Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

BTA Velozinis tagad Alūksnē

Rudens ir klāt, taču pilsētas ielās vēl joprojām redzami daudzi velosipēdu vadītāji. Tas priecē, jo aktivitātes svaigā gaisā norūda imunitāti un stiprina veselību! Turklāt mācīties braukt ar velosipēdu var jebkurā laikā. Tikai darīt to uz ielas, kur satiksmē piedalās gan automašīnas, gan gājēji, ir izaicinošāk, nekā vietā, kur radīti visi apstākļi, lai topošais velosipēda vadītājs būtu drošībā.

Mūsu pilsētā ir radīta šāda iespēja – sociāli atbildīgs un inovatīvs projekts BTA Velozinis! To kopīgi radījuši AAS “BTA Baltic Insurance Company”, biedrība “For Better” un uzņēmuma “We Build Parks”. BTA Velozinis trase atrodas Salaspilī.

Ideja par BTA Velozini radās brīdī, kad “We Build Parks” vadītājs Jānis Jansons gluži ikdienišķā situācijā piedzīvoja nepatīkamu brīdi kopā ar meitu, kura nespēja pārvarēt apmali, lai tiktu no ielas braucamās daļas uz trotuāra. Tas radīja liekus pārdzīvojumus mazajam braucējam un citiem satiksmes dalībniekiem.

“Sapratu, ka nav tādas vietas, kur bērni drošos apstākļos un atraktīvā veidā varētu apgūt veloprasmes. Tā radās inovatīvā veloparka plāns pilsētvidē. Pilotprojekts tapa Rīgā, un tas guva necerēti lielu atsaucību. BTA Velozinis ir unikāls pasaules līmenī, jo bērni attīsta prasmes un izglītojas nemanot, spēlējot velo spēles! Esam ļoti priecīgi, ka BTA sadzirdēja mūsu projekta stāstu un sadarbībā ar biedrību “For Better” piekrita atbalstīt tā realizāciju,” stāsta “We Build Parks” vadītājs Jānis Jansons.

Šobrīd BTA kopīgi ar “For Better” un “We Build Parks” ir atklājuši BTA Velozinis trases Cēsīs (Valmieras iela 1), Dobelē (Ķestermežs), Siguldā (Raiņa iela 1), Saulkrastos (Noliktavas iela 10) un Valmierā (Krāču iela 4). Savukārt tuvākajā laikā plānots iekārtot trases arī Mārupē, Salaspilī, Jelgavā, Alūksnē, Rēzeknē, Valmierā. Nākamgad plānots šo projektu attīstīt vēl plašāk arī citur Latvijā.

BTA Velozinis trasē radīti pilsētvidē visbiežāk sastopamie apstākļi, lai bērni, sākot ar pirmajām dienām, kad tiek apgūtas velosipēdu braukšanas prasmes, spētu apjaust savas iespējas un pārvarēt šķēršļus, lai tas nebūtu jādara uz ielas. Piemēram, veikt manevru ar vienu roku, kas ļaus attīstīt spēju norādīt braukšanas virzienu, bedrīšu apbraukšanu vai uzbraukšanu un nobraukšanu no apmalītes. Tāpat pie BTA Velozinis trasēm tiek izvietotas informatīvās norādes ar svarīgāko informāciju par drošu velosipēdistu pārvietošanos satiksmē. Plašāku informāciju par BTA Velozinis iespējams atrast projekta tīmekļa vietnē www.btavelozinis.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.