Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Daudzpusējā kolagēna daba

Lielākā daļa no cilvēkiem, iespējams, ir dzirdējuši tikai nostāstus par kolagēnu – kas tas īsti ir un kam tas ir paredzēts. Neskaitāmiem citiem uztura bagātinātājiem, kuriem mēdz piedēvēt daudzveidīgas spējas, nereti tiek norādītas neskaidras produkta ražošanas metodes un šķietami sarežģīts produkta sastāvs. Kolagēns ir pretējais – tā ir vienkārša dabīga viela, kura sastopama ikviena cilvēka ķermenī un tiek iegūta no dzīvnieku saistaudiem. Kolagēna tirgotājs kolagens.lv stāsta – kas īsti ir kolagēns un ko dod tā lietošana.

Kolagēns ir visplašāk sastopamais proteīns cilvēka ķermenī. To aizvietotāju lietošana nodrošina, ka cilvēka ķermeņa dabīgi saražotais kolagēns tiek aizvietots, kad ķermenis to vairs nespēj ražot. Organisma veidotais kolagēns pilnībā atjaunojas līdz 25 gadu vecumam. Tikmēr ķermenis spēj atjaunot to kolagēna daudzumu, ko ķermenis pats noārda. Pēc tam organisma spēja saražot tam nepieciešamo apjomu samazinās par aptuveni 1% gadā. Līdz cilvēks ir sasniedzis 60 gadu vecumu, ķermeņa spēja saražot kolagēnu jau ir samazinājusies par aptuveni 30%.

Kolagēna galvenā funkcija ir noturēt saistaudu izturību un nodrošināt to elastīgumu. Tieši tādēļ kolagēna lietošanu, visbiežāk saista ar grumbu novēršanu – tieši tā ir vislabāk redzamā saistaudu novecošanās pazīme cilvēka ķermenī. Tomēr tā nebūt nav vienīgā. Kolagēna trūkums, īpaši vecāka gada gājuma cilvēkiem novērojams daudzviet ķermenī, tāpēc tā produktu lietošana var nest daudzpusēju efektu.

Kolagēns paredzēts ķermeņa daļām, kuras aktīvi kustās, noārdās un atjaunojās dzīves laikā. Populārs ir gan kolagēns ādaiun kolagēns matiem, gan kolagēns kauliem un kolagēns nagiem, gan kolagēns locītavām un kolagēns muskuļiem. Tieši tādēļ, ka kolagēna atjaunošana nepieciešama daudzviet ķermenī, kolagēns var uzlabot ne tikai ādas, nagu un matu veselību, bet arī uzlabot pašsajūtu ilgtermiņā.

Ja meklējat, kur kolagēnu pirkt – kolagens.lv ir īstā vieta. Šī kolagēna atsauksmes liecina, ka tas ir viens no labākajiem šobrīd Latvijā atrodamajiem produktiem, kurš ir arī Latvijas uztura bagātinātāju reģistrā. Šo produktu varat lietot gan kā dzeramo kolagēnu, gan izmantot kolagēna pulveri, to iejaucot citos produktos ikdienas uzturā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.