Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Dzīvokļa un mājokļa remonts ar mazu budžetu

Dzīvokļa vai mājas remonts vienmēr saistās ar galvassāpēm un nepatīkamām atmiņām, jo tas prasa daudz pūļu un līdzekļu.

Ar remontdarbiem saistās arī dažādas izvēles iespējas – maksāt strādniekiem vai veikt remontu pašam, kas var ieilgt, sākot no pāris mēnešiem, līdz pat pāris gadiem. Ja remontdarbiem nav atlikti nepieciešamie naudas līdzekļi, tad mājokļa atjaunošanas process var ieilgt līdz nenoteiktam brīdim. Tādēļ nepieciešams veikt remontu apdomāti, lai varētu ietaupīt remonta laikā, kā arī varētu izvairīties no lieliem tēriņiem un ietaupīt laiku.

Laiks vienmēr ir svarīgs, tāpec nevajadzētu pret to attiekties pavirši. Aprēķinot remonta finanses, šķiet, ka pašu spēkiem to veikt būtu lētāk, taču tiek aizmirsts par laika nozīmi. Tas var radīt vilšanos par iztērēto laiku. Tāpēc svarīgi ir apsvērt, vai tiešām ir nepieciešams steidzami apgūt dažādas ar remontdarbiem saistītas prasmes. Iespējams, ka labāk būtu tomēr izvēlēties aroda profesionāļus.

Logu maiņa rada lielus izdevumus mājokļa remonta posmā. Pirms nolemjat mainīt logus, apsveriet vai tas tiešām ir nepieciešams, jo reizēm veco logu stāvoklis ir saglabājies pietiekoši labs, lai tos varētu atjaunot. Šāds lēmums Jums ļaus ietaupīt līdzekļus.

Remontu vajadzētu uzsākt tikai vienā no dzīvokļa vai mājokļa telpām, tādā veidā remonts nepārņems visu Jūsu ikdienu, kā arī redzēsiet, cik ātri darbs iet uz priekšu. Izplānojiet visus remonta soļus un saskaņojiet tos ar remonta meistariem.

Remonta laikā ne vienmēr būtu nepieciešams aizstāt visu veco ar jauno. Bieži vien izrādās, ka zem vecās kārtas slēpjas labas grīdas, flīzes un citas mājokļa detaļas. Tāpat nevajadzētu steigties ar veco mēbeļu izmešanu, jo arī tās ir iespējams atjaunot un vēlreiz izmantot. Nevajadzētu iztērēt lielas naudas summas jaunu instrumentu iegādei, ja nākotnē nav plānots tos pielietot. Labāk ir apsvērt darba instrumentu īres piedāvājumu.

Ko iespējams paveikt ar 3000 EUR lielu budžetu?

 • Sienas – taisnošana, ja tāda nepieciešama, tapešu līmēšana. Ja sienas nav jātaisno, tad tās var nokrāsot.
 • Grīdas – lai veiktu grīdas maiņu, nebūs iespējams iekļauties esošajā budžetā, bet naudu var iztērēt dažādiem grīdas segumiem, kas noslēps grīdas defektus, ja tādi ir, kā arī atdzīvinās telpu.
 • Dīvāns – centrālais objekts mājoklī. Ja ir iespējams iegādāties labu dīvānu, iekļaujoties budžetā, tad tas būs ideāls veids, kā akcentēt visu dzīojamās telpas izskatu. Bet, ja gadījies iztērēt nedaudz vairāk no esošā budžeta, tad ir iespējams atsvaidzināt jau esošo dīvānu ar jauniem spilveniem.
 • Apgaismojums – rada vienas no vislielākajām izmaksām, taču ir iespējams atrast lētākas alternatīvas, kas izskatīsies tikpat labi, kā dārgāki apgaismes objekti.
 • Foto akcenti – tā kā budžets būtu jāvelta lielākajiem objektiem mājoklī, akcentiem tiek atvēlēts pavisam maz, taču ir iespējams iegādāties klasiskus foto rāmjus, kas telpai radīs mājīguma sajūtu.
 • Žalūzijas – aizkaru izvēles vietā labāk būtu iztērēt atlikušo budžetu žalūzijām, jo tās ir lētākas, kā arī tikpat veiksmīgi spēs akcentēt logu zonu.

Ko iespējams paveikt ar 10 000 EUR lielu budžetu?

 • Sienas.
 • Grīdas.
 • Virtuves iekārta – var veikt esošās virtuves iekārtas nomaiņu pret jaunu.
 • Vannas istabas flīzes – grīdas flīžu kvalitāte ir svarīgākais faktors, veicot vannas istabas remontu, kā arī pieejamā budžeta rezultātā ir iespējams flīzes pielāgot Jūsu vēlmēm.
 • Logu maiņa un veco radiatoru nomaiņa pret jauniem, lai tie spētu pildīt savu funkciju.
 • Atlikums – šo daļu var veltīt jaunu mēbeļu iegādei gan viesitabā, gan guļamistabā, neaizmirstot par dekorācijām.

Ko iespējams paveikt ar 15 000 EUR lielu budžetu?

 • Kompromisi – ar rūpīgu plānošanu ir iespējams iekļauties budžetā un pilnībā izremontēt vienu vai divu istabu dzīvokli.
 • Mēbeles – ar šādu budžetu ir iespējams ieplānot individuāli izgatavotas mēbeles, kas būs labs ieguldījums.
 • Dizaina elementi – budžeta summa ļauj izveidot nestandarta risinājumus sienām, kas pildīs gaumīga dizaina elementa funkciju.

Gudri izplānots remonts neradīs liekus tēriņus un neparedzētas situācijas. Ja budžets nav liels, tāpat ir iespējams paveikt pietiekoši daudz, lai rastos sajūta, ka Jūs esat ieradies pavisam jaunā mājvietā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.