Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Cik izmaksā laulību gredzens ?

Skaidrs, ka, gatavojoties laulībām, viens no būtiskiem jautājumiem ir par izmaksām, jo vēlmju īpašajai dienai parasti ir daudz, atliek vien tās salāgot ar pieejamo budžetu. Cik izmaksā labs laulību gredzens? Precīzu skaitli jums noteikti varēs pateikt vien veikalā, taču ir daži kritēriji, kas nosaka cenas un kvalitātes attiecību.

Materiāls

Viens no būtiskākajiem faktoriem, kas ietekmē gredzena cenu, ir tā izgatavošanā izmantotais pamata materiāls. Ja esam sudrablietu piekritēji, tad gredzena izmaksas būs salīdzinoši zemākas – izvēloties klasisku gredzena stīpiņu bez dārgakmeņiem vai gravējuma, iespējams iekļauties vien 100-200 eiro robežās. Tiesa, izvēloties lētāko iespējamo variantu, jārēķinās, ka kvalitāte atbildīs cenai.

Par laulību gredzenu klasiku gan tiek uzskatīti zelta gredzeni, to cena jau ir ievērojami augstāka – jārēķinās ar summu, sākot no pāris simtiem līdz pat pāris tūkstošiem. Likumsakarīgi, ka arī šeit vislētākie būs klasiskie stīpiņu tipa zelta gredzeni bez papildu dizaina elementiem.

Dārgakmeņi un gravējumi

Saprotams, ka gredzena cenu ietekmē dizains. Ja izvēlaties gredzenu, kurā būs dārgakmeņi, tad, atkarībā no izvēlētā akmens cenas, pieaugs arī gredzena izmaksas. Tieši tāpat ar gravējumiem – daudzi pāri izvēlas gredzenā iegravēt viens otra iniciāļus, kāzu dienas datumu vai kādu citu pārim būtisku informāciju, kas attiecīgi nozīmē arī papildu izmaksas.

Vai dārgākais ir labākais?

Ne visās jomās tā ir, ka dārgākais nozīmē arī labāko, taču, runājot par kāzu gredzeniem, šis teiciens lielā mērā atbilst patiesībai. Vienlaikus gan arī skaidrs, ka klasisks zelta stīpiņas gredzens funkcionāli nebūs trauslāks par gredzenu ar dārgakmeni, taču vizuālo iespaidu tas pilnīgi noteikti ietekmē. Tieši tāpēc pirms došanās uz juvelieru veikalu, ir jāvienojas par prioritātēm. Ir pāris būtiski jautājumi, ko pārim jāizrunā. Piemēram, vai esat par askētiskām rotām vai tomēr priekšroku dodat kam dizainiski aizraujošākam? Cik daudz naudas varat atļauties tērēt kāzu gredzenam? Vai vēlaties tajā gravējumu? Vai mēģināsiet izvēlēties ko no veikalu plauktos pieejamā vai tomēr priekšroku dosiet individuālam pasūtījumam? Kāds ir jūsu dzīvesveids (jo aktīvāki ikdienā esat, jo traucējošāki būs dažādi dārgakmeņi utml.)?

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.