Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Elektrokartings – kāpēc izvēlēties videi draudzīgas izklaides iespējas?

Foto: GUNSnLASERS.lv

Zemeslode mums ir tikai viena, un, paskatoties apkārt, cik intensīvi, neparasti un vietām pat ekstrēmi kļuvuši laika apstākļi un dabas stihijas, tā vien liekas, ka ir pēdējais brīdis rīkoties katram, kas nav vienaldzīgs pret dzīvi drošā vidē.

Ko saka statistika?

Vadoties pēc 2022. gadā veiktā pētījuma “Sustainable Travel Report”, vienaldzīgo skaits strauji samazinās: salīdzinot ar pētījuma iepriekšējā gada rezultātiem, 2022. gadā videi draudzīgas izklaides iespējas izvēlas par 53% vairāk respondentu nekā 2021. gadā. Tas ir brīdis, kad elektrokartings sāka savu uzvaras gājienu.

Ja pieņemam, ka arī 2023. un 2024. gadā vērojama tāda pati atpūtnieku tendence, var droši teikt, ka elektrokartings šobrīd ir iekārtojies aktīvo izklaides iespēju TOPa augšgalā. Kādēļ ir svarīgi turpināt šo virzību, kā izvēlēties ekoloģiskus izklaides parkus un kādēļ elektrokartings ir viena no labākajām aktivitātēm eko-atpūtniekiem, lasi turpinājumā!

Vai pārmaiņas tiešām ir vajadzīgas?

Kļūstot dabai draudzīgāks, Tu vari saglabāt planētu apdzīvojamu un drošu nākotnes paaudzēm un samazināt savu saskari ar veselībai kaitīgām vielām. Tāpēc, piemēram, elektrokartings ir labāka izvēle nekā benzīna kartingi. Ne velti zinātnieki saka, ka gaisa piesārņojums ir “globāla veselības katastrofa” – Šveices gaisa kvalitātes tehnoloģiju kompānija IQAir savā 2023. gada atskaitē norādījusi, ka tikai 7 valstīs pasaulē ir “drošs gaiss” (Latvija ir 19. vietā). Dati iegūti no vairāk nekā 30 000 novērojumu stacijām 134 valstīs, teritorijās un reģionos. No tām 124 teritorijās tiek pārsniegts Pasaules Veselības organizācijas noteiktais drošais PM2,5 (smalko daļiņu) līmenis gaisā.

Kas ir PM2,5 “bubulis”?

PM2,5 ir mikroskopiskas cietās daļiņas, kuru diametrs ir mazāks nekā 2,5 mikroni (tās izdala benzīna kartingi, bet elektrokartings – nē). Ieelpojot, tās nonāk dziļi plaušās un pat sasniedz asinsrites sistēmu. Šīs daļiņas ir saistītas ar sirds un plaušu slimībām, augstu asins spiedienu, palielinātu astmas saslimšanas risku, depresiju, trauksmi un priekšlaicīgu nāvi. Tāpat tās saasina un dara sarežģītākas vairākas jau esošas veselības problēmas, tostarp astmu, vēzi un diabētu, apgrūtina bērnu kognitīvo (smadzeņu) attīstību.

Kādi ir ieguvumi no ekoloģiska dzīvesveida?

Kādēļ piekopt ekoloģisku dzīvesveidu un kādēļ elektrokartings ir lieliska izvēle, kad runa ir par dabai draudzīgām izklaides iespējām? Ir vairāki iemesli, tostarp zemāki elektrības rēķini, samazināts Tavs oglekļa pēdas nospiedums, samazināts enerģijas patēriņš un lielāka bioloģiskā dažādība dabā, taču galvenais ieguvums, ko ir iespējams novērot jau visai drīz pēc eko dzīvesveida uzsākšanas, ir uzlabojusies veselība.

Foto: Pexels.com/Sebastian Arie Voortman

Tu esi tas, ko Tu ēd un lieto

Pirmkārt, veselība uzlabojas, jo Tu pievērs vairāk uzmanības tam, ko Tu patērē – kādu pārtiku, tīrīšanas līdzekļus, ķermeņa kopšanas līdzekļus Tu lieto. Izvēloties ekoloģiskus produktus, Tu atsakies no toksiskām ķimikālijām un kaitīgām vielām, kā rezultātā samazinās vēža, astmas u.c. elpceļu un asinsrites sistēmas slimību risks.

