Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Cik reizes gadā ir jāapmeklē zobu higiēnists?

Veselīgs smaids ir gandrīz katra cilvēka pārliecības atslēga. Ievērojot pilnvērtīgu mutes higiēnu, zobu higiēnistu tik un tā ir jāapmeklē. Zobu higiēnists novērtē katra pacienta orālo stāvokli, saslimšanu risku un turpmāko ārstēšanas plānu, ja tas ir nepieciešams. Ikviens var samazināt risku vai novērst kādas slimības attīstīšanos.

Kas vizītes laikā tiek veikts?

Sākumā speciālists rūpīgi novērtēs mutes dobuma stāvokli, meklējot dažādas zobu veselības problēmas, kā smaganu iekaisums jeb gingivīts, pietūkums, smaganu asiņošana u.c. Higiēnists pievērsīs uzmanību vietām, kur higiēna varētu būt labāka, tādā veidā nākotnē par to varēsiet pilnvērtīgāk parūpēties. Kad šīs vietas būs atrastas, speciālists noņems zobakmeni un aplikumu. Parasti vizītes beigās Jums var sniegt noderīgus padomus kā pareizi tīrīt un diegot zobus.

Kas ietekmē apmeklējumu skaitu

Veselas smaganas būs maigi rozā krāsā, tīrot vai diegojot zobus, tās neasiņos. Ja zobi ir aizstāti ar kroņiem, tiltiem vai protēzēm, tad higiēnists jāapmeklē biežāk, aptuveni 1x četros mēnešos. Lai arī zobu higiēnista apmeklējumu skaits var atšķirties katram individuāli, ja zobi un smaganas ir veselas, ārstu var apmeklēt reizi 6 mēnešos. Lielākoties, tas parasti ir atkarīgs no mutes dobuma kopšanas paradumiem.

Kādām cilvēku grupām higiēnistu ieteicams apmeklēt biežāk?

Ir gadījumi, kad speciālistu nepieciešams apmeklēt biežāk, nekā 2 reizes gadā, parasti to dara cilvēki, kuri ir augstākā riska grupā saslimt ar zobu un smaganu slimībām. Tad higiēnistu apmeklē reizi 3 mēnešos vai pat biežāk. Riska grupā ir smēķētāji, grūtnieces, cilvēki ar smaganu saslimšanām, vāju imunitāti, diabēta slimnieki. Ir lieliski sākt radināt bērnu pie higiēnista apmeklējumiem jau no pašas mazotnes, vēl labāk, ja ģimene reizē dodas pie speciālista.

Dr. Jūlijas Katkevičas klīnikā strādā arī lielisks zobu higiēnists, lai īpaši rūpētos un pasargātu katra mutes dobumu, un sastādītu ārstēšanas plānu, ja nepieciešams. Katram ieteicams atcerēties un ņemt vērā higiēnista apmeklējumu biežumu un ieteikumus. Veselīgs smaids ļauj būt pārliecinātam par sevi ikvienā dzīves situācijā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.