Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Debates par trauku mazgājamo mašīnu: kāpēc trauku mazgājamās mašīnas ir ikdienas glābiņš?

Pasaulē ir divu veidu cilvēki: tie, kas mazgā traukus ar rokām, un tie, kas saliek traukus mazgājamajā mašīnā un atpūšās, kamēr tā padara visu darbu. Daži saka, ka labākais, ko viņi var vēlēties ikdienā kā savu palīgu, ir trauku mazgājamā mašīna, bet citi to neņem vērā un uzskata to par vēl vienu rīku, kas paredzēts slinkiem cilvēkiem. Bet lielākā daļa cilvēku, kuru mājās traukus mazgā mašīna atzīst, ka tā ir tik par neatņemama ikdienas sastāvdaļa kā veļasmašīna vai cepeškrāsns.

Debates par šo tēmu ir plosījušās kopš tā laika, kad 19. gadsimta beigās tika izgudrota pirmā trauku mazgājamā mašīna. Ātrs ieraksts Google meklētājā jums sniegs daudz informācijas par tiem, kas slavē šo ikdienas palīgu, gan ziņas no tiem, kas asi kritizē trauku mazgājamās mašīnas izmantošanu. Ja jūs joprojām neesat pārliecināts par trauku mazgājamās mašīnas priekšrocībām, un neesat pārliecināts, vai vēlaties atteikties no saviem gumijas cimdiem un traku dvieļa, tad noteikti jums der iepazīties ar dažiem trauku mazgājamās mašīnas plusiem.

Trauku mazgāšanas laiks

Pat tie, kas mazgā traukus ar rokām, visticamāk, virtuves piederumu mazgāšanu neuzskata par iecienītāko ikdienas darbu veicamo darbu sarakstā. Kas var būt vēl sliktāk, kā pēc vakariņām mazgāt nažus, dakšiņas karotes, šķīvjus un kastroļus, ko izmantojusi piecu cilvēku ģimene, kamēr pārējie ģimenes locekļi atpūšas un bauda vakaru? Nekas. Vai jūs un jūsu brāļi un māsas kādreiz cīnījāties par to, kurš varēs mazgāt traukus? Visticamāk nē. Trauku mazgāšana var aizņemt stundu, atkarībā no situācijas un trauku daudzuma, kā arī no tā, cik daudz katlu un pannu tiek izmantoti gatavošanas procesā. Trauku mazgājamās mašīnas izmantošana ļauj ģimenei nodot šo garlaicīgo darbu ekspertam, tādējādi atbrīvojot nenovērtējamu kvalitatīvu laiku, ko pavadīt kopā.

Trauku mazgājamās mašīnas palīdz glābt planētu

Ja jūs izmantojat ūdens krānu, mazgājot katru trauku, jums ir jānoliek trauku uz mirklīti un jāieklausās! Trauku mazgājamās mašīnas ietaupa ūdeni un elektrību, jo tās kontrolē patērētā ūdens daudzumu atkarībā no izvēlētajām funkcijām. Pat tie, kas izlietni piepilda ar ūdeni, nevis tecina ūdens krānu kamēr mazgā traukus, izmanto vairāk ūdens un mazgāšanas līdzekļu nekā uzticamā trauku mazgājamā mašīna, kas paklausīgi kalpo jums virtuvē.

Viena no visbiežāk pieļautajām kļūdām, izmantojot trauku mazgājamo mašīnu, ir iestatījumu neiepazīšana un nemainīšana dažādām situācijām un slodzēm. Vēl viens būtisks noteikums, kas jāievēro, lai taupītu ūdeni un elektrību, ir nospiest ‘ieslēgt’ pogu tikai tad, kad mašīna ir pilna. Pateicoties jaunākajām tehnoloģijām traukus vairs nav nepieciešams iepriekš noskalot.

Karstums

Trauku mazgājamajā mašīnā traukus mazgā lielākā karstumā. Pat ar uzvilktiem cimdiem jūsu rokas var uzņemt noteiktu daudzumu siltuma, savukārt trauku mazgājamā mašīna spēj izmantot ūdeni ar ļoti augstu temperatūru. Tas ir siltums, kas iznīcina visus nejaukākos mikrobus. Tātad, trauku mazgājamām mašīnām ir svarīgs papildu ieguvums, jo jūsu trauki izskatās labi un jūsu ģimene veselāka.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.