GUNSnLASERS elektrokartingi – iespēja uzlabot esošo

Otrkārt, elektrokartings ir izcils instruments, kā vēl vairāk uzlabot ne tikai fizisko, bet arī mentālo veselību. Kā? Daži no veidiem ir:

 • elektrokartings uzlabo asinsriti, jo tas ir azarta un adrenalīna pilns izklaides veids, un adrenalīna ietekmē paātrinās sirds darbība, kā rezultātā organisms tiek labāk apasiņots;
 • elektrokartings palielina skābekļa daudzumu, kas nonāk pie šūnām, jo adrenalīna ietekmē, kad tiek stūrēts elektrokartings, ne tikai paātrinās sirds darbība, bet arī elpošana, kas nozīmē, ka organismā nonāk vairāk skābekļa, līdz ar to vairāk skābekļa tiek efektīvi nogādāts uz šūnām;
 • elektrokartings trenē roku, muguras, vēdera un kāju muskulatūru, jo līkumos elektrokartings rada papildu pretestību, kas braucējam ir jāvar kontrolēt, stingri turot stūri vajadzīgajā pozīcijā. Tā elektrokartings rada papildu slodzi roku, muguras, vēdera un kāju muskuļiem, tādējādi tos trenējot un stiprinot;
 • elektrokartings uzlabo garastāvokli, jo braukšanas laikā izdalās laimes hormoni, un sevišķi labi šo ieguvumu var novērot, kad GUNSnLASERS elektrokartingi tiek apmeklēti foršā kompānijā, savstarpēji sacenšoties par labāko apļa laiku;
 • elektrokartings trenē kognitīvās spējas, jo šis ir sporta/izklaides veids, kur nepieciešama koncentrēšanās, plānošana, spēja paredzēt iznākumu, veikla lēmumu pieņemšana un ātra reakcija. Tā kā elektrokartings ļauj šos smadzeņu uzdevumus veikt vienlaicīgi ar laimes hormonu pastiprinātu izdalīšanos organismā, veidojas spēcīgākas un efektīvākas neironu saites, kas pēcāk minētās kognitīvās spējas ļaus vieglāk pielietot sadzīvē.

Nemaz nerunājot par to, ka elektrokartings neizdala izplūdes gāzes, kas nav veselīgas ne cilvēkam, ne dabai, kā arī neatstāj negatīvu ietekmi uz dzirdi, jo elektrokartings ir nesalīdzināmi klusāks nekā benzīna kartingi.

Foto: GUNSnLASERS.lv

Kā izvēlēties ekoloģiskus izklaides parkus?

Ir divi veidi, kā noskaidrot, vai Tevis izvēlētais izklaides parks ir dabai draudzīgs – Tu vari piezvanīt un apjautāties par viņu politiku, vai Tu vari apmeklēt parku un apskatīties savām acīm, vai un kādos veidos izklaides parks rūpējas par vidi un savu oglekļa pēdas nospiedumu. Šīs rūpes var būt pavisam mazi un vienkārši soļi, piemēram:

 • LED gaismas spuldzītes;
 • divējādas skalošanas ūdens tvertnes tualetes podiem (2 pogas, kur, nospiežot mazāko, tiek aizskalots mazāks ūdens daudzums, bet lielāko – lielāks, samazinot ūdens patēriņu);
 • kustību sensoru kontrolēts apgaismojums, samazinot elektrības patēriņu;
 • alternatīvas elektroenerģijas ieguves metodes, piemēram, izmantojot sauli vai vēju;
 • neorganisko atkritumu šķirošana (dažādi konteineri izklaides parka teritorijā);
 • organisko atkritumu kompostēšana;
 • maksimāla teritorijas apzaļumošana oglekļa gāzu “filtrēšanai”;
 • vietējo pārtikas produktu un našķu tirgošana, samazinot “pārtikas kilometrus” (resursus, kas izlietoti, lai pārtiku no tālāka piegādātāja pārdotu izklaides parka apmeklētājam);
 • aktīvās izklaides nodrošināšanai tiek izmantoti elektroauto, piemēram, GUNSnLASERS elektrokartingi – ekoloģisks un dabai draudzīgs braucamais;
 • uzkodu, dzērienu un balvu pasniegšanai netiek izmantoti plastmasas priekšmeti;
 • ir izveidotas sadarbības ar videi draudzīgiem piegādātājiem, kas arī “savā pusē” piekopj ekoloģisku biznesu;
 • ir pieejama rezervācija internetā bez vajadzības iegādāties fizisku papīra biļeti.

