Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Faktorings mazo uzņēmumu īpašniekiem

Ir daudz lietu, par kurām jādomā, veidojot jaunu uzņēmumu. Jums ir jāpārliecinās, ka jums ir skaidrs plāns un ka esat organizēts un mērķtiecīgs. Tāpat ir svarīgi pārliecināties, ka jums ir nepieciešamie resursi, lai gūtu panākumus.

Viena no vissvarīgākajām lietām, kas jādara, inkubējot jaunu uzņēmumu, ir pārliecināties, ka jums ir spēcīgs finanšu plāns. Tas nozīmē, ka jums ir jābūt skaidrībai par darbības uzsākšanas izmaksām, darbības izdevumiem un ieņēmumu plūsmām. Tāpat jums ir jāpārliecinās, ka jums ir pieejams kapitāls – investīcijas vai aizdevumi.

Vēl viens veids, kā jūs varat garantēt drošu kapitālu, ir pieteikties uzņēmējdarbības faktoringam. Biznesa faktorings ir, kad jūs pārdodat savus debitoru parādus vai rēķinus faktoringa uzņēmumam ar atlaidi, lai nekavējoties saņemtu naudu. Tas var būt noderīgi, ja jums ir nepieciešams finansējums krājumiem vai citiem izdevumiem un nevarat gaidīt, kamēr klienti samaksās.

Kāpēc jums vajadzētu izmantot faktoringu?

Ir vairāki iemesli, kāpēc faktorings var būt noderīgs mazajiem uzņēmumiem. Pirmkārt, tas var palīdzēt uzņēmumiem uzlabot naudas plūsmu, ātrāk saņemot samaksu par pārdotajiem produktiem vai pakalpojumiem. Tas var būt īpaši noderīgi uzņēmējdarbības sākumposmā, kad naudas plūsma bieži ir ierobežota.

Otrkārt, faktorings var palīdzēt uzņēmumiem samazināt izdevumus, atbrīvojoties no nepieciešamības aizņemties naudu no bankas. Tādējādi uzņēmums var ietaupīt naudu procentu maksājumos, kā arī atbrīvot laiku, kas citādi tiktu tērēts dokumentu kārtošanai un aizdevuma pieteikumu iesniegšanai.

Visbeidzot, faktorings var nodrošināt uzņēmumiem lielāku elastību savu finanšu pārvaldībā. Piemēram, ja uzņēmumam ir lēns mēnesis, bet tam ir jāveic daži lieli maksājumi, tas var izmantot faktoringa līgumu, lai ātri saņemtu nepieciešamo naudu. Šī elastība var būt ļoti noderīga neskaidrību vai pārmaiņu laikā.

Apsveramās lietas

Ja apsverat iespēju izmantot faktoringu, lai uzlabotu sava uzņēmuma naudas plūsmu, ir dažas lietas, kas jāņem vērā. Pirmkārt, pārliecinieties, ka esat informēts par maksām, kas saistītas ar faktoringu. Tās var atšķirties atkarībā no uzņēmuma, kura pakalpojumus izmantojat, tāpēc ir svarīgi salīdzināt tarifus, pirms pieņemt lēmumu par konkrēta pakalpojumu sniedzēja izvēli.

Otrkārt, veiciet faktoringu tikai tad, kad tas ir nepieciešams. Ja jums ir citi finansējuma avoti, piemēram, aizdevumi no draugiem vai ģimenes, iespējams, labāk vispirms izmantot tos. Faktoru izmantojiet tikai tad, kad tas ir absolūti nepieciešams, un, apsverot, vai tas ir pareizais risinājums jūsu uzņēmumam, noteikti ņemiet vērā procentu likmi.

Visbeidzot, paturiet prātā, ka faktorings nav ilgtermiņa risinājums jūsu uzņēmuma naudas plūsmas problēmām. Vislabāk to izmantot kā īstermiņa risinājumu, lai palīdzētu jums pārvarēt sarežģītu situāciju. Tiklīdz jūsu bizness ir nostājies uz stabilāka pamata, jūs varat sākt meklēt citus veidus, kā uzlabot naudas plūsmu.

Nobeiguma secinājums

Faktorings var būt lielisks instruments mazajiem uzņēmumiem, taču ir svarīgi to izmantot saprātīgi. Ja faktoringu veiksiet pārāk bieži vai par pārāk lielu summu, jūs varat nonākt sliktākā finansiālā situācijā nekā pirms tam. Taču, ja jūs to izmantojat saprātīgi, faktorings var būt lielisks veids, kā uzlabot jūsu uzņēmuma naudas plūsmu un pārvarēt grūtus laikus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.