Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Daži triki CV veidošanā

Kā izveidot tādu CV jeb dzīves gājuma aprakstu, kas nepaliks nepamanīts visu pārējo CV kaudzītē? Protams, izcila iepriekšējā pieredze un atbilstoša izglītība noteikti ir pats būtiskākais, taču vienlīdzīgu konkurentu starpā izšķirošais var būt tieši tas, kādu emocionālo iespaidu atstās jūsu CV. Lūk, daži padomi, kā likt savam CV pozitīvā veidā izcelties! 

✓ Izmantojiet CV paraugu, taču neņemiet jebkuru, kas pagadās internetā! Lai jūsu konkurentiem paliek pats vienkāršākais CV paraugs, bet jūs varat atrast ko īpašu, lai piesaistītu darba devēja uzmanību. Taču ar krāsām, protams, nepārspīlējiet – esiet īpaši, taču gaumīgi! 

✓ Pievērsiet uzmanību sīkām detaļām – piemēram, ja lejupielādējāt CV paraugu, tad noteikti nomainiet faila nosaukumu uz savu vārdu un uzvārdu. Savu kontaktinformāciju norādiet gan CV augšpusē, gan pavadvēstulē, lai tā ir viegli pieejama, ja nu iespējamais darba devējs vēlēsies ar jums sazināties. 

✓ Labai valodai un pareizrakstībai IR nozīme! Ja negribat, lai Jūsu CV kļūst par izsmieklu pieļauto kļūdu dēļ, noteikti pārlasiet to vēlreiz pirms sūtīšanas vai vēl labāk – iedodiet, lai to izlasa kāds cits, kurš ar latviešu valodas likumiem ir uz “tu”. 

✓ Nepārsātiniet savu CV ar nevajadzīgu informāciju. Piemēram, ja meklējat darbu klientu apkalpošanas sfērā, tad nav obligāti norādīt, ka vienu vasaru pirms desmit gadiem jūs strādājāt par vīnogu lasītāju Francijā. Tāpat CV nav vieta, kur lepoties ar skolas laiku panākumiem, ja vien tie tiešā veidā nav saistīti ar piedāvāto darba vakanci. 

✓ Nemelojiet savā CV, taču izceliet to, kas attiecīgajā darba vietā varētu tikt novērtēts! Meliem, kā zināms, ir īsas kājas un ar tādām tālu netiksiet, taču arī pārlieku liela atklātība var būt traucējoša, ja nemākat to pareizi pielietot. Piemēram, ja jūsu darba vieta sevi pozicionē kā zaļi domājoša iestāde, tad pie vaļaspriekiem labi izskatīsies ieraksts par riteņbraukšanu, nevis par dalību motokrosos. 

✓ Ja liekat savā CV fotogrāfiju, tad tikai nelielu pases izmēra foto, kas nav maldinošs un vēlams, lai jūs fotogrāfijā smaidītu. Nekādā gadījumā nelieciet pārāk personīgas bildes, kur dīvaini pozējat vai esat ar kādu kopā. Pat ja jums pašam šķiet, ka tajā bildē izskatāties lieliski, labu iespaidu par jums šāda fotogrāfija neatstās!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.