Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ceļojums ar auto uz ārvalstīm – ko noderīgi zināt?

Plānojat ceļojumu ar auto uz ārvalstīm? Mūsdienās daudzi ceļotāji šādam ceļošanas veidam dod priekšroku, jo uzskata, ka tas ir gan ērtāk, gan dažkārt arī izdevīgāk nekā doties ceļojumā ar lidmašīnu. 

Tomēr, lai nepiedzīvotu nepatīkamus pārsteigumus, sākumā ceļojumam vajadzētu rūpīgi sagatavoties. Ko noderīgi zināt, dodoties uz ārzemēm ar automašīnu, un kā sagatavoties šādam ceļojumam? Par to vairāk lasiet šajā rakstā.

Kas jāzina, dodoties uz ārzemēm ar automašīnu

Ceļojumam ar auto ir nepieciešama ļoti rūpīga sagatavošanās, jo, atšķirībā no ceļošanas ar vilcienu vai lidmašīnu, ceļojuma gaitas noteicējs esat Jūs pats! 

Jāatceras, ka šāda ceļojuma izmaksas nebeidzas vien ar degvielas izmaksām – izmaksas ir ļoti individuālas un mainīgas, tādēļ tās nav iespējams noteikt precīzi, bet jāņem vērā arī tādi faktori kā ceļā patērētais laiks, papildu izdevumi par auto sagatavošanu ceļam, nakšņošanu, maksas ceļiem, stāvvietām u.c. 

Sagatavoties ceļojumam jāsāk aptuveni 2-3 nedēļas pirms došanās ceļā. Ja ceļojums ar auto paredzēts vasarā, kas ir aktīvākais tūrisma sezonas laiks, tad ņemiet vērā, ka šajā laikā nakšņošanas, ēdināšanas un arī izklaides vietas parasti ir ļoti pieprasītas, tādēļ tās jārezervē laicīgi, vismaz 1 nedēļu pirms ierašanās. 

Ir jābūt gataviem arī dažādām nepatīkamām situācijām, kas mēdz notikt, ceļojot ar automašīnu. Šādās situācijās ļoti noderīga var būt ceļojuma apdrošināšana, kas var ne tikai aiztaupīt galvassāpes, bet arī pasargāt maciņu. 

Turpinājumā esam apkopojuši 5 padomus, kas noderēs, ja esat nolēmis doties ar auto uz ārzemēm! 

5 noderīgi padomi

1. Pārbaudiet auto tehnisko stāvokli!

Diemžēl mēs nekad nevaram paredzēt, kad transportlīdzeklis piedzīvos tehniskas ķibeles, bet varam parūpēties par to, lai ceļojuma laikā pēc iespējas no tām izvairītos. 

Pirms došanās ceļā pārbaudiet auto tehnisko stāvokli! Nepietiks tikai ar to, ka pārbaudīsiet brīdinājuma lampiņas automašīnas panelī – ieteicams auto nogādāt uzticamā servisā, kur tam tiks veikta diagnostika, un vajadzības gadījumā tehniskās ķibeles uzreiz tiks arī novērstas.

2. Pārbaudiet un sakārtojiet dokumentus!

Dodoties ar auto uz ārzemēm, ir svarīgi ņemt līdzi dažādus dokumentus – tos, kas attiecas uz auto, un arī tos, kas attiecas uz pašiem ceļotājiem. 

Attiecībā uz automašīnu nepieciešami sekojoši dokumenti: reģistrācijas apliecība; apdrošināšanas polise; vinjete (ja nepieciešama). 

Attiecībā uz ceļotājiem nepieciešami sekojoši dokumenti: pase vai ID karte; autovadītāja apliecība; ceļojumu apdrošināšanas polise. 

Šiem dokumentiem ceļojumā ir jābūt līdzi ne tikai digitālā formātā, bet arī izdrukātiem, jo, piemēram, šķērsojot robežu, tos var lūgt uzrādīt arī drukātā veidā.