Šie ir tikai daži pavisam nelieli soļi un pavisam mazas izmaiņas uzņēmuma darbībā, bet tās sniedz lielu ieguldījumu planētas un cilvēku veselības uzlabošanā.

Vai GUNSnLASERS ir videi draudzīgi izklaides parki?

Īsi un konkrēti – jā! Un ir vairāki iemesli, kādēļ tā. Par katru no tiem nedaudz vairāk turpinājumā.

1. GUNSnLASERS elektrokartingi

Kā jau minēts iepriekš rakstā, elektrokartings ir ne tikai draudzīgs dabai, bet arī efektīvs cilvēka veselības uzlabotājs. Katrs elektrokartings GUNSnLASERS īpašumā regulāri tiek pārbaudīts un vajadzības gadījumā remontēts, lai tas būtu drošs apmeklētājiem un videi. Turklāt GUNSnLASERS elektrokartingi, kā nosaukums pasaka priekšā, darbojas nevis ar degvielu, bet ar elektrības palīdzību. Tātad, elektrokartings neatstāj negatīvu ietekmi uz gaisa kvalitāti, nerada trokšņa piesārņojumu un nepatērē neatjaunojamos dabas resursus.

2. Bioloģiski noārdāmas plastmasas bumbiņas airsoft ieročiem

GUNSnLASERS elektrokartingi nav vienīgā dabai draudzīgā izklaide, ar ko parks var lepoties. Vēlies pašaudīties kopā ar draugiem? Izvēlies airsoft kādā no GUNSnLASERS parkiem, jo šeit kā straikbola ieroču munīciju ir iespējams izmantot bioloģiski noārdāmas plastmasas bumbiņas. Tas nozīmē – nekādu plastmasas atkritumu, kam nepieciešami tūkstošiem gadu, lai tie sadalītos – viss atkarīgs no tā, cik draudzīgs dabai Tu vēlies būt!

3. Lāzertags – nulle atkritumu

Elektrokartings neuzrunā, gribi pašaudīties, bet izklaides procesā negribi radīt vispār nekādus atkritumus? Spēlē lāzertagu! Šeit munīcija vispār netiek lietota, tā vietā neredzamu lāzeru sensori uztver, kad pretinieks Tev ir trāpījis! Nekādu atkritumu un nekādu zilumu, tikai ekoloģiska jautrība un azarts.

4. Katra telpa = otrā elpa

Tā vietā, lai būvētu jaunas ēkas, velti izšķiežot resursus un palielinot savu oglekļa pēdas nospiedumu, GUNSnLASERS dod otru elpu pamestām ēkām. Piemēram, Šampētera izklaides parks atrodas kādreizējā Zasulauka manufaktūras rūpnīcā. Bet Mežaparka izklaides parks savu mājvietu atradis bijušajā militārajā bāzē. Savukārt GUNSnLASERS elektrokartingi ir pieejami Juglas izklaides parkā – Juglas manufaktūras vēsturiskajā ražošanas cehā.

Turklāt peintbola, airsofta un lāzertaga poligonos dekorācijām un slēpņiem tiek izmantoti dabīgi un videi draudzīgi materiāli. Savukārt trasē, kurā tiek izvizināti GUNSnLASERS elektrokartingi, norobežojumos tiek izmantotas nolietotas auto riepas, kaut par kripatiņu samazinot gumijas piesārņojumu pasaulē.

Foto: GUNSnLASERS.lv

Kādēļ tieši GUNSnLASERS elektrokartingi?

Šajā rakstā jau vairākkārt izklāstīts, kādēļ elektrokartings, tostarp GUNSnLASERS elektrokartingi, ir lieliska izvēle. Atliek vien piebilst, ka cenas ir draudzīgas, personāls ir vienkārši super, nokļūšana ir ērta un ekoloģiska (tramvaji, vilcieni) un darba laiks ir ļoti elastīgs, tāpēc GUNSnLASERS elektrokartingi ir pieejami gan darba dienās, gan brīvdienās, gan no rīta, gan vakarā Rīgā, Mārkalnes ielā 10.

Ieskaties šeit mājaslapā un uzzini, vai pašlaik ir pieejams kāds izdevīgs piedāvājums ar foršu atlaidi! Izmanto ekoloģiskas izklaides iespējas, ko piedāvā GUNSnLASERS elektrokartingi – piesaki savu braucienu jau tūlīt!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.