība, ja jūsu suns dabīgi nav pārāk aktīvs, jo tas viņam tikai radīs lieku satraukumu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.