Svarīgi – ceļojuma laikā dokumentus vajadzētu glabāt drošā un neredzamā vietā, piemēram, automašīnas cimdu nodalījumā vai koferī, lai tie nav redzami nelabvēļu acīm. 

3. Parūpējieties par apdrošināšanas polisi sev, ceļabiedriem un auto!

Jāņem vērā, ka biežākie riski, dodoties ārpus Latvijas, attiecībā uz transportlīdzekli ir neparedzētas tehniskas problēmas un ceļu satiksmes negadījumi, savukārt attiecībā uz ceļotājiem ir neparedzēti medicīniskie izdevumi un dokumentu un bagāžas zādzība, tādēļ pirms ceļojuma parūpējieties par apdrošināšanas polisi gan sev un saviem ceļabiedriem, gan savam auto! 

Šajā gadījumā pirms ceļojuma svarīgi pievērst uzmanību polisē iekļautajiem riskiem, kā arī darbības teritorijai (tam, vai ceļojumā šķērsojamās valstis ietilpst šajā teritorijā). Iespējams, automašīnai pietiek arī ar esošo OCTA apdrošināšanas polisi, bet noteikti vajadzētu pievērst uzmanību tās darbības teritorijai, kā arī pārbaudīt OCTA polises derīguma termiņu!

4. Izpētiet ceļu satiksmes noteikumus!

Lai arī lielākajā daļā valstu ceļu satiksmes noteikumi ir līdzīgi vai pat vienādi, pirms brauciena ir vērts izpētīt šķērsojamo valstu ceļu satiksmes noteikumus – dažādās valstīs var atšķirties ceļu apzīmējumi un zīmes, atļautie braukšanas ātrumi, krustojumu izbraukšana u.c. 

Īpaši svarīgi tas ir tad, ja esat nolēmis doties ārpus Eiropas Savienības, kur ceļu satiksmes noteikumi var būt krasi atšķirīgi. Tāpat svarīgi pirms brauciena pievērst uzmanību tam, vai maršrutā nav pieejami maksas ceļi un kāda ir kārtība, lai iegādātos atļauju pa tiem pārvietoties. 

5. Parūpējieties par savu un ceļabiedru labsajūtu!

Ceļojums ar auto uz ārvalstīm var būt ļoti nogudrinošs, īpaši, ja līdzbraucēju pulciņā ir arī mājdzīvnieki un/vai bērni, tādēļ vajadzētu parūpēties ne tikai par transportlīdzekli, bet arī par savu un ceļabiedru labsajūtu. Parūpējieties par sekojošām lietām:

● Autovadītājs. Kurš un cik ilgi atradīsies pie stūres? Labi, ja ceļojot ar automašīnu ir vismaz 2 autovadītāji, kas var braukt uz maiņām. 

● Izklaides. Ar ko ceļabiedri nodarbosies brauciena laikā? Varbūt nepieciešams sagatavot kādas spēles vai mūziku? Ņemot vērā, ka intereses un gaumes mēdz atšķirties, šo vajadzētu izlemt kopā ar ceļabiedriem.

● Pieturvietas. Cik bieži un kur apstāsieties pa ceļam? Ērtības nolūkos ieteicams apstāties vismaz reizi 2 stundās, aptuveni uz 10-15 minūtēm. 

Ceram, ka augstāk apkopotā informācija un padomi palīdzēs saprast, kā sagatavoties ceļojumam ar auto uz ārzemēm! Protams, mēs nevaram paredzēt visas situācijas, bet varam parūpēties par sirdsmieru un pasargāt savu maciņu. 

OCTA polise, KASKO polise, kā arī ceļojuma apdrošināšana ātri, ērti un izdevīgi pieejama Polisubanka.lv – ienāciet un izvēlieties sev un automašīnai labāko! Lai veiksmīgs un drošs ceļš!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.